Call Now Button

Jak powstrzymać wypadanie włosów? Poznaj 5 sposobów!

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby mieć pięknych i gęstych włosów. Wiele osób jednak nie może pochwalić się bujną czupryną i zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów. Jeśli problem jest niewielki, można poradzić sobie z nim prostymi sposobami. Kiedy jednak włosy wypadają coraz bardziej i nic nie pomaga, należy skorzystać ze specjalistycznych metod leczenia. Sprawdź, jakie są sposoby na powstrzymanie wypadania włosów!

Przyczyny wypadania włosów

wypadanie włosówNa początku warto zadać sobie pytanie, dlaczego włosy nadmiernie wypadają. Powodów może być bardzo wiele. Najczęstszą przyczyną utraty włosów jest łysienie androgenowe, uwarunkowane genetycznie. Zwykle występuje u mężczyzn, ale dotyka też kobiety. W przypadku mężczyzn, włosy zaczynają wypadać najczęściej po bokach i na szczycie głowy. Jeśli nie wdroży się odpowiedniej terapii, często po pewnym czasie następuje całkowite wyłysienie. U kobiet zwykle nie dochodzi do kompletnej utraty włosów, ale przerzedzenia mogą być też bardzo wyraźne.

Nadmierne wypadanie włosów może być też spowodowane chorobami skóry, takimi jak atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, grzybica, łupież suchy lub tłusty. Problem może mieć też podłoże hormonalne – włosy często wypadają np. po okresie ciąży, kiedy spada poziom estrogenów. 

W ostatnim czasie pojawił się także problem wypadania włosów po przebyciu choroby COVID-19. Jest to spowodowane stresem dla układu odpornościowego, a także przyjmowaniem leków, niedoborami witamin i innych składników odżywczych. Nasilone wypadanie włosów najczęściej pojawia się ok. 2-3 miesiące po przebyciu infekcji.

Sposoby na zatrzymanie wypadania włosów

Istnieją różne sposoby na poradzenie sobie z wypadaniem włosów. Ich skuteczność zależy jednak w dużej mierze od przyczyny i stopnia nasilenia problemu.

Dbaj o zdrową dietę

Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli na dostarczenie organizmowi składników odżywczych niezbędnych dla utrzymania prawidłowej kondycji włosów. Dieta na zdrowe włosy powinna być bogata w witaminy A, B, C i E oraz aminokwasy. Sięgaj więc m.in. po świeże warzywa i owoce, jajka, orzechy, fasolę, oleje roślinne, pieczywo pełnoziarniste.

Wybieraj odpowiednie kosmetyki

Sięgnij po specjalne szampony przeciw wypadaniu włosów, wzmacniające i zagęszczające. Takie produkty powinny być bogate w odżywcze ekstrakty roślinne, aminokwasy i witaminy z grupy B. Warto pamiętać także o tym, żeby co jakiś czas odpowiednio oczyszczać skórę głowy za pomocą delikatnego peelingu. 

Stosuj suplementację

Odpowiednio dobrane suplementy pomogą Ci wzmocnić włosy, przyspieszyć ich wzrost i zahamować wypadanie. Warto stosować skrzyp polny, olej z wiesiołka, czy wspomniane już witaminy z grupy B. 

Udaj się do trychologa

Jeśli Twój problem z wypadaniem włosów nie zmniejsza się mimo stosowania domowych sposobów, najlepiej nie zwlekaj i zasięgnij porady specjalisty. Dzięki konsultacji trychologicznej możesz ustalić przyczynę swojego problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie. Szczególnie w przypadku łysienia androgenowego ważna jest szybka reakcja, jeszcze zanim nastąpią znaczne przerzedzenia. Im prędzej zaczniesz działać, tym lepsze efekty możesz uzyskać w terapii.

Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które skutecznie hamują wypadanie włosów, a także stymulują produkcję nowych. Jedną z bardzo efektywnych metod jest zabieg Plasma Complex, wykorzystujący skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Dzięki zastosowaniu materiału autologicznego (pochodzącego z krwi pacjenta) procedura ta cechuje się bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa. Czynniki wzrostu, uwalniane w tym zabiegu, działają bezpośrednio na mieszki włosowe, dzięki czemu pobudzają proces wzrostu włosów. Ponadto wspomagają regenerację skóry, nawilżają ją i regulują pracę gruczołów łojowych. Zabieg Plasma Complex zapewnia spektakularne efekty w postaci szybszego wzrostu i poprawy kondycji włosów.

Shopping Cart
Scroll to Top