Call Now Button

Depilacja laserowa bikini – czy warto?

Usuwanie włosów w różnych częściach ciała, takich jak nogi, pachy, czy strefa bikini dla wielu osób jest nieodzownym zabiegiem pielęgnacyjnym. Jednak klasyczna depilacja bikini nierzadko wiąże się z podrażnieniami i jest uciążliwa. W związku z tym wiele kobiet decyduje się na wykonanie depilacji laserowej. Jeśli Ty też rozważasz taki zabieg, dowiedz się, czy to dobry pomysł w Twoim przypadku! 

Golenie okolic bikini a depilacja laserowa

bikini po depilacji laserowejGolenie okolic bikini za pomocą maszynki jest jednym z najbardziej popularnych sposobów usuwania owłosienia z tego obszaru. Niestety, ta tradycyjna metoda golenia często wiąże się z podrażnieniami. Mogą one wynikać z wrażliwości skóry w tym miejscu lub nieprawidłowej techniki golenia. Nie każda osoba wie, że w strefie bikini lepiej jest golić włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nie zaś pod włos. Do powstawania podrażnień przyczyniać się może też wykonywanie depilacji na sucho i używanie tej samej golarki, która jest stosowana do innych części ciała. Tradycyjne golenie okolic bikini jest ponadto uciążliwe i trzeba je powtarzać co jakiś czas, przez co skóra stale narażona jest na podrażnienia.

 

Depilacja laserowa z kolei pozwala na skuteczne pozbycie się owłosienia nawet po kilku sesjach. W długofalowej perspektywie jest to więc znacznie bardziej efektywna metoda, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Po kilkukrotnemu poddaniu włosów działaniu energii laserowej nie trzeba już przejmować się ich ponownym goleniem. Z reguły bowiem włosy po tym czasie całkowicie przestają rosnąć. Laserowa depilacja okolic bikini pozwala się więc cieszyć gładką skórą bez podrażnień na stałe.

Depilacja laserowa bikini – efekty

Być może zastanawiasz się, czy depilacja laserowa bikini daje zawsze zadowalające efekty. Warto wiedzieć, że laser działa na włosy, które są w fazie wzrostu, niszcząc ich strukturę. Oznacza to jednak, że urządzenie nie zlikwiduje od razu wszystkich włosów. Dlatego w celu osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest odbycie kilku wizyt w klinice medycyny estetycznej. Finalny efekt zależny jest od liczby sesji, odstępu między nimi oraz indywidualnych uwarunkowań. Najczęściej jednak pacjentki są bardzo zadowolone z depilacji laserowej już po 5-6 zabiegach.

 

Rezultatem depilacji laserowej bikini jest gładka skóra, trwale pozbawiona owłosienia. Dlatego wiele kobiet decyduje się na tę metodę, dzięki czemu oszczędzają wiele godzin, spędzanych na uciążliwym goleniu. Co ważne, nie muszą już martwić się też o ewentualne podrażnienia, jakie często powstają po goleniu maszynką. Wizyta na plaży, czy basenie nie jest już wydarzeniem, do którego trzeba się długo przygotowywać, starannie depilując ciało. Depilacja laserowa zapewnia więc niewątpliwą wygodę i komfort. W celu utrzymania jak najlepszych efektów, rekomenduje się wykonywanie zabiegu przypominającego, zwykle raz w roku.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową bikini?

Na laserową depilację bikini warto zdecydować się, jeśli cenisz sobie wygodę, oszczędność czasu i skuteczne metody usuwania owłosienia. Goląc miejsca intymne maszynką jesteś w stanie osiągnąć efekt gładkiej skóry tylko na chwilę, a włosy bardzo szybko wracają. Ponadto, wiele osób stwierdza, że włosy regularnie golone stają się jeszcze gęstsze i mocniejsze. Jest to związane z podcinaniem ich końcówek i tym samym zmianą kształtu, co sprawia, że wizualnie wydają się grubsze. 

 

Wykonując depilację laserową z kolei stopniowo osłabiasz włosy w strefie bikini. Nawet 1 zabieg z użyciem wysokiej klasy lasera powoduje, że owłosienie zostaje zredukowane o ok. 20-30%. Jest to więc metoda depilacji o najwyższej możliwej skuteczności. Po skorzystaniu z niej będziesz mogła zapomnieć o goleniu, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień na Twojej skórze w przyszłości.

Czy depilacja laserowa bikini jest bolesna?

Wiele osób obawia się bólu związanego z laserową depilacją bikini. Trudno się dziwić, bowiem skóra w tym miejscu jest zwykle bardzo wrażliwa. Zabieg depilacji laserowej na ogół jednak nie jest bolesny, bowiem skóra zostaje wcześniej znieczulona specjalną maścią. Niektóre osoby mogą jednak odczuwać dyskomfort, wiele bowiem zależy od indywidualnego progu bólu. Nie bez znaczenia jest także karnacja i grubość włosów – zwykle osoby o ciemniejszych odcieniach skóry i mocnych włosach będą odbierały zabieg jako nieprzyjemny. 

 

Ważne jest sygnalizowanie silniejszych odczuć osobie wykonujące zabieg, zwykle bowiem jest możliwość ich zniwelowania. Należy też przestrzegać zaleceń dotyczących postępowania przed i po zabiegu. Przede wszystkim, nie powinno się w tym czasie opalać skóry, stosować leków lub ziół fotouczulających. Dokładne stosowanie się do wskazówek specjalisty pozwoli na uniknięcie skutków ubocznych i sprawną regenerację skóry po zabiegu. 

 

Warto wiedzieć też, że w Skin-Medic pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie. Depilacją laserową zajmują się u nas osoby odpowiednio wykwalifikowane. Zadbają o Twój komfort i bezpieczeństwo, jeśli zdecydujesz się na zabieg w naszej klinice. Jeśli więc chcesz skutecznie pozbyć się owłosienia w okolicy bikini, zgłoś się do Skin-Medic!

Shopping Cart
Scroll to Top