Call Now Button

Jak usunąć zmarszczki?

Wiele kobiet szuka sposobów na to, jak usunąć zmarszczki. Zdrowy i estetyczny wygląd wpływa na różne aspekty naszego życia. Z wiekiem ubywa włókien kolagenowych, przez co skóra staje się wiotka. Brak sprężystości sprawia, że zmarszczki mimiczne się pogłębiają. Podupada też gospodarka wodna cery, więc w konsekwencji jest podatna na pękanie. Procesy starzenia można spowolnić poprzez odpowiednie nawilżanie cery, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, stosowanie kremów z filtrem, rezygnację z używek czy zdrową dietę. Jednak te działania nie zahamują procesów biologicznych. Marzysz o tym, by jak najdłużej utrzymać gładką i jędrną cerę bez zmarszczek? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby na usunięcie zmarszczek dostępne w Skin-Medic!

Jakie są zabiegi na zmarszczki?

W naszym gabinecie oferujemy wiele zabiegów, które pozwalają na zmniejszenie i usunięcie zmarszczek. Dobór konkretnej metody zależeć będzie od Twoich preferencji. Jeśli chcesz umówić się na konsultację i wspólnie wybrać zabieg, który będzie dla Ciebie odpowiedni, to skontaktuj się z nami. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych zabiegów na zmarszczki.

Botox na zmarszczki

Botoks na zmarszczki opiera się na wykorzystaniu naturalnej toksyny, wytwarzanej przez beztlenową bakterię Clostridum botulinum. Toksynę botulinową wstrzykuje się w problematyczne miejsca na twarzy. W konsekwencji skóra nie ulega marszczeniu, więc nie tworzą się zmarszczki, natomiast istniejące stopniowo się wygładzają. Zabieg jest wykonywany za pomocą bardzo cienkiej igły, jest więc bezbolesny, a trwa zaledwie 5-10 min. Skóra przestaje się kurczyć, zmarszczki mimiczne znikają. Rezultaty zabiegu utrzymują się do około 6 miesięcy. Zabieg nie jest wskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Skóra twarzy bez zmarszczekKwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w organizmie w postaci soli (hialuronianu sodu). Znajduje się między innymi w płynach ustrojowych, stawach czy ciele szklistym oka. Jednak najwięcej jest jej w skórze, gdzie odpowiada za właściwe wiązanie wody w komórkach, czyli najprościej mówiąc – za jej nawilżenie. Z wiekiem go ubywa, dlatego jedną z najpopularniejszych metod odmładzania skóry jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Kwas stosowany jest w celu wygładzenia zmarszczek i dogłębnego nawilżenia skóry oraz profilaktycznie dla ochrony przed zmarszczkami w miejscach szczególnie narażonych na ich powstawanie. Istnieje także usieciowany kwas hialuronowy. Ma postać żelu, dzięki czemu wykorzystywany jest do modelowania twarzy. Wstrzykiwany jest najczęściej w usta czy kości policzkowe, ale służy także do wypełniania głębokich zmarszczek. Dużo dłużej pozostaje w tkankach, dzięki czemu efekt zabiegu jest trwalszy. Poza właściwościami wypełniającymi działa podobnie jak nieusieciowany kwas hialuronowy, więc również dogłębnie nawilża skórę i mobilizuje jej komórki do odbudowy. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu w skórę twarzy za pomocą igły. Trwa od pół do półtorej godziny, a poprzedza go zastosowanie znieczulania w formie kremu. Efekt jest widoczny od razu, zależy od indywidualnych cech i utrzymuje się od do 18 miesięcy. Przed upływem tego czasu powinno się unikać sauny i solarium.

Wampirzy lifting

Bardzo skuteczną i innowacyjną metodą usuwania zmarszczek jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, nazywana potocznie wampirzym liftingiem. Polega na wstrzyknięciu w skórę klienta jego własnego osocza krwi. Najpierw pobiera się niewielką ilość krwi, wyizolowuje z niej osocze, a następnie dodaje do niego preparat aktywujący komórki do szybszego wzrostu. Na koniec wstrzykuje osocze w skórę. Dzięki temu rozpoczyna się mechanizm przypominający proces gojenia się rany – komórki zaczynają szybciej się namnażać, naturalnie zwiększa się ilość włókien kolagenowych, cebulki włosów zostają pobudzone, skóra się regeneruje, a zmarszczki wygładzają. Skóra staje się wyraźnie bardziej sprężysta, nawilżona, odmłodzona. Zabieg trwa około godziny. Pierwsze efekty widać już po kilku dniach, choć uruchomienie naturalnych procesów naprawczych jest kwestią indywidualną. Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu serii 4-6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Później wystarczy je powtarzać raz na 6-12 miesięcy.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg rewitalizujący, polegający na nakłuwaniu skóry twarzy specjalnymi mikroigłami, które powodują jej mikrouszkodzenia i w efekcie pobudzają naturalne procesy naprawcze. Istnieje kilka typów tego zabiegu. Można go wykonywać z zastosowaniem preparatów wstrzykiwanych w tkanki lub bez. W naszej klinice stosujemy podstawową mezoterapię igłową, terapię z wykorzystaniem preparatu Linerase. To preparat kolagenowy przeznaczony do regeneracji skóry. Jest całkowicie naturalny i biodegradowalny, co oznacza, że organizm z czasem się go pozbywa. Po iniekcji, komórki skóry pobudzane są do produkcji kolagenu. Zabieg zwiększa napięcie skóry, widocznie ją odmładza, wygładza istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych oraz wiotczeniu.

Shopping Cart
Scroll to Top