Call Now Button

Jak zagęścić włosy?

Marzysz o gęstych i bujnych włosach, ale Twoje są bardzo rzadkie i osłabione? Winę za to może ponosić genetyka, ale również sposób odżywiania lub niewłaściwa pielęgnacja. Na szczęście są sposoby na to, aby zagęścić przerzedzone włosy. Dowiedz się, jak sprawić, by włosy wyglądały pięknie i atrakcyjnie!

Dlaczego włosy są rzadkie?

Jeśli Twoje włosy od zawsze były rzadkie i cienkie, to najprawdopodobniej przyczyny leżą w genetyce. Niektórzy mają po prostu predyspozycje do rzadkich włosów, co jest zależne od określonej liczby mieszków włosowych. O ile nie jest możliwe zwiększenie ich liczby, o tyle można zawsze zadziałać na wygląd samych włosów – wzmocnić je i pogrubić.

Niekiedy przyczyną przerzedzenia włosów jest jednak po prostu ich osłabienie, co może być efektem diety lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie sposób odżywiania może mieć ogromny wpływ na kondycję włosów. Jeśli zaczynają się one przerzedzać, warto sprawdzić, czy w jadłospisie znajduje się wystarczająca ilość witamin. Mowa tu zwłaszcza o witaminach z grupy B, które można odnaleźć w nabiale, czy mięsie, ale także w warzywach.

Bogatym źródłem witaminy B2 jest np. szpinak i jarmuż, a witaminy B5 – orzechy włoskie i ziemne, pestki słonecznika. Witamina B12 jest z kolei jedyną witaminą, której naturalnym źródłem są wyłącznie produkty odzwierzęce (mięso, jajka, czy mleko). Dlatego osoby, które opierają się przede wszystkim na diecie roślinnej, powinny ją suplementować. Warto także zwrócić uwagę na inne witaminy, takie jak witamina A, C i E oraz zdrowe tłuszcze (np. nierafinowane oleje roślinne).

Nie bez znaczenia jest również to, w jaki sposób dbasz o włosy. Stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek jest bowiem kluczowe dla zdrowo wyglądających włosów. Przyczyną osłabienia włosów może być też zbyt częste narażanie ich na wysoką temperaturę, np. suszenie i prostowanie. Niebagatelną rolę odgrywa też układanie fryzury – jeśli regularnie mocno związujesz swoje włosy gumką, mogą zacząć wypadać. Takie postępowanie jest częstą przyczyną występowania zakoli u kobiet.

Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Jeśli problem rzadkich włosów nie jest bardzo nasilony, warto zacząć od domowych sposobów poradzenia sobie z nim. W tym celu postaw przede wszystkim na zdrowe odżywianie i właściwą pielęgnację. Ogranicz zabiegi stylizacyjne, a zamiast tego wypróbuj naturalne sposoby wzmocnienia włosów. Zastanawiasz się, jak naturalnie zagęścić włosy? Możliwości jest wiele – warto skorzystać np. z różnego typu wcierek bazujących na olejach i ekstraktach ziołowych. Dobrze sprawdza się w tym celu wyciąg z nasion kozieradki lub z ziela pokrzywy, a także oleje: rokitnikowy lub lniany. Wzmocnią one cebulki włosów i pobudzą ich aktywność.

W celu zagęszczenia włosów, można również wypróbować masaż skóry głowy. Masowanie wspomaga ukrwienie skóry, dzięki czemu do cebulek włosowych sprawniej transportowany jest tlen i składniki odżywcze. Można zrobić to po prostu ręcznie – wykonując koliste ruchy przesuwać rękami od czoła w kierunku karku. Najlepiej połączyć masaż z nakładaniem wcierki, aby substancje w niej zawarte głębiej wniknęły w skórę.

Jak zagęścić włosy?

Domowe sposoby niestety nie zawsze będą wystarczające, zwłaszcza jeśli włosy są bardzo osłabione. Warto więc jak najszybciej udać się do specjalisty, który dokładnie zdiagnozuje problem i zaproponuje najlepszą terapię. W Skin-Medic możesz skorzystać z zabiegów, które będą odpowiednio dostosowane do Twojego problemu. Są to m.in. mezoterapia i zabiegi z osoczem bogatopłytkowym.

Mezoterapia igłowa głowy – sposób na mocne włosy

Mezoterapia igłowa wykonywana na skórze głowy pozwala na znacznie głębsze zaaplikowanie składników aktywnych niż w przypadku działania powierzchownego. Zabieg ten polega bowiem na wstrzykiwaniu substancji odżywczych w skórę za pomocą cienkich igieł. Docierają one do cebulek włosowych i bardzo intensywnie pobudzają je do działania. Twoja skóra głowy otrzyma odpowiednio dobrane kompleksy witaminowe, aminokwasy, czy peptydy, dzięki czemu włosy staną się gęstsze i mocniejsze.

Zabieg mezoterapii igłowej pozwala skutecznie zahamować wypadanie włosów, ale również wpływa na porost nowych. Dzieje się tak nie tylko dzięki składnikom aktywnym, ale także wskutek aktywacji mikrocyrkulacji w obrębie skóry i mieszków włosowych. Niekiedy do pełnego efektu potrzebna jest jednak większa liczba zabiegów. Warto więc nastawić się na kilka wizyt w gabinecie, aby osiągnąć naprawdę spektakularne efekty.

Jak naturalnie zagęścić włosy? Osocze bogatopłytkowe

Metoda ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym jest znanym sposobem na jej odmłodzenie i rewitalizację. Ale dotyczy to nie tylko skóry twarzy, lecz również głowy. Dzięki mechanizmom zachodzącym wskutek działania osocza włosy wzmacniają się i zagęszczają. Terapia polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie odpowiednim jej odwirowaniu. W ten sposób możliwe jest wydobycie specjalnych związków aktywnych zawartych w osoczu. Są to komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które w całkowicie naturalny sposób pobudzają porost włosów.

Zabiegi na włosy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cechują się wyjątkowo wysokim stopniem bezpieczeństwa. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystywane są preparaty autologiczne, czyli pozyskiwane z organizmu pacjenta. Nie występuje zatem tu możliwość zaistnienia jakichkolwiek reakcji nietolerancji, czy alergii.

Shopping Cart
Scroll to Top