Call Now Button

Jak wzmocnić włosy?

Zniszczone, rzadkie i matowe włosy są problemem, który trudno jest ukryć. Powodem może być niewłaściwa pielęgnacja, częste farbowanie, czy nawet dieta. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie wzmocnić włosy, jesteś we właściwym miejscu! Sprawdź, w jaki sposób odzyskać piękne i bujne włosy, a także zadbać o skórę głowy!

Przyczyny osłabienia włosów

Jak wzmocnić włosyTwoje włosy są pozbawione blasku, zniszczone, a ich końcówki się rozdwajają? Osłabienie włosów może mieć różnorodne przyczyny. Wśród nich wymienić można: nieprawidłową pielęgnację, błędy w odżywianiu lub nadmierne obciążanie włosów stylizacją. Jeśli jesteś fanką częstych wizyt w salonie fryzjerskim i stosujesz liczne preparaty do ich stylizacji, może to być dla Twoich włosów nadmiernym obciążeniem. Włosy nie lubią też wysokiej temperatury, więc codzienne sięganie po suszarkę lub lokówkę może je osłabiać.

Przyczyny osłabienia włosów mogą leżeć także w niedoborach składników odżywczych. Dotyczy to zwłaszcza witamin z grupy B, żelaza, czy cynku. Jeśli w diecie brakuje tak kluczowych elementów, jak produkty pełnoziarniste, zielone warzywa, orzechy, czy rośliny strączkowe, niechybnie pojawi się problem zniszczonych włosów. Niedobór nienasyconych kwasów tłuszczowych może również spowodować osłabienie i wypadanie włosów, a także przesuszenie skóry na głowie.

Zwróć też uwagę na to, jakich kosmetyków do włosów używasz i czy nie pomijasz ważnych elementów pielęgnacji. Należy pamiętać m.in. o regularnym peelingu skóry głowy, za pomocą którego pozbywasz się obumarłych komórek naskórka. Zaniedbywanie tego istotnego zabiegu pielęgnacyjnego skutkować może zaczopowaniem mieszków włosowych, trudnym do zwalczenia łupieżem i osłabieniem włosów. Wynika to z faktu, iż do struktury włosa nie może przedostać się wystarczająca ilość substancji aktywnych, dlatego włosy są niedożywione i słabną.

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów

Zastanawiając się, jak wzmocnić cebulki włosów domowymi metodami, nie można pominąć roli diety. Odżywienie zarówno skóry, jak i włosów zaczyna się od wewnątrz, więc warto rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych. Postaraj się więc wprowadzić do swojego stylu życia zdrowy, zbilansowany jadłospis, bogaty w warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze. Dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na oleje roślinne, bogate w witaminę E i nienasycone kwasy tłuszczowe. Ponadto Twoim sprzymierzeńcem są owoce jagodowe, papryka i natka pietruszki, zawierające witaminę C. Nie należy także zapominać o witaminie D, którą trzeba suplementować w okresie jesienno-zimowym. 

Spośród domowych sposobów na wzmocnienie włosów warto zastosować również różnego typu wcierki i maski. Bardzo skutecznym surowcem naturalnym, działającym wzmacniająco na włosy, są nasiona kozieradki. Ze zmielonych nasion można wykonać odwar, który następnie wciera się w skórę głowy i pozostawia na ok. 2 godziny. Taka wcierka nawilża i odżywia skórę głowy, wpływając też dobrze na kondycję włosów. Jednak osiągnięcie zadowalających rezultatów jest możliwe tylko pod warunkiem regularnego stosowania tej metody. Warto także ostrożnie korzystać z tego sposobu, ponieważ kozieradka ma w sobie kilka substancji potencjalnie alergennych. Dobrze jest więc na początku sprawdzić reakcję na niewielkim fragmencie skóry przed zastosowaniem odwaru na całą skórę głowy.

Warto wypróbować też olejowanie włosów, czyli wcieranie odpowiedniego oleju na całą długość włosów. Działanie olejów na włosy polega przede wszystkim na zabezpieczeniu ich przed utratą wilgoci. Zastosowanie tej metody wymaga jednak dokładnego poznania typu włosów i dostosowania do nich odpowiedniego oleju. Często wymaga wielu prób i błędów, zanim dopasuje się właściwy specyfik. 

Jak wzmocnić włosy – zabiegi

Jeśli zależy Ci na naprawdę intensywnym wzmocnieniu włosów, sięgnij po sprawdzone zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Istnieje wiele skutecznych metod, które pomogą Ci uzyskać piękne, bujne i lśniące włosy.

Darsonwalizacja na wzmocnienie włosów

Darsonwalizacja to metoda wykorzystująca tzw. prądy d’Arsonvala. Zabieg ten polega na przykładaniu do skóry głowy specjalistycznego urządzenia, które emituje prądy o wysokiej częstotliwości. Wnikając w skórę głowy, wytwarzają one dobroczynny dla skóry ozon, czyli tlen trójcząsteczkowy. Substancja ta działa silnie przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo, eliminując wszelkie szkodliwe dla skóry głowy drobnoustroje. Dzięki temu przeciwdziała osłabieniu i wypadaniu włosów.

Darsonwalizacja usprawnia krążenie w skórze głowy, co powoduje efektywniejszy transport składników odżywczych do cebulek włosowych. Efektem jest więc zauważalne wzmocnienie włosów, które stają się dobrze odżywione i gęste. Dzięki darsonwalizacji możesz też zwalczyć uciążliwe dolegliwości skóry głowy, takie jak łupież, czy łojotok. Zabieg jest bezbolesny i mało inwazyjny, a trwa zaledwie kilka minut.

Mezoterapia skóry głowy – maksymalne odżywienie włosów

Jeśli zastanawiasz się, jak wzmocnić włosy, to weź również pod uwagę zabieg mezoterapii igłowej. Niewielkie nakłucia w skórze głowy pozwolą na dostarczenie Twoim włosom dokładnie tego, czego potrzebują. Mezoterapia igłowa skóry głowy to efektywny sposób na aplikację składników czynnych bezpośrednio pod skórę. W terapii tej wykorzystuje się preparaty silnie regenerujące, w skład których wchodzą peptydy, witaminy, czy kwas hialuronowy.

Często stosowanym w trakcie mezoterapii igłowej skóry głowy produktem jest Dr. Cyj Hair Filler. Jest to preparat łączący w sobie 7 starannie dobranych peptydów z kwasem hialuronowym. Doskonale sprawdza się w przypadku osłabionych, wypadających włosów. Aplikacja tego bogatego w substancje czynne koktajlu rozpoczyna proces stopniowej regeneracji cebulek włosowych, czego efektem są gęste i bujne włosy. Zabiegu z wykorzystaniem terapii peptydowej Dr. Cyj Hair Filler jest szybką procedurą (trwa ok. pół godziny), a jego efekty utrzymują się nawet przez rok.

Shopping Cart
Scroll to Top