Call Now Button

Ziemista cera – jak sobie z nią radzić?

ziemista ceraTwoja cera utraciła swój naturalny, zdrowy koloryt, jest szara i ziemista? Przyczyn tego problemu może być wiele i w zależności od tego należy dobrać odpowiednie rozwiązanie. Zdrowa dieta, pielęgnacja i zabiegi – istnieje mnóstwo sposobów na to, aby odzyskać zdrowy wygląd skóry. Podpowiemy Ci, co zrobić, aby przywrócić Twojej cerze blask i promienność!

Co to znaczy: ziemista cera?

Kolory ziemiste nie są raczej synonimem piękna i radości. Kojarzą się raczej z szarością, nijakością, bezbarwnością. Często mówi się, że cera jest ziemista, gdy nabiera szarawego odcienia i staje się matowa. Taka skóra w niektórych miejscach może być też lekko sina. Zazwyczaj takiej barwie cery towarzyszą też inne objawy, np. cienie lub worki pod oczami. Osoby z szarą skórą nierzadko też uskarżają się na jej przesuszenie. Ziemisty kolor cery może świadczyć o problemach zdrowotnych, niewłaściwej diecie lub nieodpowiedniej pielęgnacji. 

Jeśli Twoja cera jest ziemista, możesz sprawiać wrażenie chorej lub osłabionej.Walka z szarą cerą nie powinna polegać na ukrywaniu jej pod grubą warstwą podkładu i pudru, tylko na poradzeniu sobie ze źródłem problemu.

Dlaczego cera jest szara i pozbawiona blasku?

Nieprawidłowy koloryt skóry może mieć bardzo wiele przyczyn. W pierwszej kolejności należy wykluczyć problemy zdrowotne, a dopiero później warto wziąć pod uwagę bardziej błahe powody. Ziemista cera może być jednym z objawów chorób, takich jak zaburzenia hormonalne. Nienaturalny odcień skóry czasem wynika też z niedoczynności tarczycy. Cera wówczas nabiera szarego koloru i często sprawia wrażenie niedomytej. Skóra przy tym schorzeniu może mieć też barwę żółtawą, co jest skutkiem zaburzenia metabolizmu karotenu.

Blada, pozbawiona blasku skóra może również świadczyć o niedoborach witamin lub składników mineralnych. Sprawdź, czy w Twojej diecie nie brakuje witaminy A, C, witamin z grupy B, cynku, czy selenu. Warto też zweryfikować, czy nie masz niedoboru witaminy D, co jest niezmiernie częste u mieszkańców północnej półkuli. W takim przypadku witaminę tę należy suplementować, a bezwzględnie trzeba przyjmować ją w okresie jesienno-zimowym. Ziemista cera może być także spowodowana niedoborem snu, stresem, zanieczyszczeniem powietrza, czy zbyt małą aktywnością fizyczną.

Ziemista cera – domowe sposoby 

Szara, matowa cera potrzebuje przede wszystkim odżywienia – zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Dlatego zadbaj o prawidłową dietę – spożywaj dużo warzyw i owoców, zdrowych olejów roślinnych i orzechów. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu – pij minimum 2 litry wody dziennie. Zrezygnuj za to z niezdrowych używek, takich jak alkohol – powoduje on odwodnienie i zaburza przemianę materii. Wyskokowe trunki bardzo mocno przyczyniają się więc do pogorszenia kondycję skóry. Postaraj się spać co najmniej 7-8 godzin dziennie – sen jest niezbędny dla regeneracji Twojej cery.

Warto wdrożyć również zdrowe zasady, jeśli chodzi o pielęgnację. Jeśli zdarza Ci się popełniać podstawowe błędy, takie jak niedokładne oczyszczanie twarzy, czy brak nawilżania, Twoja cera szybko zaprotestuje przeciwko takiemu traktowaniu. Pamiętaj, że fundamentem prawidłowej pielęgnacji jest staranne oczyszczenie twarzy (demakijaż, mycie i tonizacja), a następnie jej nawilżenie. Jeśli Twoja cera jest bardzo sucha i matowa, oprócz kremu nawilżającego warto dodatkowo zastosować specjalne serum. 

Bardzo ważne jest też wykonywanie co jakiś czas peelingu, dzięki któremu pozbędziesz się martwego naskórka i odświeżysz cerę. Istotny jest jednak odpowiedni wybór preparatu. Zamiast ziarnistych peelingów lepiej jest postawić na złuszczanie enzymatyczne lub kwasowe, dopasowane do rodzaju Twojej cery. Tego typu peelingi działają skuteczniej niż drobinki, a jednocześnie nie podrażniają nadmiernie skóry. Oczyszczanie i peelingi możesz wykonywać samodzielnie, jednak warto od czasu do czasu zdecydować się na dogłębne oczyszczanie wodorowe oraz peeling węglowy lub inny – doskonale dobrany do Twojego problemu. W tym celu możesz odwiedzić naszą klinikę. Doradzimy Tobie, jaka pielęgnacja będzie dla Ciebie odpowiednia.

Jak przywrócić cerze zdrowy wygląd? Najlepsze zabiegi na ziemistą skórę

Pielęgnacja domowa nie zawsze wystarczy, aby mocno poszarzałej skórze nadać blask i zdrowy koloryt. Warto więc uzupełnić te działania zabiegami, które pozwolą intensywniej zadziałać na tkanki, nawilżając je i odżywiając.

Peelingi kwasami AHA – kompleksowe oczyszczenie skóry

Regularne oczyszczanie to jedna z podstawowych zasad dbania o zdrowie skóry. Oprócz wykonywanych w domu peelingów, warto co pewien czas postawić na profesjonalne zabiegi. Peelingi medyczne nie tylko oczyszczają cerę, ale również pobudzają jej regenerację i ujednolicają koloryt skóry. Peelingi z kwasami AHA, czyli kwasami owocowymi, są wskazane dla cery ziemistej i pozbawionej blasku. W zależności od typu cery (np. sucha, tłusta, czy dojrzała) dobieramy odpowiedni rodzaj i stężenie kwasu.

Peeling kwasami AHA znakomicie oczyści Twoją skórę z sebum i nagromadzonych w niej zanieczyszczeń. Usuniesz niepotrzebny, zrogowaciały naskórek i pobudzisz skórę do odnowy. Dzięki temu po kuracji zaobserwujesz, że Twoja cera nabiera znowu zdrowego kolorytu, staje się pełna blasku i rozświetlona. Jednocześnie, spowolnisz procesy starzenia,  a nawet wygładzisz drobne zmarszczki.

Mezoterapia igłowa – odzyskaj promienną cerę!

Mezoterapia igłowa jest doskonałą metodą na głęboką rewitalizację ziemistej, poszarzałej skóry. Pozwala bowiem na dostarczenie jej wartościowych składników, które dzięki nakłuciom przedostają się w głąb tkanek. W mezoterapii igłowej stosujemy rozmaite preparaty, które dopasowujemy ściśle do potrzeb skóry. W celu poprawy kondycji cery szarej i matowej dobrze sprawdzą się zabiegi z użyciem koktajli witaminowych, takich jak CytoCare 532 lub StretchCare. 

Preparat CytoCare 532 to kompleks starannie dobranych witamin i składników odżywczych, które działają nawilżająco, przeciwzapalnie i ujędrniająco. Znajduje się w nim m.in. witamina B6, arginina, czy glicyna. Z kolei StretchCare poza kompozycją substancji odżywiająco-nawilżających zawiera też deanol o działaniu napinającym. Dzięki temu daje efekt przeciwzmarszczkowy i lekko liftingujący.

Plasma Complex – naturalna rewitalizacja Twojej skóry

W Twojej skórze kryje się ogromny potencjał regeneracyjny, w postaci czynników wzrostu i komórek macierzystych. Stanowią one część osocza krwi, a wydobycie ich z tej macierzy pozwala na wykorzystanie ich do odnowy skóry. Ten mechanizm jest wykorzystywany w innowacyjnym zabiegu, jakim jest Plasma Complex. Terapia ta polega na pobraniu Twojej własnej krwi, a następnie wytworzeniu z niej silnie rewitalizującego preparatu.

Aplikacja odwirowanych składników osocza krwi bezpośrednio w skórę pacjentki lub pacjenta zapewnia bardzo wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Nie występuje tu bowiem ryzyko nietolerancji, czy alergii na preparat. Kuracja Plasma Complex skutkuje intensywnym pobudzeniem tkanek do odnowy, dzięki czemu skóra staje się gładka, jędrna i promienna. Znika problem ziemistej cery, a twarz znowu nabiera zdrowego, jednolitego kolorytu.

Shopping Cart
Scroll to Top