Call Now Button

Witamina C na twarz – jakie ma działanie?

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, to niezbędny element pielęgnacji skóry. Sprawdzi się w pielęgnacji cery dojrzałej, a także tłustej i z przebarwieniami. W odpowiedniej formie i stężeniu tak naprawdę polubi się praktycznie z każdym rodzajem cery. Podpowiadamy, dlaczego witaminę C na twarz warto stosować, jak robić to prawidłowo i kiedy skorzystać z profesjonalnych zabiegów.

Witamina C – jakie ma właściwości?

Witamina C na twarz - jakie ma działanieDobroczynne działanie witaminy C na organizm stwierdzone zostało już w 1928 roku, gdy po raz pierwszy wyodrębniono tę substancję. Została ona nazwana kwasem askorbinowym, ze względu na działania przeciwszkorbutowe (od słowa scorbutus, czyli szkorbut). Witamina C jest absolutnie niezbędnym elementem w diecie. Wpływa ona m.in. na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, przyspiesza procesy gojenia, wspomaga wchłanianie żelaza i odporność organizmu. Oddziałuje też pozytywnie na kondycję skóry i wspomaga jej regenerację. 

Z pożywienia jednak tylko niewielka ilość witaminy C ma szansę dotrzeć do skóry. Dlatego, aby maksymalnie wykorzystać jej dobroczynne właściwości, należy stosować ją również bezpośrednio na skórę. Mimo, że witamina C znana jest przede wszystkim ze swojego przeciwstarzeniowego działania, tak naprawdę wykazuje też szereg innych, spektakularnych właściwości. 

Jak działa witamina C na twarz?

Witamina C jest składnikiem, który posiada wyjątkowo szerokie spektrum działania. Nie tylko chroni cerę przed wolnymi rodnikami, ale także wygładza ją, ujędrnia, rozjaśnia i działa przeciwzapalnie. Warto przyjrzeć się bliżej najważniejszym właściwościom witaminy C na twarz.

Witamina C na skórę – działanie rozjaśniające

Witamina C znajduje zastosowanie w niwelowaniu przebarwień. Mechanizm jej działania polega na hamowaniu wydzielania enzymu, zwanego tyrozynazą. Enzym ten jest odpowiedzialny za produkcję melaniny, której nadmierne skupiska powodują przebarwienia na skórze. Dzięki witaminie C wytwarzanie barwnika skórnego zostaje zablokowane.

Ujędrnianie skóry przez kwas askorbinowy

Kwas askorbinowy wspiera również produkcję kolagenu, za sprawą pobudzania enzymów ważnych dla jego syntezy. Z kolei kolagen jako ważne białko podporowe skóry zapewnia jej optymalną jędrność i elastyczność. Dlatego witaminę C na twarz warto stosować, aby zapobiegać wiotczeniu skóry.

Witamina C na twarz – efekty przeciwstarzeniowe

Jedną z najważniejszych funkcji witaminy C jest działanie antyoksydacyjne, czyli zwalczanie szkodliwych wolnych rodników. Sprzyja to hamowaniu procesów starzenia się skóry, niwelując m.in. negatywne skutki promieniowania UV. Witamina C jest więc niezbędnym elementem pielęgnacji o charakterze anti-aging. 

Kwas askorbinowy – wzmocnienie naczynek

Witamina C uszczelnia także naczynia krwionośne, przez co zapobiega ich pękaniu. Substancja ta sprawdzi się więc w przypadku cery naczynkowej. Ponadto, jej rozjaśniające właściwości pomogą uzyskać jednolity koloryt skóry. 

Witamina C w domowej pielęgnacji 

Witaminę C warto stosować na co dzień, w domowej pielęgnacji. Chcąc jednak korzystać z pełni jej właściwości, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, witamina C w kosmetykach powinna być zastosowana w odpowiednim stężeniu. Jeśli szukasz dobrego kremu o działaniu wygładzającym skórę, sięgaj po produkty, w których witamina C lub jej pochodne są umieszczone wysoko na liście składników. 

Dla wydobycia pewnych szczególnie cennych właściwości, takich jak stymulowanie syntezy kolagenu, czy wyraźne spłycanie zmarszczek potrzebne jest też kwasowe pH. Dobrze jest więc łączyć witaminę C z kwasami, zwłaszcza kwasem ferulowym. Jednocześnie warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach (skóry reaktywnych i mocno wysuszonych) substancja ta może działać drażniąco. 

Jeśli zastanawiasz się, jak stosować witaminę C na twarz, zwróć również uwagę na pochodne, które są bardziej stabilne od czystego kwasu askorbinowego. Działają też łagodniej i mogą lepiej sprawdzić się przy cerze bardzo wrażliwej:

  • glukozyd askorbylu,
  • SAP (sól sodowa fosforanu askorbylu),
  • MAP (sól magnezowa fosforanu askorbylu),
  • tetraizopalmitynian askorbylu.

Pochodne te działają jednak wolniej i delikatniej, przez co efekty ich stosowania nie są tak szybkie i intensywne, jak czystej witaminy C.

Najlepsze zabiegi z witaminą C

Stosowanie witaminy C w codziennej pielęgnacji daje dobre rezultaty, ale trzeba na nie trochę poczekać. Kiedy jednak oczekujesz intensywnego efektu, dobrze jest sięgnąć po specjalistyczne zabiegi z witaminą C na twarz. W Skin-Medic proponujemy Ci szereg kuracji z tą cenną substancją, które pomogą Ci rozwiązać wiele problemów skórnych.

Xylogic Retix C – odmłodzenie cery

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać potencjał odmładzający witaminy C, idealny dla Ciebie będzie zabieg Xylogic Retix C. Jest to kuracja, w której kwas askorbinowy połączony został z retinolem oraz dodatkowymi składnikami przeciwutleniającymi. Dzięki synergistycznemu działaniu wszystkich substancji zabieg Xylogic daje doskonałe rezultaty odmładzające. Działa on nawilżająco, zwiększa sprężystość skóry i intensywnie ją odżywia. Pozwala na spłycenie drobnych zmarszczek i odnowę cery, która staje się gładka i jedwabiście miękka.

Retix C to również kuracja rozjaśniająca przebarwienia, co wspomaga jej działanie przeciwstarzeniowe. Zmiany pigmentacyjne nieuchronnie pojawiają się wraz z wiekiem, a ich powstawanie związane jest też z oddziaływaniem promieni słonecznych. Retinol i witamina C skutecznie je rozjaśnią, co będzie skutkowało jednolitym kolorytem skóry. 

Najlepsze rezultaty zabiegu można osiągnąć, łącząc go z peelingiem kawitacyjnym. Jest to wstępny etap, który przygotuje Twoją cerę na działanie substancji czynnych. Dokładne oczyszczenie cery za pomocą fal ultradźwiękowych sprawi, że wszelkie dostarczane jej składniki odżywcze będą się doskonale wchłaniać.

Peeling z witaminą C i kwasem ferulowym – cera pełna blasku

Kolejną propozycją dla osób, które chcą szybkich efektów kuracji witaminą C, jest peeling z kwasem ferulowym. Dzięki połączeniu witaminy C z kwasem ferulowym można w pełni wydobyć jej potencjał, polegający m.in. na rozjaśnieniu przebarwień i wyrównaniu odcienia skóry. Peeling z użyciem tych dwóch substancji doskonale też oczyszcza skórę, likwidując martwy naskórek. W efekcie cera staje się odświeżona i zregenerowana.

Kwas ferulowy wzmacnia również działanie przeciwzapalne witaminy C. Dzięki temu zabieg zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych, co jest szczególnie ważne np. w pielęgnacji cery skłonnej do trądziku. Wspomaga też optymalne nawilżenie skóry i działa przeciwutleniająco. Cera po zabiegu staje się wyjątkowo promienna i pełna blasku

Peeling BioRePeel – silna biostymulacja

Zabieg BioRePeel jest również peelingiem, ale o wyjątkowo silnych właściwościach rewitalizujących. Oprócz witaminy C, zawiera on w sobie szereg innych substancji, działających wielopłaszczyznowo na skórę. Silnie odżywia cerę, niweluje przebarwienia, zaskórniki i blizny. Bardzo dobrze sprawdza się przy cerze skłonnej do trądziku i łojotoku, a ponadto wygładza i ujędrnia skórę.

Kuracja BioRePeel składa się z dwóch faz. W pierwszej na twarz nakładane są substancje złuszczające, wśród których są m.in. witamina C, kwas salicylowy i kwas trójchlorooctowy. Aplikowane składniki uruchamiają procesy regeneracji skóry, działają przeciwstarzeniowo i seboregulująco. W dalszej kolejności następuje zabezpieczenie nałożonych na twarz substancji czynnych i ochrona przed utratą wilgoci. Efektem zabiegu BioRePeel jest silne działanie odmładzające, ujędrniające i rewitalizujące.

Shopping Cart
Scroll to Top