Call Now Button

Czym jest zamykanie naczynek laserem?

Za sprawą najnowocześniejszych osiągnięć medycyny estetycznej skuteczne zamykanie naczynek nigdy nie było tak proste. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem lasera diodowego 980 nm w bezpieczny i szybki sposób pozbędziesz się problemu. Dowiedz się więcej na temat tego, jak wygląda zabieg, w jaki sposób się do niego przygotować oraz co zrobić, by utrzymać efekt na dłużej.

Zamykanie naczynek laserem – na czym to polega?

zamykanie naczynek laseremMetoda zamykania naczynek laserem polega na naświetlaniu rozszerzonego naczynka wiązką światła, która transmitowana jest w impulsach o określonym czasie trwania. Prowadzi to do obkurczenia i w rezultacie zamknięcia rozszerzonego naczynia włosowatego, czyli głównej przyczyny pojawiania się naczynek na skórze. Indywidualnie dobrana do problemu energia lasera pochłonięta zostaje przez hemoglobinę we krwi, co umożliwia zatrzymanie emisji jego promienia na określonej głębokości. Dzięki temu możesz w prosty sposób pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych naczynek, które usytuowane są w płytkich warstwach tkanki. Ilość powtórzeń zabiegu jest zależna od głębokości i rozległości naczynek, jednak  już po pierwszej wizycie staną się one mniej zauważalne, płytsze i cieńsze. Zamykanie naczynek na twarzy pozwala na uzyskanie efektu zdrowej i wolnej od przebarwień skóry bez konieczności prowadzenia czasochłonnej terapii. 

Jak przygotować się do zabiegu zamykania naczynek?

By zabieg zamykania naczynek był jak najbardziej skuteczny, przygotowania do niego należy rozpocząć wcześniej. Przez miesiąc poprzedzający wizytę w klinice staraj się unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne – stosuj filtry UV lub filtry 50+. Przygotuj swoją skórę na kontakt z wiązką światła laserowego, dbaj o nią i odpowiednio ją nawilżaj. W przypadku dodatkowych pytań skonsultuj swoje wątpliwości z kadrą Skin Medic.

Zamykanie naczynek – jak przebiega?

Zabiegi zamykania naczynek przeprowadzane są przez specjalistów z kliniki Skin Medic w sposób dostosowany do indywidualnych oczekiwań klienta i specyfiki problemu. Jak wygląda zabieg? Na obszar objęty naczynkami skierowana zostaje laser diodowy, z którego wydobywa się wiązka światła. Podczas zabiegu odczuwalne może być lekkie ukłucie, będące rezultatem ingerencji lasera w warstwę tkanki. Głowica emitująca laser w precyzyjny i bezpieczny sposób pomaga rozpocząć proces wchłaniania fali laserowej przez hemoglobinę, czego efektem jest tzw. koagulacja krwi prowadząca do zamknięcia naczynka. W czasie zabiegu Twoje oczy zabezpieczone zostaną specjalnymi okularami ochronnymi, nie musisz więc obawiać się negatywnych skutków oddziaływania wiązki światła laserowego na Twój wzrok. Bezpieczeństwo i komfort pacjenta w trakcie zamykania naczynek na twarzy to priorytet wykwalifikowanej kliniki medycyny estetycznej. W miejscu objętym zabiegiem, po mniej więcej dwóch dniach od wizyty w klinice, może pojawić się niewielki strupek. W przypadku większych i bardziej rozległych zmian naczynkowych, na obszarze zabiegowym może rozwinąć się niewielki obrzęk lub siniak, które wchłoną się w przeciągu kilku godzin. Doświadczony personel Skin Medic oferuje pomoc na każdym etapie zamykania naczynek laserem – od wstępnych konsultacji, wyczerpujące wyjaśniania, po poradnictwo tuż po wykonaniu zabiegu.

Jak pielęgnować skórę po zamykaniu naczynek laserem?

Bezpośrednio po zabiegu możesz zauważyć na swojej skórze zaczerwienienie lub stopniowe złuszczanie się naskórka. Stanowi to naturalny efekt wywołany kontaktem lasera z tkanką. W tym czasie Twoja skóra wymaga uważnej pielęgnacji. Co zrobić, by utrzymać efekty zabiegu na dłużej?

  •   stosuj kremy z filtrem – skutecznie ochronią one Twoją skórę przed podrażnieniami wynikającymi z ekspozycji na promieniowanie UV lub niekorzystne warunki atmosferyczne.
  •   zrezygnuj z opalania – warto unikać słońca przez ok. 4 tygodnie po zabiegu
  •   ogranicz stosowanie kosmetyków – pamiętaj, by bezpośrednio po zabiegu nie nakładać pełnego makijażu. Pozwoli to skórze na szybszą regenerację. 
  •   unikaj kosmetyków złuszczających – w ciągu dwóch tygodni po zabiegu ogranicz stosowanie peelingów.

Dodatkowo, by utrzymać skuteczność laserowego zamykania naczynek, przez tydzień po zabiegu należy unikać sytuacji, w której delikatna struktura naczyń krwionośnych może ulec ponownemu rozszerzeniu. Zrezygnuj z sauny, gorących kąpieli oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania do zabiegu zamykania naczynek

W czasie wstępnych konsultacji specjaliści sprawdzą, czy możliwe jest przeprowadzenie terapii laserowej. Przed umówieniem się na wizytę warto wykluczyć obecność głównych przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Są to:

  •   Przyjmowanie preparatów fotouczulających – podczas kontaktu skóry z laserem może powodować to niechciane reakcje organizmu
  •   Choroby dermatologiczne – do zabiegu nie powinny przystępować osoby, które posiadają zdiagnozowane choroby takie jak łuszczyca, bielactwo czy miejscowe stany zapalne
  •   Alergie – skórne zmiany alergiczne wykluczają uczestnictwo w zabiegu laserowego zamykania naczynek przed ich całkowitym wyleczeniem
  •   Zmiany nowotworowe – dla bezpieczeństwa klientów odradza się stosowania diody laserowej u osób cierpiących na nowotwory, szczególnie nowotwory skóry
  •   Skłonności do powstawania blizn – skóra, na której z łatwością rozwijają się blizny, wymaga dodatkowej pielęgnacji i opieki. W takich przypadkach warto zapytać konsultanta kliniki medycyny estetycznej o inne możliwości rozwiązania problemu
  •   Choroby wirusowe – osoby chorujące na opryszczkę lub HIV powinny skonsultować swoją chęć zabiegu z lekarzem. Zabiegi laserowe odradzane są z powodu możliwości nieoczekiwanych powikłań.

Zamykanie naczynek laserem to nowoczesny, bezpieczny i łatwy sposób na pokonanie problemów ze skórą naczynkową. Skontaktuj się z nami, a my wspomożemy Cię w przygotowaniach do terapii.

Shopping Cart
Scroll to Top