Call Now Button

Asymetria twarzy – jak usunąć?

Asymetria twarzy może być dla wielu osób dużym kompleksem. Twarz nie jest perfekcyjnie równa, jednak zbyt duże różnice mogą powodować brak pewności siebie i być uciążliwe. Współcześnie istnieją różne sposoby na to, aby poprawić wygląd twarzy poprzez wyrównanie asymetrii twarzy i wyeliminowanie ich. Można zaradzić nie tylko drobnym różnicom, ale nawet większym deformacjom. Przy czym efekty, czas rekonwalescencji, a także możliwości są uzależnione od wybranej metody. Poznaj współczesne sposoby na pozbycie się asymetrii twarzy!

Jakie są najpopularniejsze asymetrie twarzy?

symetryczna twarz kobietyNajczęstsze asymetrie twarzy dotyczą ust. Wiele osób ma nierówności i warga z jednej strony twarzy jest większa od drugiej. Częściej dotyczy to górnej wargi. Niekiedy też dolna część ust jest prawie niewidoczna – jest mała. Kolejną asymetrią, z jaką mierzy się wielu ludzi, jest broda. Może mieć nietypowy kształt przez wygląd żuchwy albo też być całkowicie płaska, co wpływa na wygląd całej twarzy. Zdarzają się też inne asymetrie twarzy, jednak te są najpopularniejsze i sprawiają wielu osobom najwięcej kłopotu. Można je próbować maskować makijażem, ale nie jest to trwałe i jedynie wizualnie zmienia wygląd – nie wpływa na kształt konkretnych obszarów twarzy, dlatego też do naszego gabinetu trafia wiele pacjentów i pacjentek, którzy chcą poradzić sobie z tym problemem na stałe.

Czy istnieją bezinwazyjne i naturalne sposoby usunięcia asymetrii twarzy?

Istnieją naturalne sposoby, którymi można delikatnie zredukować asymetrię twarzy, ale trzeba bardzo ciężko nad tym pracować, działać regularnie i nie można spodziewać się rewolucyjnych efektów. Wśród najpopularniejszych metod jest taping, czyli wykorzystywanie specjalnych taśm, które nakłada się na skórę (najczęściej na noc). Wymaga to precyzji i dokładności, efekty są widoczne po dłuższym czasie i mijają często po zaprzestaniu stosowania tej metody. Nie da się tym sposobem całkowicie usunąć asymetrii twarzy i sprawić, że będzie ona miała idealny wygląd. Kolejnym sposobem jest joga twarzy, która opiera się na wykonywaniu i powtarzaniu konkretnych ćwiczeń. W przypadku asymetrii część z nich robi się wyłącznie na połowę twarzy. Joga potrafi dać ładny, choć subtelny efekt, jednak wymaga częstych ćwiczeń, regularnego ich powtarzania i samodyscypliny. Ponadto ćwiczenia powinien dobrać specjalista. Są przypadki, w których joga może w ogóle nie zadziałać, ale jest to dobra forma pracy nad wyglądem twarzy.

Bezoperacyjne metody na asymetrie twarzy

Współczesna medycyna estetyczna oferuje mnóstwo zabiegów, które pozwalają na usunięcie asymetrii twarzy bez operacji i bólu. Coraz więcej osób decyduje się na te sposoby, ponieważ są skuteczne i dają doskonałe rezultaty bez obciążania organizmu. Efekt następuje bardzo szybko, co jest kolejnym atutem. Poznaj bezoperacyjne metody na asymetrie twarzy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w różnych zabiegach medycyny estetycznej. Można za jego pomocą również skutecznie modelować twarz i usuwać asymetrię. To doskonały sposób przede wszystkim dla osób, które chcą wykonać efektywny zabieg, który wykorzystuje substancję, jaka występuje w organizmie ludzkim naturalnie. Poprzez kwas hialuronowy można też powiększać usta, ale wiele osób decyduje się właśnie na usunięcie asymetrii ust poprzez kwas hialuronowy. Coraz częściej wykonuje się ten zabieg również w przypadku modelowania brody kwasem hialuronowym. Efekty tego zabiegu utrzymują się długo, ale trzeba go powtarzać, gdyż organizm samodzielnie usuwa stopniowo kwas hialuronowy z organizmu.

Botoks

Toksyna botulinowa, inaczej botox to sposób znany od dłuższego czasu i wiele osób decyduje się na niego, aby poprawić wygląd swojej twarzy. Stosuje się go na zmarszczki, wypełnia nim usta, ale można też usunąć asymetrie ust, czy też twarzy poprzez precyzyjne podawanie go w odpowiednie miejsce. To substancja, która także z czasem jest eliminowana przez organizm, jednak utrzymuje się przynajmniej przez 6 miesięcy. Czas utrzymania się efektów jest jednak zależny od wielu czynników.

Czy operacja przy asymetrii twarzy jest najlepsza?

Wiele osób myśli, że jedynie operacja jest w stanie usunąć asymetrię. Nie jest to prawda, powyżej przedstawiliśmy doskonałe metody, które pozwalają na zredukowanie asymetrii twarzy bez skalpela. Każda operacja jest nieco ryzykowna, wiąże się ze znieczuleniem i inwazyjnymi działaniami, jakie wymagają rekonwalescencji. Jednak efekty są trwałe i w niektórych przypadkach operacja może być jedynym rozwiązaniem.

Chcesz usunąć asymetrie twarzy i zastanawiasz się, jaką metodę wybrać? Przyjdź do Skin-Medic i zdecyduj się na botoks lub kwas hialuronowy. To zabiegi, które pomogą Ci pozbyć się asymetrii, a przy tym są bezpieczne i odwracalne. Zapisz się do nas jeszcze dziś i skorzystaj z pomocy profesjonalistów! Oferujemy konsultację, precyzję w wykonywaniu zabiegów, a także efekty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń!

Shopping Cart
Scroll to Top