Call Now Button

Odchudzanie brzucha – Jak szybko schudnąć z brzucha?

Brzuch jest jednym z miejsc, na których najbardziej gromadzi się tkanka tłuszczowa. Dotyczy to szczególnie kobiet. Większa ilość tłuszczu w tych miejscach jest uwarunkowana biologicznie – ma ochraniać narządy rozrodcze, a także ochraniać płód podczas ciąży. Jednak ta tendencja sprawia, iż często na brzuchu pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej. Odchudzenie brzucha jest niezwykle trudne, ale możliwe. Dowiedz się, jak to robić – poznaj naturalne sposoby i najlepsze zabiegi!

Wyszczuplanie brzucha – ćwiczenia i dieta

 

Odchudzanie brzucha po zabieguOdchudzanie brzucha poprzez dietę i ćwiczenia to tradycyjny sposób. Wymaga samodyscypliny i zaangażowania. Nie warto jednak nadmiernie obciążać się ćwiczeniami. Warto pamiętać o tym, że ćwiczenia mięśni brzucha będą je wzmacniać, ale nie okażą się wspaniałą metodą na usunięcie tłuszczu, gdyż działają właśnie głównie na mięśnie. Warto wykonywać też ćwiczenia aerobowe. Takie działania jednak nie zapewnią, że tkanka tłuszczowa będzie znikać właśnie z brzucha. W procesie odchudzania, tkanka tłuszczowa spala się z całego ciała, a więc będzie jej mniej także na pośladkach, piersiach, nogach. To, z jakich miejsc tłuszcz będzie znikał w pierwszej kolejności, zależy często od czynników genetycznych, na które nie ma się wpływu. Jest wiele kobiet, które pomimo szczupłej budowy mają nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu i nie potrafią w żaden sposób temu zaradzić.
Podczas doboru ćwiczeń należy zwracać szczególną uwagę na mięśnie dna miednicy. Skakanie na trampolinie i tradycyjne brzuszki mogą źle na nie wpływać. Dlatego zaleca się skonsultować się z fizjoterapeutką uroginekologiczną, która oceni stan mięśni dna miednicy i doradzi, jakie ćwiczenia można wykonywać.

Wyszczuplanie brzucha dietą jest metodą, która działa także do pewnego momentu. Istnieją diety, które umożliwiają redukcję tkanki tłuszczowej, a ujemny bilans kaloryczny będzie działać. Jednak to stopniowe i trwające długo metody, które wymagają dużo zaangażowania. Należy pamiętać, że dieta powinna być przede wszystkim zdrowa, nie może powodować niedoborów i musi dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych środków odżywczych.

Odchudzanie brzucha a zabiegi medycyny estetycznej

Odchudzanie brzucha poprzez zabiegi medycyny estetycznej to najskuteczniejsza metoda na zredukowanie tkanki tłuszczowej właśnie z tego miejsca na ciele. Zabiegi są przeprowadzane na konkretnym obszarze, a więc to w miejscu zabiegu będzie redukowany tłuszcz. Dużym plusem jest to, że na efekty czeka się o wiele szybciej, niż w przypadku korzystania z naturalnych metod. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na wizytę w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Jakie zabiegi są polecane?

Odchudzanie brzucha kriolipolizą

Kriolipoliza jest zabiegiem, który staje się niezwykle popularny, jeśli chodzi o odchudzanie brzucha. To tak zwane zamrażanie tkanki tłuszczowej na brzuchu (można wyszczuplać także inne części ciała). Wyszczuplanie brzucha poprzez krolipolizę polega na ochładzaniu tkanki tłuszczowej tego obszaru do takiej temperatury, aby tłuszcz ulegał rozkładowi i metabolizował się. Niszczenie w ten sposób tkanki tłuszczowej z brzucha jest niezwykle efektywne i przebiega bez wysiłku, a ponadto nie powoduje komplikacji i jest nieinwazyjne!

Mezoterapia igłowa na odchudzanie brzucha

To kolejny sposób na wyszczuplanie brzucha. Mikroigły nakłuwają skórę i przez nie wprowadzane są substancje aktywne, które wspomagają wyszczuplanie, a jednocześnie odżywiają. Ponadto skóra staje się napięta, elastyczna. Ciało zostaje zmobilizowane do produkcji kolagenu, usuwania toksyn, jak również spalania tłuszczu.

Liposukcja ultradźwiękowa na brzuch

Ten zabieg jest nazywany liposukcją bezoperacyjną. Nie ingeruje w ciągłość skóry, a mimo to pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej na brzuchu. Głowica poprzez fale dźwiękowe rozbija tłuszcz i sprawia, że organizm samodzielnie go rozkłada i metabolizuje. Jak w przypadku kriolipolizy, wyszczuplanie brzucha następuje wtedy stopniowo.

Przedstawiliśmy tylko trzy najpopularniejsze zabiegi, które pozwalają na odchudzanie brzucha, ale także innych części ciała. Istnieją także metody chirurgiczne, bardziej inwazyjne, jednak nie przedstawiamy ich w tym artykule, gdyż dotyczy ich szereg warunków, jakie należy spełnić, a czas rekonwalescencji jest długi. Jeśli szukasz metod na wyszczuplenie brzucha, które są bezbolesne, a dają doskonałe efekty, to zadzwoń do nas albo umów się na zabieg poprzez stronę internetową.

Shopping Cart
Scroll to Top