Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów ostatnich lat. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie jednak z wiekiem jego ilość maleje a co za tym idzie pogłębiają się zmarszczki a skóra traci jędrność.
Dotyczy to również ust które oprócz utraty jędrności stają się mniej nawilżone, zaczynają się pojawiać zmarszczki a kąciki opadają.

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego pozwala uwydatnić usta i nadać im właściwy kształt, wyrównać asymetrię oraz unieść kąciki. Możliwe jest również stworzenie odpowiedniej proporcji pomiędzy wargami czy też odtworzenie granicy pomiędzy czerwienią wargową a skórą. Stosowany jest także w celu ich nawilżenia.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Na początku specjalista przeprowadza wywiad kwalifikacyjny, który ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, przebytych chorób czy też alergii.

Do przeciwwskazań zaliczają się:

 • ciąża i karmienie piersią
 • stany zapalne w obrębie ust
 • opryszczka
 • trądzik
 • skłonność do powstawania blizn
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby nowotworowe

Po ocenie i omówieniu oczekiwanych efektów oraz możliwych realnych rezultatów pacjentka zostanie poinformowana o mogących wystąpić skutkach ubocznych do których należą:

 • delikatny obrzęk który jest naturalną reakcją organizmu a utrzymuje się od 2 do kilku dni.
 • nadwrażliwość
 • zaczerwienienie

Następny etap to dokładne usunięcie makijażu oraz nałożenie kremu znieczulającego w okolice ust którego nadmiar zostanie zmyty po około 15 minutach. Możliwe jest również użycie kwasu hialuronowego z lidokainą który jeszcze bardziej poprawi komfort zabiegu.
Preparat zostaje wprowadzony w skórę za pomocą igły i cały zabieg trwa w granicach 30 minut w zależności od dobranej metody podania.
Podczas jednej sesji powiększania ust wykorzystuje się najczęściej 1ml kwasu.
W dniu wizyty oraz przez pierwszy dzień warto używać pomadki lub stosować zimne okłady które przyśpieszą regeneracje oraz pomogą na delikatny obrzęk.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Czas utrzymywania się preparatu jest indywidualny. Zależy on od wielu czynników m.in. od stylu życia czy używek. Szybszy rozkład preparatu może powodować np. częste przebywanie w saunie oraz zaawansowana aktywność fizyczna.

Wykonanie pierwszego w życiu zabiegu sprawia, że preparat najprawdopodobniej utrzyma się krócej lecz po uzupełnieniu preparatu efekty zwykle są widoczne przez 6-12 miesięcy.

Ile kosztuje powiększanie ust?

W Skin-Medic powiększanie ust kwasem hialuronowym 1 ml wykonasz bezpiecznie w sterylnych warunkach zapewniając wyjątkowy efekt już po jednej wizycie.

Zapraszamy do zakładki cennik by dowiedzieć się o aktualnych promocjach.

Zadzwoń
+48 533 100 858
Zadzwoń
Przewiń do góry