Call Now Button

Depilacja czasowa i permanentna – metody usuwania włosów

Depilacja ciała w gabinetach medycyny estetycznej cieszy się coraz większą popularnością. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ty też marzysz o idealnie gładkiej skórze, ale domowe sposoby nie satysfakcjonują Cię do końca? W poniższym artykule przyjrzymy się różnym metodom depilacji i odpowiemy na pytanie, które z nich są najskuteczniejsze. Dowiesz się również tego, jakie sposoby pozbywania się owłosienia będą odpowiednie do wrażliwszych części ciała. 

Depilacja czasowa – czym jest?

nogi po depilacjiTo najbardziej powszechna metoda depilacji. Jej popularność w dużej mierze wiąże się z tym, że można ją przeprowadzać samodzielnie w domu. Zalicza się do niej zabiegi z wykorzystaniem środków chemicznych, a także takie przeprowadzone przy pomocy urządzeń mechanicznych. Do tych pierwszych należy na przykład stosowanie kremów depilacyjnych. Te drugie to nic innego, jak korzystanie z maszynek do golenia i depilatorów. Te metody depilacji włosów posiadają wiele wad. Trzeba je regularnie powtarzać, co samo w sobie może być uciążliwe. Zabiera to czas, a odrastające włosy mogą powodować różnego rodzaju podrażnienia skórne. Niektóre z opisywanych wyżej metod bywają także bolesne. Koszty preparatów i maszynek nie są wysokie w przypadku jednorazowych zakupów, ale trzeba ponosić je cyklicznie przez wiele lat. Z tego powodu ostatecznie są mniej opłacalne niż pozornie droższe zabiegi depilacji permanentnej.

Na czym polega depilacja permanentna?

Jak sama nazwa wskazuje, zabiegi permanentne polegają na usunięciu włosów z ciała na stałe.  Depilacja permanentna  jest dokonywana w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej. Usuwanie owłosienia z ciała tymi sposobami przeprowadza się z wykorzystaniem lasera do depilacji albo nowoczesnej technologii IPL. Usuwanie owłosienia przy użyciu wiązki lasera, jak i pulsującego światła IPL jest na pozór bardzo podobne. Obie metody oddziałują na melaninę, czyli barwnik znajdujący się wewnątrz włosów. Prowadzi to do uszkodzenia mieszków włosowych i zapobiega ich dalszemu odrastaniu. Laser działa jednak punktowo, podczas gdy depilacja IPL obejmuje większe obszary skóry naraz. Sprawia to, że druga metoda depilacji jest znacznie szybsza, a co za tym idzie wygodniejsza dla pacjenta. Dodatkowo rozproszenie wiązki światła na większy obszar eliminuje ryzyko podrażnień.

W obu przypadkach, by trwale usunąć owłosienie, wymagane jest poddanie się serii zabiegów. W przypadku depilacji IPL jest to z reguły od 5 do 8 powtórzeń. Dzięki temu można uzyskać gładką skórę, a jej utrzymanie będzie wymagało tylko rzadkich zabiegów przypominających. Najlepiej widoczne efekty uzyskają posiadacze oraz posiadaczki ciemnych włosów i jasnej skóry, jednakże jest to metoda, którą może przetestować na sobie każdy. Są typy włosów, na które ta metoda może działać słabo, jednak przy pierwszej wizycie dowiesz się, jak może to przebiegać w Twoim przypadku.

Co istotne, zabieg usuwania włosów wykonywany przy korzystaniu z depilacji IPL jest najczęściej bezbolesny. Decydując się na niego, będziesz czuć jedynie ciepło lub lekki dyskomfort.

Depilacja IPL – jak działa? Przygotowania i efekty

Przed zdecydowaniem się na zabieg trwałej depilacji przy użyciu systemu IPL, należy odbyć konsultacje. Mogą przebiegać osobno lub być wykonane tuż przed zabiegiem. W klinice Skin-Medic przeprowadzimy z Tobą szczegółowy wywiad, dzięki któremu upewnimy się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do usuwania owłosienia tym sposobem.  Przez cztery tygodnie przed planowaną depilacją należy unikać promieniowania UV. Z tego powodu wykluczone jest opalanie skóry.. By uniknąć jej podrażnienia, trzeba również odstawić złuszczające kosmetyki i peelingi. Warto także wspomóc skórę poprzez odpowiednie nawadnianie.  Co istotne, przed zabiegiem trwałej depilacji metodą IPL, musisz ogolić miejsca, z których chcesz pozbyć się włosów. W innym wypadku zostaną one przypalane przez lampę, co może skutkować odczuwaniem bólu podczas zabiegu.

Przy zachowaniu powyższych wytycznych, już pierwszy zabieg ograniczy liczbę włosów o 20-30%. Pozostałe staną się cieńsze, rzadsze i jaśniejsze, co znacząco ograniczy ich widoczność. Parokrotne powtórzenie depilacji pozwoli na wyeliminowanie ich wszystkich całkowicie.

Jak dobrać prawidłową metodę depilacji do części ciała?

Większość z opisanych powyżej zabiegów można z powodzeniem stosować do każdej części ciała. Jednakże nie wszystkie metody depilacji będą równie komfortowe. Używanie tradycyjnej maszynki do depilacji lub wosku może powodować podrażnienia w miejscach, w których skóra jest bardziej wrażliwa, takich jak okolice bikini. Podczas stosowania kremów do golenia niezwykle ważne jest dobranie ich do odpowiednich części ciała. Inaczej, podobnie jak w przypadku golenia mechanicznego, można dorobić się podrażnień i uczucia pieczenia we wrażliwszych miejscach.

W porównaniu do tych metod depilacji, usuwanie owłosienia na stałe przy pomocy technologii IPL jest dużo bardziej komfortowe. Nadaje się ona do każdej części ciała z powodu niskiego ryzyka wystąpienia podrażnień. Z tego powodu polecamy każdemu zabiegi depilacji IPL wykonywane w Skin-Medic!

Shopping Cart
Scroll to Top