Call Now Button

Podrażnienia po goleniu – jak im zapobiegać?

Krostki, czy czerwone kropki na nogach po goleniu – chyba każda kobieta przynajmniej raz doświadczyła podrażnienia po używaniu maszynki. Wykonywanie depilacji na szybko, z pominięciem ważnych kroków pielęgnacyjnych niestety może przyczyniać się do ich powstawania. Warto wiedzieć, w jaki sposób golić skórę, aby ograniczyć ryzyko powstawania nieprzyjemnych podrażnień.

Prawidłowe golenie – jak uniknąć podrażnień

podrażnienia po goleniuGolenie skóry maszynką niestety wiąże się z ryzykiem powstawania podrażnień i pojawiania się wrastających włosków. Dlatego należy pamiętać o stosowaniu się do kilku istotnych zasad, które zminimalizują szanse pojawienia się tych skutków ubocznych.

Wykonaj peeling na 1-2 dni przed goleniem

Na ok. 1-2 dni przed depilacją warto wykonać peeling, dzięki czemu usunięta zostanie zrogowaciała warstwa naskórka. Dlaczego jest to ważne? Podrażnienie często powstaje wskutek nadmiaru martwych komórek naskórka. Uniemożliwiają one prawidłowe przesuwanie się maszynki po skórze, wskutek czego powstają niewielkie uszkodzenia. Nie wykonuj jednak peelingu bezpośrednio przed goleniem. 

Pamiętaj o nałożeniu żelu lub pianki

Usuwanie włosków na sucho to prosta droga do powstania podrażnienia po goleniu. Sama woda także nie jest wystarczająca dla uzyskania odpowiedniego poślizgu. Dlatego zawsze pamiętaj o nakładaniu grubej warstwy żelu lub pianki do golenia. Dzięki temu zabezpieczysz skórą przed uszkodzeniami.

Stosuj nawilżenie po goleniu

Nie zapominaj też o intensywnym nawilżeniu skóry po goleniu jej maszynką. Najlepiej stosuj delikatne kremy, zawierające w swoim składzie np. alantoinę, mocznik, czy pantenol. Skutecznie nawilżą one skórę i pomogą złagodzić ewentualne niewielkie podrażnienia. Unikaj jednak stosowania kosmetyków z alkoholem, czy substancjami zapachowymi bezpośrednio po goleniu.

Dbaj o czystość maszynki do golenia

Kluczowe jest również czyszczenie i higieniczne przechowywanie sprzętu do golenia. Zostawiając maszynkę pod prysznicem, możesz być pewna, że szybko pojawią się na niej bakterie. Nie powinna ona być narażona na długotrwałe działanie wilgoci, to bowiem sprzyja kolonizacji metalu przez drobnoustroje. Dlatego po goleniu dokładnie opłucz maszynkę, a następnie osusz ją ręcznikiem. Dopiero, gdy maszynka jest sucha, możesz ją odłożyć – najlepiej na specjalnie do tego przeznaczony stojak.

Wymieniaj często ostrza

Jeśli chcesz uniknąć podrażnień, to nieodzowne jest też regularne wymienianie ostrzy maszynki. Odpowiednio ostre narzędzie pozwala na efektywne golenie, bez podrażniania skóry przez zbyt częste ruchy ostrza. Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń producenta. 

Depilacja laserowa – zapomnij o podrażnieniach!

Niestety, mimo przestrzegania rygorystycznie reguł higieny i właściwej pielęgnacji, podrażnienia mogą nadal się pojawiać. Problemy te mogą skutecznie zniechęcić do stosowania tradycyjnej metody usuwania włosków. Szczególnie uciążliwe są podrażnienia po goleniu miejsc intymnych, co związane jest z wrażliwością skóry w tym obszarze. Ponadto, depilacja za pomocą maszynki może powodować wrastanie włosków i silny stan zapalny. Skutkiem mogą być nawet przebarwienia lub blizny.

Jeśli masz więc dosyć golenia ciała tradycyjną metodą i związanych z tym podrażnień, rozważ depilację laserową. Ten zabieg pozwoli Ci osiągnąć wreszcie wymarzoną, gładką skórę bez konieczności ponownego sięgania po maszynkę. Już kilka sesji wystarcza, aby całkowicie usunąć włosy z danego obszaru. Depilację laserową możesz wykonać na nogach, pod pachami, w strefie bikini, a także w innych miejscach na ciele.

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg przebiegający w pełni komfortowych warunkach, na ogół całkowicie bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawić się zaczerwienienie, jednak znika ono w ciągu kilku dni. Włosy po każdej sesji stają się coraz słabsze, aż w końcu całkowicie przestają odrastać. Końcowym efektem jest więc już zawsze gładka skóra, bez konieczności golenia i bez podrażnień. Zainteresowana? Umów się na wizytę w Skin-Medic, aby raz na zawsze pożegnać się z niechcianym owłosieniem!

Shopping Cart
Scroll to Top