Call Now Button
SKIN MEDIC

Korekcja nosa kwasem hialuronowym

baner zabiegu medycyny estetycznej

Chcesz poprawić wygląd swojego nosa? Możesz wykonać to bezoperacyjnie! Wystarczy, że umówisz się do Skin-Medic!

W szybki i nieinwazyjny sposób wyrównamy krzywy nos, lekko uniesiemy jego czubek, wymodelujemy kształt! W wyniku korekcji nosa kwasem hialuronowym możemy również optycznie zmniejszyć jego rozmiar. 

Korekcja nosa kwasem hialuronowym odbywa się bez bólu, nacięć i długiego okresu rekonwalescencji. Jeśli chcesz poprawić swój nos, to umów się na wizytę! Z chęcią zadbamy o to, aby wyglądał tak, jak chcesz!

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Na czym polega korekcja nosa kwasem hialuronowym?

 

 Kwas hialuronowy występuje pod dwoma postaciami – usieciowanej i nieusieciowanej. Pierwszy typ wiąże się silnie z wodą, stąd jest popularny w kuracjach mających za zadanie zwiększyć stopień nawilżenia. Nieusieciowany kwas hialuronowy stosowany jest jako wypełniacz pozbawiony właściwości higroskopijnych. To właśnie drugi typ stosujemy przy korekcji nosa. Za stosowaniem kwasu hialuronowego w modelowaniu opowiada się wysoki profil bezpieczeństwa, ponieważ jest to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm każdego człowieka. Stąd też ryzyko powikłań lub reakcji alergicznej na substancję aktywna preparatu jest bardzo niskie. 

Najpierw dokładnie planujemy to, jak Twój nos będzie wyglądał po zabiegu. W tym celu porozmawiamy o spodziewanych efektach oraz tym, jakie miejsca będą nakłuwane. Specjalista wybierze ilość kwasu hialuronowego, miejsca iniekcji i opowie Tobie o pielęgnacji pozabiegowej. Sama korekcja nosa kwasem hialuronowym opiera się na wyrównaniu jego kształtu poprzez podanie tej substancji. Występuje ona naturalnie w ludzkim organizmie, a więc nie musisz się obawiać niepożądanych skutków.

Specjalista poprzez precyzyjne podanie kwasu hialuronowego może optycznie wysmuklić nos, wyrównać jego kształt, lekko go unieść. Efekty zabiegu są fenomenalne! Nie zawsze będziesz potrzebować operacji, aby uzyskać taki kształt nosa, na jakim Ci zależy. W wielu przypadkach można zrobić to za pomocą modelowania kwasem hialuronowym.

Jak przebiega korekcja nosa kwasem hialuronowym?

 

Głównym punktem terapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest jego podskórne wprowadzenie za pomocą specjalistycznej strzykawki i bardzo cienkiej igły. Podczas wstrzykiwania substancji będziesz mogła obserwować, jak Twój nas zmienia swój kształt. Ilość aplikowanego preparatu uzależniona jest od problemu, z jakim odwiedzisz naszą klinikę Skin-Medic w Poznaniu. Po zrealizowaniu całej procedury na twarz nakładana jest maseczka kojąco-rewitalizująca lub krem o takich samych właściwościach. Oczywiście przedtem skóra twarzy zostaje zdezynfekowana, aby miejsca po mikronakłuciach nie uległy zakażeniu. Po zabiegu skóra może być nieco opuchnięta – musi się zagoić. Nie trwa to długo, jednak prawdziwy efekt zobaczysz dopiero po pewnym czasie.

Wskazania do korekcji nosa kwasem hialuronowym

Pacjentki często myślą, że ich problem wymaga bardzo radykalnych i inwazyjnych kuracji. Tymczasem okazuje się, że wiele problemów związanych z wyglądem nosa można rozwiązać za pomocą bezpiecznych i łagodnych działań, jak korekcja nosa kwasem hialuronowym. 

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolona z wyglądu swojego nosa, ponieważ wydaje Ci się, że ma nieodpowiedni kształt, jest zbyt krzywy albo zapadnięty w niektórych miejscach, to korekcja kwasem hialuronowym może przynieść spektakularne skutki. Innym wskazaniem do przeprowadzenia terapii estetycznej jest opadający koniuszek nosa lub ubytek na złączeniu poniżej linii brwi, co jest następstwem procesów starzeniowych. Odwiedź nas i sama przekonaj się, jak już po jednej sesji terapeutycznej Twoja twarz znów będzie wyglądać świeżo i młodo. Kwas hialuronowy, bez względu na to, jaka postać zostanie wykorzystana podczas zabiegu, radzi sobie doskonale nie tylko z tzw. strefą T, ale również innymi częściami twarzy, które z różnych powodów mogą wymagać kuracji naprawczej. Zaufaj nam i daj sobie szansę na to, aby wyglądać oszałamiająco pięknie! 

Przeciwwskazania do korekcji nosa kwasem hialuronowym

Mimo że korekcja nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, to należy pamiętać, że istnieją pewne sytuacje, które należy omówić ze specjalistę medycyny estetycznej. Często nie stanowią one bezwzględnej przeszkody do zrealizowania sesji terapeutycznej. Jednak bywa tak, że pewne przypadłości wymagają np. choćby częściowego uporania się z nimi, żeby umożliwić sobie przystąpienie do korekcji nosa kwasem hialuronowym. Do najpowszechniejszych przeciwwskazań zalicza się:

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • skłonność do powstawania bliznowców;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • aktywny stan zapalny skóry (opryszczka, trądzik).

Podkreślić należy, że pojawienie się w Twoim przypadku jednego z wyżej wymienionych przeciwwskazań nie dyskwalifikuje Cię z miejsca do przystąpienia do zabiegu. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz poinstruuje Cię, jakie działania musisz podjąć, aby wygasić ewentualne stany zapalne i umożliwić sobie korektę nosa za pomocą kwasu hialuronowego. 

Przygotowanie do korekcji nosa kwasem hialuronowym

Korygowanie kształtu nosa przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego nie wymaga żadnego specjalistycznego przygotowania z jednego, prostego powodu. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Oznacza to, iż w trakcie sesji terapeutycznej nie dochodzi do poważnego uszkodzenia skóry. Substancje aktywne zawarte w preparacie, który jest podawany podskórnie, zostały gruntownie przebadane i posiadają niezbędne pozwolenia do wykorzystania ich w celach medycznych.

Nie musisz przejmować się spełnieniem określonych warunków związanych z przygotowaniem do kuracji nosa kwasem hialuronowym. Możesz spokojnie kontynuować rutynę dnia codziennego. Zachęcamy jednak do tego, aby pić przynajmniej dwa litry wody dziennie, by organizm był odpowiednio nawodniony. Jeśli przyjmujesz jakieś leki, poinformuj nas o tym. Niekiedy trzeba poczekać z zabiegiem do momentu zakończenia ich spożywania.

Postępowanie po korekcji nosa kwasem hialuronowym

Zabieg kształtowania lub modelowania nosa przy użyciu kwasu hialuronowego wykorzystuje iniekcje, w celu podania substancji aktywnej. Stąd też dochodzi do serii mikronakłuć, które wymagają uważniejszej pielęgnacji. Takie podejście jest niezbędne, ponieważ uchroni Cię przed wystąpieniem infekcji skórnej. Bezpośrednio po korekcji nosa kwasem hialuronowym osuszaj skórę twarzy wyłącznie jałowymi ręcznikami papierowymi lub przeznaczonym do tego ręcznikiem bawełnianym. Ograniczenie kontaktu bakterii z podrażnioną po zabiegu skróci okres gojenia a Ty jeszcze szybciej będziesz mogła cieszyć się prostym i atrakcyjnym nosem. Podczas osuszania nie trzyj twarzy ręcznikiem, lecz delikatniej go przykładaj. Być może zajmuje to nieco więcej czasu, jednak stwarza skórze warunki do szybkiej regeneracji. Nie uciskaj też skóry w miejscu wkłuć, bądź ostrożna podczas dotykania jej. Po sesji terapeutycznej otrzymasz od specjalisty medycyny estetycznej, który wykonał zabieg, szereg informacji na temat domowej pielęgnacji pozabiegowej. 

Efekty korekcji nosa kwasem hialuronowym

Każdej pacjentce, która zgłasza się do naszej kliniki w celu poprawy wizerunku swojego ciała lub twarzy, zależy na natychmiastowych efektach terapeutycznych. Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest doskonałym przykładem zabiegu estetycznego, który nie trwa długo i daje bardzo szybkie rezultaty. Oczywiście skóra poddana iniekcji wymaga kilku dni, aby mogła w pełni się zregenerować. Potrzeba zaledwie kilku dni, aby nos przestał być obrzęknięty i zaczerwieniony. Zastosowanie się do zaleceń pozabiegowych naszego specjalisty pozwoli maksymalnie skrócić czas rekonwalescencji. Pełne efekty korekcji nosa kwasem hialuronowym widać po mniej więcej 7 dniach. Zastanawiasz się zapewne, jak długo dobroczynne działanie kuracji będzie się utrzymywać? Mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość! W klinice Skin-Medic w Poznaniu korzystamy tylko z najlepszej jakości preparatów kosmetologicznych i oznacza to, że efektem pięknego nosa będziesz mogła cieszyć się od 6 do nawet 12 miesięcy.

Shopping Cart
Scroll to Top