Call Now Button

Mezoterapia dla mężczyzn – dlaczego warto?

Przekonanie, że zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone tylko dla kobiet, w zasadzie odchodzi już do lamusa. Coraz więcej mężczyzn w obecnych czasach korzysta z nowoczesnych zabiegów, takich jak mezoterapia. Pozwala ona pozbyć się bowiem wielu problemów skórnych, z którymi często borykają się panowie. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na tę kurację!

Mezoterapia – na czym polega ten zabieg?

Mezoterapia jest zabiegiem, w którym poprzez niewielkie nakłucia lub impulsy elektryczne pod skórę wprowadzane są składniki aktywne. W ten sposób można osiągnąć znacznie lepsze rezultaty, niż nakładając substancje na powierzchnię skóry. Dzięki różnorodności stosowanych preparatów, za pomocą mezoterapii można rozwiązać wiele rozmaitych problemów. Jest to zabieg skuteczny w przypadku trądziku, blizn, wypadania włosów, a także ujędrnienia skóry lub redukcji zmarszczek.

Mezoterapia bezigłowa dla mężczyzn

Mezoterapia bezigłowa jest najmniej inwazyjnym zabiegiem z zakresu mezoterapii. Wykorzystuje ona przepływ energii elektrycznej do głębokiego aplikowania substancji czynnych. Podczas tej terapii nie następuje przerwanie ciągłości naskórka, dlatego jest ona całkowicie bezbolesna. Nie występują po niej też nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, czy obrzęki.

Panów może szczególnie zainteresować mezoterapia bezigłowa na osłabienie włosów. Za pomocą specjalnych preparatów można powstrzymać wypadanie i wzmocnić strukturę włosów. Zabieg ten warto wykonać też profilaktycznie. Tendencja do łysienia uwarunkowana jest bardzo często genetycznie. Jeśli więc w rodzinie wystąpiły już tego typu przypadki, dobrze jest odpowiednio wcześnie zadziałać, aby wzmocnić włosy. Dzięki temu można zapobiec problemowi łysienia w przyszłości.

Za pomocą mezoterapii bezigłowej można również zadziałać na skórę twarzy. Jest to metoda szczególnie skuteczna w celu odżywienia cery i zniwelowania zmarszczek. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji można też nawilżyć skórę i spowolnić procesy starzenia. Warto pamiętać jednak, że mezoterapii bezigłowej nie powinno się stosować w przypadku chorób serca, epilepsji, nieuregulowanej cukrzycy, obecności rozrusznika serca, czy endoprotez.

Mezoterapia igłowa na łysienie androgenowe

Najczęstszą przyczyną intensywnego wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe. Jest ono zależne od stężenia androgenów, czyli hormonów płciowych, przeważających u mężczyzn. Przyczyną tego rodzaju łysienia jest też uwarunkowanie genetyczne. Przejawia się charakterystycznymi zakolami, czyli ubytkami włosów w okolicach skroni oraz na czubku głowy.

Mezoterapia igłowa jest lepszą metodą radzenia sobie z tym problemem. Działa ona mocniej niż mezoterapia bezigłowa, więc polecana jest w przypadku intensywnego wypadania włosów. Zabieg polega na wykonaniu nakłuć w skórze głowy i wprowadzeniu silnie działających substancji odżywczych. Zwykle stosowane są witaminy, peptydy i czynniki wzrostu, które wspomagają naturalne procesy komórkowe, skutkując wzrostem nowych włosów. Przeciwwskazaniem do terapii są jednak choroby nowotworowe, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, czy stany zapalne skóry.

Mezoterapia mikroigłowa na zmiany potrądzikowe

Trądzik jest problemem często występującym u mężczyzn, ze względu na wzmożone wydzielanie sebum przez skórę. Zmiany trądzikowe często prowadzą do powstania trwałych blizn i przebarwień, które niezwykle trudno jest usunąć domowymi sposobami. Warto więc w takim przypadku sięgnąć po sprawdzone metody z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa, wykonywana za pomocą urządzenia Dermapen.

Podczas zabiegu skóra otrzymuje potężny zastrzyk substancji odżywczych, które stymulują ją do regeneracji. Uruchomione zostają procesy wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych, odpowiedzialnych za prawidłową gęstość oraz sprężystość skóry. W efekcie dochodzi do wyrównania je powierzchni, redukcji blizn, wyrównania kolorytu i odbudowy uszkodzonych tkanek. Mezoterapii mikroigłowej nie należy jednak stosować w przypadku aktywnych wyprysków trądzikowych oraz infekcji skórnych.

Mezoterapia dla mężczyzn – wybierz Skin-Medic

Jeśli zastanawiasz się, jaka terapia jest najlepsza dla Ciebie, odwiedź nasz gabinet! Pomożemy Ci dobrać najskuteczniejszy zabieg, który rozwiąże Twoje problemy skórne. W Skin-Medic pracuje zespół doświadczonych specjalistów, którzy odpowiedzą też na wszelkie Twoje pytania dotyczące zabiegów.

Shopping Cart
Scroll to Top