Call Now Button

Zabiegi na włosy – jakie wybrać?

Bujne, lśniące włosy przyciągają uwagę otoczenia i dodają atrakcyjności. Nie każdy jednak może pochwalić się tak doskonałą kondycją włosów. Codzienna pielęgnacja nie zawsze wystarcza do utrzymania włosów w idealnym stanie. Warto więc sięgnąć po sprawdzone zabiegi, które głęboko odżywią i wzmocnią włosy. Chcesz cieszyć się piękną, naturalną fryzurą – odwiedź gabinet medycyny estetycznej. Sprawdź, jakie metody możemy Ci zaproponować!

Zabiegi na włosy – kiedy warto je wykonać?

Zabiegi na włosy - jakie wybraćNie ma chyba osoby, która nie chciałaby mieć pięknych, gęstych włosów. Jednak utrzymanie ich w prawidłowej kondycji nie jest takie proste. Włosy narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, często są osłabione słońcem, czy intensywnymi zabiegami fryzjerskimi. Częste stosowanie suszarek, prostownic, czy preparatów do stylizacji również powoduje ich obciążenie. Nie bez znaczenia jest też kondycja skóry głowy, bowiem to ona wpływa na jakość samych włosów.

Zabiegi na włosy warto wykonać, jeśli Twoje włosy są zniszczone i osłabione. Nakładanie odżywek i masek często nie wystarcza, bowiem trzeba wzmocnić strukturę włosów od wewnątrz. W tym przypadku sprawdzą się więc zabiegi działające bezpośrednio na cebulki włosowe. Zabieg na włosy jest też wskazany, jeśli zauważasz ich przerzedzenie. Wypadanie włosów można zahamować, a także pobudzić wzrost nowych włosów. Warto jednak zareagować jak najwcześniej, gdy tylko pojawi się problem. 

Dobrze jest sięgnąć po specjalistyczne metody kuracji również wtedy, gdy masz nawracające problemy z łupieżem. Może to bowiem świadczyć o zablokowaniu ujść mieszków włosowych przez zalegające martwe komórki naskórka. Warto wówczas dokładnie oczyścić skórę głowy i usunąć zrogowaciały naskórek. Wskazaniem do wykonania zabiegów na włosy jest także przetłuszczanie się skóry głowy.

Zabiegi na porost włosów

Częstym problemem związanym z kondycją włosów jest ich wypadanie. Może ono mieć różne przyczyny, ale najczęściej spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi lub niewłaściwą dietą. Kiedy włosy zaczynają wypadać, warto skorzystać z zabiegów wzmacniających cebulki włosowe i stymulujących porost włosów. Dobrze jest sięgnąć po specjalistyczne metody również wtedy, gdy włosy są po prostu osłabione, aby je wzmocnić i zapobiec wypadaniu.

Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów na porost włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Kuracja ta polega na wykonywaniu nakłuć w skórze głowy, poprzez które wprowadzane są substancje aktywne. Stosowane preparaty są precyzyjnie dobrane do pacjenta, w zależności od problemu i stanu skóry. Skóra głowy podczas mezoterapii igłowej otrzymuje dopasowany do jej potrzeb zestaw witamin, aminokwasów lub innych składników aktywnych. Dostają się one bezpośrednio do cebulek, gdzie pobudzają skutecznie produkcję nowych włosów. Zabieg ten warto zastosować także wtedy, jeśli Twoje włosy są osłabione i wolno rosną.

Kolejny wysoce skuteczny zabieg na porost włosów to Plasma Complex. Ma on tę niewątpliwą zaletę, że w terapii wykorzystywany jest materiał pochodzący bezpośrednio od pacjenta. Kiedy zgłosisz się na zabieg, lekarz najpierw pobierze niewielką ilość krwi z Twojego ramienia. Zostanie ona następnie wykorzystana do utworzenia autologicznego preparatu, przepełnionego naturalnymi substancjami aktywnymi – komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu. Po podaniu ich w skórę głowy rozpoczynają się procesy regeneracyjne, skutkujące wzmożoną produkcją nowych włosów.

Zabiegi na włosy – oczyszczanie

Oczyszczanie skóry głowy jest niezwykle potrzebne do tego, aby utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji. Łojotok, przetłuszczanie się skóry, łupież – to częste problemy, które mogą być spowodowane po prostu brakiem właściwego oczyszczenia. Dlatego pielęgnacja skóry głowy powinna zawierać również jej regularne złuszczanie, usuwanie nadmiaru sebum i hamowanie rozwoju bakterii.

Peeling enzymatyczny to znakomity sposób na poradzenie sobie z nadmierną keratynizacją i przetłuszczaniem się skóry głowy. W zabiegu tym stosowane są enzymy, które w naturalny sposób usuwają zrogowaciały naskórek, odblokowując w ten sposób mieszki włosowe. Zabieg na włosy z peelingiem enzymatycznym w łagodny i nieinwazyjny sposób oczyszcza skórę, przeciwdziałając łupieżowi. Dzięki temu skóra lepiej wchłania składniki odżywcze z aplikowanych na nią preparatów, a to z kolei zapewnia wzmocnienie włosów.

Kolejnym sposobem na głębokie oczyszczenie skóry głowy jest darsonwalizacja. W zabiegu tym wykorzystywane są prądy, cechujące się wysoką częstotliwością drgań. Po kontakcie ze skórą powodują one wydzielanie się ozonu, który ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Zabieg oczyszcza i dezynfekuje skórę głowy, dzięki czemu zmniejsza się łojotok i znikają niedoskonałości wywołane działaniem bakterii. Jest to więc skuteczna metoda, dzięki której możesz pozbyć się łupieżu, a także wzmocnić swoje włosy.

Jaki zabieg na włosy będzie najlepszy?

Wybór odpowiedniej kuracji uzależniony jest od problemu, z jakim się zmagasz i kondycji Twojej skóry głowy. Sposób postępowania powinien też zostać dopasowany do Twojego ogólnego stanu zdrowia – należy ocenić, czy nie istnieją przeciwwskazania do któregoś z zabiegów. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki zabieg na włosy wybrać, udaj się do kliniki Skin-Medic w Poznaniu! Podczas konsultacji trychologicznej nasz ekspert oceni Twój problem i zaproponuje najlepszą możliwą terapię.

Shopping Cart
Scroll to Top