Call Now Button

Podniesienie powiek bez skalpela – czy to możliwe?

Opadająca powieka jest defektem estetycznym, który powoduje, że twarz nabiera smutnego wyrazu. Niestety ten problem często pojawia się wraz z wiekiem, w związku z czym wiele pań zastanawia się nad operacją. Jest jednak metoda nieinwazyjna, która umożliwia redukcję wiotkiej skóry w rejonie powiek i dzięki temu poprawę wyglądu oczu. Dowiedz się, jak można podnieść powieki bez skalpela!

Dlaczego powieki opadają?

Podniesienie powiek bez skalpela - czy to możliweZ problemem opadających powiek najczęściej można zetknąć się w dojrzałym wieku, gdy skóra w okolicach oczu traci swoją jędrność. Jest to związane z naturalnymi mechanizmami starzenia się skóry, polegającymi na stopniowym zmniejszaniu się ilości kolagenu i elastyny. Te włókna pełnią funkcję swego rodzaju rusztowania dla pozostałych tkanek. Nic więc dziwnego, że wraz z ich osłabieniem pogarsza się również kondycja skóry. Staje się ona coraz bardziej wiotka, pojawiają się zmarszczki i ubytki tkankowe.

Skóra w okolicach oczu jest bardzo cienka i delikatna, więc to w tym obszarze najszybciej można zaobserwować procesy starzenia. Opadanie powieki jest jednym z jego przejawów. Problem wiotkiej powieki może być także uwarunkowany genetycznie – niektóre osoby naturalnie mają większą ilość skóry w tym miejscu. Nie bez znaczenia jest również sposób życia, w tym częsta ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Powoduje ono szybszą degradację włókien podporowych skóry, co może objawiać się m.in. opadającą powieką.

Jak podnieść opadające powieki?

Niezależnie od tego, jakie są przyczyny opadającej powieki, zjawisko to zawsze wygląda podobnie. Na górnej powiece znajduje się zbyt duża ilość skóry, która jest mało napięta, a przez to ciągnie ku dołowi. Z wiotką skórą na powiece trudno jest poradzić sobie samodzielnie, lecz z pomocą przychodzą medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Wiele osób zastanawia się nad zabiegiem blefaroplastyki, czyli chirurgicznej korekcie powiek. Operacja jest niewątpliwie bardzo skuteczną metodą, jednak warto wiedzieć, że są też inne sposoby.

Jeśli zaczynasz obserwować u siebie opadającą powiekę, warto najpierw rozważyć skorzystanie z nieinwazyjnej korekty laserowej. Energia laserowa skierowana precyzyjnie na źródło problemu pozwala bowiem na stworzenie nowych włókien podporowych, które skutecznie ujędrniają skórę. Sposób ten nie wymaga długiej rekonwalescencji, jest bardzo bezpieczny i praktycznie bezbolesny.

Zabieg podniesienia powiek – Tixel 2

Dla niektórych zaskoczeniem może być fakt, że podniesienie powiek jest możliwe bez skalpela. Tymczasem laserowy lifting powiek za pomocą urządzenia Tixel 2 daje rezultaty, ale nie tak mocne jak zabieg operacyjny. Polega on na przykładaniu do powierzchni skóry głowicy, która wyposażona jest w zakończenia w formie maleńkich piramidek. Przenoszą one energię cieplną, która generuje temperaturę nawet 400°C. Mają one jednak kontakt ze skórą zaledwie przez ułamek sekundy, co jednak wystarczy do wywołania pożądanego efektu, jakim jest termomechaniczna ablacja.

W efekcie zabiegu Tixel 2 dochodzi więc do uszkodzenia tkanek skóry powiek, co skutkuje całą kaskadą procesów naprawczych. Dzięki temu tkanki wzmacniają się i ujędrniają, są bowiem wzbogacone o nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Tixel 2 pozwala na podniesienie powieki w pewnym stopniu wykorzystując te naturalne mechanizmy, zachodzące w skórze. Jednocześnie, zabieg ten ma charakter mniej inwazyjny niż klasyczna metoda laserowego odmładzania skóry. Co za tym idzie, również krócej trwa rekonwalescencja po zabiegu. 

Podniesienie powiek za pomocą Tixel 2 – efekty

Tixel 2 jest innowacyjnym urządzeniem, które zapewnia niesamowite efekty bez naruszania ciągłości skóry. Wszystko to za sprawą kontrolowanego termicznego uszkodzenia skóry, które zmusza ją do gruntownej przebudowy. W krótkim okresie po zabiegu można więc zaobserwować efekty napięcia i zwiększenia elastyczności skóry na powiekach. Górna powieka dzięki temu unosi się, a oko staje się bardziej otwarte. Znika więc smutny i zmęczony wyraz twarzy, a jego miejsce zajmuje świeże, odmłodzone spojrzenie.

Zabieg Tixel 2 jest jednak metodą, która ma pewne ograniczenia. Jest ona w stanie doskonale poradzić sobie z problemem opadającej powieki, kiedy nie jest on jeszcze bardzo zaawansowany. Jednak w niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny może okazać się skuteczniejszym rozwiązaniem. Rolą specjalisty jest dobranie najbardziej efektywnej formy terapii dla danej osoby. 

Możesz być więc pewna, że gdy zgłosisz się do naszej kliniki, zaproponujemy Ci najlepszą dla Ciebie metodę. Terapię zawsze dobieramy indywidualnie, biorąc pod uwagę oczekiwania, kondycję skóry i ogólny stan zdrowia pacjentki. Priorytetem jest dla nas bowiem Twoje bezpieczeństwo i zadowolenie z efektów. Jeśli więc chcesz podnieść powieki, nie wahaj się – już dziś umów się na konsultację w Skin-Medic!

Shopping Cart
Scroll to Top