Call Now Button

Golenie nóg – sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

Wydaje się, że golenie nóg nie jest skomplikowaną czynnością, dlatego nie trzeba mu poświęcać wiele uwagi. To jednak mylne przekonanie, które może prowadzić do przykrych konsekwencji. Okazuje się bowiem, że nietrudno jest popełnić błędy, które będą skutkować zaczerwienioną skórą, krostkami, czy wrastającymi włoskami. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób golisz nogi. Sprawdź, czy przypadkiem nie popełniasz któregoś z tych popularnych błędów!

Golenie nóg – najczęstsze błędy

Golenie na sucho

Czy zdarzyło Ci się kiedyś w pośpiechu sięgnąć po maszynkę, aby na sucho jeszcze poprawić efekt golenia? To nie jest dobry pomysł. Golenie bez odpowiedniego poślizgu może prowadzić do silnych podrażnień. Nie warto też stosować zwykłego mydła – najlepiej sprawdzi się żel lub pianka do golenia. Zmiękczają one włoski i zapewniają optymalny poślizg maszynce. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko, że powstaną krostki na nogach po goleniu.

Używanie tępych ostrzy 

Ostrza w maszynce trzeba regularnie wymieniać – po nowe należy sięgnąć, gdy tylko pojawią się oznaki stępienia. Podobnie, błędem jest używanie maszynki jednorazowej np. przez miesiąc. Ostrza w maszynce zwykle wystarczają tylko na kilka razy. Golenie się tępą maszynką jest nie tylko nieefektywne, ale może też spowodować podrażnienie skóry. Ponadto na długo używanym ostrzu gromadzą się bakterie, które potem są przenoszone na skórę, wywołując stany zapalne. 

Pomijanie peelingu

Jeśli często obserwujesz kropki na nogach po goleniu, być może problemem jest nadmiar martwego naskórka. Złuszczanie zrogowaciałych komórek zmniejsza ryzyko powstania podrażnień po goleniu. Dlatego warto wykonywać regularnie peeling, który usunie wierzchnią warstwę naskórka. Najlepiej zaplanować pielęgnację tak, żeby na drugi lub trzeci dzień po peelingu przypadał dzień golenia. Nie należy złuszczać skóry bezpośrednio przed depilacją, ponieważ to także może sprzyjać powstawaniu krostek.

Brak optymalnego nawilżenia

Po goleniu skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia i złagodzenia ewentualnych drobnych podrażnień. Jednak krem, który nakładasz na co dzień może okazać się nieodpowiedni, np. ze względu na dużą ilość konserwantów lub substancji zapachowych. Warto poszukać kosmetyków łagodzących i zmiękczających skórę, np. z pantenolem, mocznikiem, czy wyciągiem z aloesu.

Golenie pod włos przy wrażliwej skórze

Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, może okazać się, że golenie pod włos jej nie służy. Mimo że jest ono bardziej efektywne, to często może wywoływać podrażnienia. Znacznie bezpieczniejsze pod tym względem jest golenie skóry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Możesz też połączyć obie te techniki – na początek większość włosów postarać się usunąć metodą golenia z włosem (z góry na dół), a ewentualne poprawki wykonać już pod włos.

Co zamiast golenia? 

Golenie nóg - sprawdź, czy nie popełniasz tych błędówGolenie nóg jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych podrażnień, musisz pamiętać naprawdę o wielu aspektach. Jednak jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, może okazać się, że kropki na nogach po goleniu lub wrastające włoski i tak wracają. Warto więc rozważyć inne możliwości usunięcia niechcianego owłosienia, takie jak depilacja laserem SHR.

Usunięcie włosów z nóg za pomocą lasera SHR to komfortowy zabieg, który daje Ci szansę na uzyskanie idealnie gładkiej skóry już na stałe. Po odpowiedniej liczbie sesji bowiem włoski przestają całkowicie odrastać lub stają się bardzo słabe i ledwo zauważalne. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i nie chcą się martwić o ciągłe usuwanie owłosienia. 

Kilka zabiegów z reguły wystarcza, aby na stałe zapomnieć o niekomfortowym goleniu i związanych z nim podrażnieniach. Sesje przeprowadzane są przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy zadbają o Twój komfort i zadowolenie z efektów. Depilacja laserem SHR nie jest bolesna, trwa szybko i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Nie wiesz, czy ten zabieg będzie dobry dla Ciebie? Umów się na konsultację z naszymi specjalistami w Skin-Medic, podczas której odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Shopping Cart
Scroll to Top