Call Now Button

Metody depilacji

Niemal każda kobieta marzy o gładkiej skórze bez niechcianych włosków. Nie jest jednak łatwo osiągnąć taki rezultat na trwałe. Dostępne metody różnią się skutecznością, komfortem stosowania, dostępnością i trwałością efektów. Warto poznać ich wady i zalety, aby wybrać najlepszą dla siebie. Dowiedz się więcej na temat sposobów usuwania niechcianego owłosienia.

Maszynka do golenia – szybki, ale krótkotrwały efekt

Najprostszym sposobem na pozbycie się owłosienia z wybranego miejsca na ciele jest sięgnięcie po zwykłą maszynkę do golenia. Jest to metoda bardzo popularna, ze względu na swoją cenę i dostępność. Pozwala rzeczywiście na szybkie osiągnięcie efektu gładkiej skóry na nogach, czy pod pachami. Niestety, to rozwiązanie ma też niewątpliwe minusy.

Wiele kobiet zauważa, że włosy po wielorazowym goleniu coraz szybciej odrastają. Czasem już nawet po kilku godzinach można zauważyć powracające owłosienie. Rezultaty więc są bardzo nietrwałe. Często można też spotkać się z opinią, że odrastające włosy są grubsze. Jest to wprawdzie złudne wrażenie, które wynika stąd, że końcówki włosów zostały stępione podczas golenia. Niemniej jednak, owłosienie może wyglądać na gęstsze niż wcześniej. Golenie może powodować też podrażnienia, zwłaszcza w przypadku delikatnej skóry okolic bikini.

Depilacja chemiczna – nie dla każdego

Depilację można przeprowadzić również za pomocą specjalnego preparatu chemicznego, najczęściej w postaci kremu, czy pianki. Jest to metoda bezbolesna i stosunkowo szybka, a efekty mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni. Dzieje się tak, dlatego że środki te pozwalają na usunięcie włosków wraz z cebulkami, a nie tylko przycięcie ich. Mechanizm ich działania oparty jest na rozpuszczaniu keratyny, czyli głównego składnika tworzącego włosy.

Depilacja chemiczna nie jest jednak polecana dla każdego. Substancje zawarte w preparatach mogą niestety powodować reakcje uczuleniowe, więc lepiej nie stosuj tej metody, jeśli masz wrażliwą skórę. Zastosowanie kremu nie zawsze też pozwala na dokładną depilację – czasem na skórze pozostają pojedyncze włoski. Konieczne jest wtedy usunięcie ich maszynką lub pęsetą.

Depilator – trwałe rezultaty, ale kosztem dyskomfortu

Depilatory elektryczne to urządzenia, za pomocą których możesz skutecznie pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. Depilator wyrywa włoski razem z cebulkami, więc skóra pozostaje znacznie gładsza niż po goleniu maszynką. Urządzenie to pozwala też na precyzyjniejsze usunięcie owłosienia niż krem, zapewnia bowiem pełną kontrolę nad przebiegiem depilacji.

Jak łatwo zgadnąć, ten sposób nie należy jednak do najbardziej komfortowych. Bolesność tej metody jest zależna w dużej mierze od rodzaju urządzenia. Niektóre depilatory mogą być bowiem stosowane pod prysznicem, dzięki czemu usuwanie włosków nie jest tak bolesne, jak w metodzie na sucho. Jednak nie jest to z pewnością dobra metoda dla osób o niskim progu wrażliwości na ból. Minusem jest też to, że włoski przed depilacją nie mogą być zbyt krótkie – trzeba zapuścić je więc na kilka milimetrów. Może wystąpić też podrażnienie skóry, szczególnie w początkowym okresie stosowania depilatora.

Depilacja woskiem – efektywna, choć bolesna metoda

Depilacja woskiem to dość popularna metoda, często oferowana przez gabinety kosmetyczne. Polega na nakładaniu na skórę płynnego wosku, który po zastygnięciu jest odrywany szybkim ruchem. Dzięki temu dokładnie wyrywane są wszystkie włoski z depilowanego obszaru. Skóra pozostaje gładka przez kilka tygodni. Niestety, ta metoda cechuje się dużym stopniem bolesności.

Trzeba też pamiętać, żeby zawsze wybierać sprawdzone, renomowane gabinety. Niewłaściwie przeprowadzona depilacja woskiem może bowiem prowadzić do bardzo nieprzyjemnych powikłań. Mogą zdarzać się poparzenia, silne podrażnienie skóry, zasinienia i wrastające włoski. Z tego względu też nie warto samodzielnie wykonywać depilacji woskiem.

Depilacja laserowa – najskuteczniejszy, ale i najdroższy zabieg

Zdecydowanie najtrwalsze efekty można osiągnąć za pomocą depilacji laserowej. Niszczy ona całkowicie strukturę włosów, które po kilku zabiegach już się nie odnawiają. Oznacza to, że w długofalowej perspektywie inwestycja w depilację laserową jest bardzo opłacalna. Najczęściej wystarczy wykonać 5-8 zabiegów, aby pozbyć się na zawsze włosów w wybranym miejscu na ciele.

Dla niektórych osób minusem może być koszt zabiegu – jest on zdecydowanie wyższy niż w przypadku depilacji woskiem, a także domowych metod usuwania owłosienia. Warto jednak wziąć pod uwagę trwałe rezultaty, jakie można osiągnąć tylko tym sposobem. Dużym plusem depilacji laserowej jest też fakt, że jest ona praktycznie bezbolesna. Niektóre osoby odczuwają jedynie lekkie pieczenie, co jest jednak nieporównywalne np. z wyrywaniem włosów podczas zabiegu woskiem. Depilacja laserowa sprawdzi się w dowolnej części ciała, również w tak wrażliwych miejscach, jak okolice bikini i obszar pod pachami. Do wyboru są dwie najpopularniejsze metody IPL i SHR.

Szczególnie ważne jest, aby zabieg depilacji laserowej był przeprowadzony przez specjalistę. Dlatego powinnaś dobrze zweryfikować gabinet, do której się zgłaszasz. Pamiętaj, że w Skin-Medic zawsze pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie i zapewniamy Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jeśli więc zdecydujesz się na depilację laserową, zapraszamy do naszej kliniki! Skonsultuj się z nami też, jeśli masz jakiekolwiek pytania, czy wątpliwości dotyczące tego zabiegu.

Shopping Cart
Scroll to Top