Call Now Button

Brzuch po ciąży – jak przywrócić mu dawny wygląd?

brzuch po ciążyPowrót do figury sprzed ciąży nie jest łatwy – dieta i ćwiczenia to często za mało, aby zredukować wiotką skórę na brzuchu. Jednak możesz poprawić stan swojej skóry po ciąży za pomocą skutecznych kuracji medycyny estetycznej! Sprawdź, jaki zabieg na brzuch po ciąży warto wykonać!

Obwisły brzuch po porodzie – co robić?

Skóra na brzuchu po porodzie zwykle pozostaje obwisła przez jakiś czas. Powrót do poprzedniego stanu zależy w dużej mierze od tego, czy kobieta w trakcie ciąży była aktywna i czy mięśnie brzucha są silne. Nie bez znaczenia jest też przebieg porodu i ewentualne komplikacje. Znacznie dłużej może trwać powrót do wcześniejszej kondycji, jeśli miało miejsce cesarskie cięcie. 

Czasem uzyskanie dawnej sylwetki po porodzie jest bardzo trudne. Jeśli skóra na brzuchu jest mocno obwisła, same treningi mogą nie wystarczyć. Dodatkowo, częstym problemem kobiet po porodzie są rozstępy, których również ciężko jest się pozbyć. Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji w czasie ciąży i po niej jest bardzo ważne, ale nie zawsze pozwala na pełną regenerację skóry. Nierzadko po ciąży pozostają też niechciane, dodatkowe kilogramy, z którymi trzeba się zmierzyć. 

Dobra wiadomość jest jednak taka, że medycyna dostarcza obecnie wielu sposobów uzyskania zgrabnej sylwetki. W zależności od rodzaju problemu (wiotka skóra, tkanka tłuszczowa, rozstępy) można dobrać odpowiednią metodę działania. 

Lipoliza – sposób na płaski brzuch po ciąży

Wystający brzuch po ciąży nie zawsze wynika tylko z obwisłej skóry. Problemem może być również zgromadzona w tym miejscu tkanka tłuszczowa. W takim przypadku dobrze sprawdzi się lipoliza iniekcyjna, która polega na podaniu w konkretne miejsce preparatu rozbijającego tłuszcz. Najczęściej jest to fosfatydylocholina, czyli związek obecny w wielu komórkach roślinnych i zwierzęcych. Powoduje on rozkład tkanki tłuszczowej, której elementy zostają następnie usunięte w procesie przemiany materii.

Lipoliza pozwala na wyeliminowanie niechcianego tłuszczu z brzucha, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie szczupłej sylwetki po ciąży. Zabieg trwa zaledwie ok. 40 minut i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jedynym efektem ubocznym, jaki możesz zaobserwować bezpośrednio po jego wykonaniu są siniaki, które jednak prędko zanikają. Już po ok. 2 tygodniach od zakończonej serii zabiegów zobaczysz spektakularne rezultaty w postaci wyszczuplonego, płaskiego brzucha.

Radiofrekwencja mikroigłowa – ujędrnij brzuch po porodzie

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej łączy w sobie dwie niezwykle skuteczne metody pobudzania skóry do odnowy: fale radiowe oraz mikronakłucia. Dzięki temu w tkankach uruchamiają się mechanizmy regeneracyjne, skutkujące poprawą ich jędrności i elastyczności. Dzieje się tak ze względu na podwyższoną temperaturę, która w połączeniu z nakłuciami powoduje niewielkie uszkodzenia. Jest to intensywny sygnał dla organizmu do rozpoczęcia procesów naprawczych.

Obwisła skóra na brzuchu po ciąży wskutek radiofrekwencji mikroigłowej zdecydowanie szybciej wraca do formy. Kilka tygodni po zakończonej terapii luźne fałdki zanikają, a ich miejsce zajmuje jędrna i napięta skóra. Dzięki mechanizmom regeneracyjnym tkanki wzbogacone zostają o cenne składniki, takie jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Zabieg ten redukuje również rozstępy, pozostawiając powierzchnię skóry gładką i wyrównaną. Co więcej, kuracja z użyciem fal radiowych może być stosowana już po okresie połogu, dzięki czemu szybko możesz cieszyć się jej efektami.

Zabiegi na brzuch po porodzie w Skin-Medic

Proponowane kuracje poprawiające stan brzucha po porodzie to tylko niektóre z szerokiej gamy terapii, jakie znajdziesz w naszej klinice. Każdy przypadek jest jednak inny, dlatego dobór odpowiedniej metody wynika wzięcia pod uwagę wielu czynników, aby zabieg był jak najskuteczniejszy i bezpieczny. Jeśli zmagasz się z obwisłą skórą na brzuchu po ciąży, rozstępami lub niechcianą tkanką tłuszczową, nie wahaj się – zgłoś się do nas! Nasi specjaliści wybiorą dla Ciebie najlepszą możliwą terapię.

Shopping Cart
Scroll to Top