SKIN MEDIC

Laserowe zamykanie naczynek Poznań

Zabieg laserowego zamykania naczynek

Chcesz pozbyć się widocznych naczynek? Umów się na zabieg laserowego usuwania naczynek! W naszym gabinecie możesz się zrelaksować i laserowo zamknąć  naczynka w zaledwie kilka minut. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie i działamy z precyzją. Zaopiekujemy się Tobą zarówno podczas, jak i po zabiegu. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj wizytę jeszcze dziś!

Laser dociera do naczynek, nie uszkadza tkanek wokół nich i skutecznie je zamyka. Dzięki temu stają się niewidoczne na stałe. To skuteczny, szybki i całkowicie bezpieczny sposób na usunięcie naczynek. U nas masz gwarancję pełnego profesjonalizmu, indywidualnego podejścia i kompleksowej opieki na każdym etapie kuracji. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę już teraz!

Jak przebiega usuwanie naczynek w Skin-Medic?

gładka twarz kobiety

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy konsultację. Sprawdzamy liczbę naczynek, ich wielkość. Rozmawiamy o efektach, przeciwwskazaniach oraz o tym, ile zabiegów będzie potrzebne (zamykanie pojedynczego, małego naczynka wymaga jednego lub dwóch zabiegów). Następnie przesuwamy laserem po obszarze skóry, pod którym znajduje się naczynko. Laser podgrzewa krew, znajdującą się w naczyniu, dzięki czemu się ono zamyka, niszczy i jest samoistnie usuwane przez procesy organizmu.

Laserowe zamykanie naczynek to skuteczna i bezpieczna metoda pozbywania się zmian naczyniowych różnego pochodzenia. Do usuwania naczynek w poznańskim gabinecie Skin-Medic używamy nowoczesnego lasera diodowego o wiązce 980 nm. Laser ten wyjątkowo efektywnie usuwa popękane naczynka zarówno na twarzy, jak i w innych miejscach na ciele. Rozszerzone naczynia krwionośne są podczas zabiegu intensywnie naświetlane, co powoduje ich obkurczenie i zamknięcie. Naczynka takie są następnie naturalnie usuwane z organizmu. Emitowane wiązki laserowe trafiają precyzyjnie w problematyczne miejsce, nie powodując uszkodzenia tkanek otaczających ten obszar.

Kiedy warto zdecydować się na zamykanie naczynek poprzez laser?

Jeśli na Twoich nogach czy twarzy znajdują się naczynka, które nie znikają i przeszkadzają Ci – to wykorzystaj nowoczesną technologię laserową, którą posiadamy w Skin-Medic. Bezpiecznie usuniemy na stałe naczynka krwionośne z różnych obszarów ciała, dzięki czemu Twoja skóra będzie wyglądała o wiele młodziej, a przede wszystkim pozbędziesz się zaczerwienienia. Naczynka pojawiają się przede wszystkim u tych, którzy mają do tego predyspozycje genetyczne. Jednak ich powstawanie jest znacznie częstsze u osób, które korzystają z solarium lub wystawiają swoją skórę na słońce bez odpowiedniej ochrony. Kolejną przyczyną pojawiania się naczynek są terapie niektórymi lekami. Powstałe naczynka mogą się powiększać, łączyć z innymi i w konsekwencji powodować efekt zaczerwienionej skóry. Można je czasowo zakryć makijażem, ale najlepszym sposobem będzie laserowe zamykanie naczynek.

Laserowe zamykanie naczynek wskazane jest w sytuacji, gdy na skórze widoczne są trwale rozszerzone naczynka (nie znikają one samoistnie). Jeśli dostrzegasz u siebie tego typu zmiany naczyniowe na twarzy, nogach lub innych miejscach na ciele, umów się na wizytę w naszej klinice. Zabieg ten będzie też skuteczny w walce z naczyniakami płaskimi lub rubinowymi oraz rumieniem. Działanie lasera pozwoli też na pozbycie się zmian naczyniowych wywołanych trądzikiem różowatym.

Czego można się spodziewać po usuwaniu naczynek laserem? Efekty zamykania naczynek.

Laserowe usuwanie pękniętych naczynek jest szybkie i trwa zazwyczaj kilka-kilkanaście minut. Zniszczone pod wpływem temperatury naczynka są usuwane przez organizm w niedługim czasie po zabiegu.

Efekty zamykania naczynek zobaczyć można już po pierwszym zabiegu. W przypadku dużych i wyraźnie widocznych zmian zaleca się powtórzenie procedury. Zabieg jest wykonywany bez naruszania ciągłości naskórka, dzięki czemu jest bardzo bezpieczny. Kolejną zaletą zabiegu jest to, że jest on praktycznie bezbolesny, a także szybki. Procedura trwa zaledwie ok. 15-20 minut. Efektem działania lasera jest piękniejsza skóra, pozbawiona nieestetycznych popękanych naczynek.

Jak przygotować się do zabiegu zamykania naczynek?

Skóra, którą chcemy poddać zabiegowi, nie powinna być opalona, dlatego należy unikać korzystania z solarium, czy kąpieli słonecznych minimum przez 4 tygodnie przed zabiegiem. Powinno się w tym czasie także odstawić preparaty zawierające w swoim składzie pochodne witaminy A, czyli np. retinol i izotretynoinę. Przez ok. 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy też wykonywać zabiegów złuszczających skórę. Na tydzień wcześniej z kolei wskazane jest unikanie herbat i suplementów zawierających fotouczulające zioła, takie jak dziurawiec, rumianek, czy nagietek. W ciągu doby poprzedzającej zabieg nie powinno się też spożywać alkoholu.

Jak długo trwa usuwanie naczynek krwionośnych?

Żyłki są tak małe, że często wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się choć części z nich. Nasi specjaliści korzystają z najnowszej technologii laserowej, która jest najefektywniejsza. Sam zabieg trwa niezwykle krótko. W zależności od obszaru i liczby naczynek ich laserowe usuwanie trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Chociaż usunięcie małych żył wymaga często jednego zabiegu, to w niektórych przypadkach może być konieczne kilka wizyt w gabinecie.

Zamykanie naczynek laserem Poznań – przeciwwskazania

Każdy zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje metodę laserową, ma swoje przeciwwskazania. Wynikają one najczęściej z tego powodu, iż nie badano wpływu danej procedury na osoby z konkretnymi przypadłościami. Niekiedy jednak działanie lasera może negatywnie wpływać na skórę – dzieje się tak w kilku sytuacjach. Dlatego należy całkowicie przestrzegać zakazu wykonywania zamykania naczynek laserem w przypadku:

  • ciąży
  • karmienia piersią
  • chorób nowotworowych
  • przyjmowania antybiotyków
  • epilepsji
  • świeżej opalenizny
  • posiadania rozrusznika serca

Są sytuacje, w których poprosimy o odczekanie określonego czasu po przyjmowaniu niektórych leków. Jeśli nie wiesz, czy możesz zapisać się na zabieg zamykania naczynek w Skin-Medic, to skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci indywidualnej porady.

Zalecenia po zabiegu zamykania naczynek

Dzięki nieinwazyjności zabiegu, od razu po jego wykonaniu można powrócić do codziennych czynności. Pamiętać jednak trzeba o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, należy unikać podrażniania skóry poddanej działaniu lasera. Dlatego przez 24 godziny po zabiegu przeprowadzonym na skórze twarzy, nie powinno się stosować makijażu. Skóra bezpośrednio po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Czasem pojawiają się na niej niewielkie strupki. Niedogodności te ustępują w ciągu kilku dni. Przez 7 dni po zabiegu zaleca się stosowanie odpowiednich preparatów, które nawilżą skórę, ochronią ją przed promieniowaniem UV i będą wspomagać jej regenerację.

skóra twarzy z naczynkami

Należy unikać wystawiania skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także mrozu i silnego wiatru. Są to bowiem czynniki, które mogą działać podrażniająco na skórę po zabiegu. Niewskazane jest też wykonywanie masażu, korzystanie z solarium, czy sauny.

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem o bardzo niskim ryzyku wystąpienia powikłań. Jednak w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niespodziewanych skutków po zabiegu, nasi specjaliści zapewnią Ci potrzebne wsparcie i udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Przez okres kilku tygodni nie należy opalać skóry i wystawiać jej na słońce. Nie powinno się również brać gorących kąpieli i korzystać z sauny – takie działania rozszerzają naczynia krwionośne. Skóra po zamykaniu naczynek metodą laserową będzie wymagała nawilżania. Należy również unikać niektórych zabiegów pielęgnacyjnych. W dzień wykonywania zabiegu poinstruujemy Cię dokładnie, jak dbać o skórę po laserowym zamykaniu naczynek.

Skutki uboczne i powikłania po zabiegu

U części osób pojawiają się zmiany, które znikają po pewnym czasie. Powikłania nie są częste. Jeśli martwisz się, że coś jest nie tak po zabiegu – skonsultuj się z nami. Doradzimy, pomożemy, a jeśli będziesz potrzebować specjalistycznego wsparcia, to udzieli go lekarz dyżurny. Najczęściej pojawia się zaczerwienienie, które naturalnie ustępuje po kilku dniach. Tak samo jest z drobnymi strupkami, które będą potrzebowały około tygodnia do wygojenia. Powikłania należą do rzadkości i większość klientek nie odczuwa żadnych skutków ubocznych laserowego zamykania naczynek na twarzy czy też nogach.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Naczynka krwionośne – gdzie pojawiają się najczęściej?

Ten problem pojawia się zazwyczaj na twarzy. Można zaobserwować rozszerzone naczynka, które występują na policzkach lub płatach nosowych. Sprawiają, że skóra wygląda na czerwoną. Część osób posiada skórę naczynkową, na której często pojawiają się nowe naczynka – wystarczy do tego opalanie. Warto dbać o nawilżenie skóry, ale nie usunie to pękniętych naczynek. Często występują one również na nogach. Są płytko umiejscowione i sprawiają wrażenie czerwonej lub niebieskawej „siatki” na łydkach. Pojedyncze naczynka zdarzają się u każdego, jednak problemem staje się ich duża liczba. W Skin-Medic skutecznie usuwamy naczynka metodą laserową. Wiązka laseru dociera do naczynek, jest neutralna dla innych tkanek. Podgrzewa naczynka, zamyka je – są one całkowicie usuwane przez organizm.

Jakie obszary można poddawać laserowemu usuwaniu naczynek?

Zabieg laserowego usuwania naczynek można wykonywać na twarzy i całym ciele. Często leczone obszary obejmują pęknięte naczynia widoczne na nosie, policzkach i brodzie. Jeśli chodzi o ciało, to najbardziej popularne jest usuwanie ich także z łydek.

Jak usunąć naczynka krwionośne?

Najskuteczniejszą metodą usuwania drobnych naczynek jest laser. Wiązki laserowe są skierowane na hemoglobinę znajdującą się w czerwonych krwinkach. Krew pochłania promienie świetlne, które niszczą drobne, ale widoczne naczynia krwionośne.

Jak bezpieczna jest procedura laserowego usuwania naczynek?

Laseroterapia to bezpieczna procedura, która daje zadowalające rezultaty. Istnieje tylko kilka rzadkich efektów ubocznych. Dotknięta skóra może czasowo subtelnie przebarwić się. W zależności od wielkości i lokalizacji usuniętych naczyń krwionośnych, przebarwienie może pozostać na skórze do kilku dni. Inne działania niepożądane, które mogą się pojawić, to zaczerwienienie i drobne strupki. One także ustępują w ciągu kilku dni.

Jak działa nasz laser do zamykania naczynek?

Laserowe usuwanie naczynek jest to nie tylko nieinwazyjne i bezpieczne, ale także jedyne skuteczne rozwiązanie na popękane naczynka. Zamykanie naczynek w Skin-Medic to efektywny zabieg, który przynosi zamierzony efekt. Światło lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej i oddziałuje na hemoglobinę. Promień zamienia się w ciepło, powoduje obkurczenie i trwałe zamknięcie naczyń. Żadne inne struktury i tkanki nie są uszkodzone, więc nie ma blizn. Niektóre zmiany żylne wymagają kilku ekspozycji, w uzależnionych od konkretnego przypadku odstępach czasowych. Jest to uwarunkowane w dużej mierze czynnikami, do której należą: średnica naczyń, ich gęstość i głębokości osadzenia. W przypadku niewielkich, pojedynczych zmian najczęściej wystarczy jeden zabieg. W ciągu 2-4 tygodni po zabiegu laserowego usuwania naczynka znikną. Każdy przypadek jest inny, a wyniki zależą od wielu czynników. Te same żyłki nie pojawiają się ponownie, jednak na powierzchni skóry mogą powstać nowe naczynka. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

Laserowe zamykanie naczynek – na czym polega?

Terapia laserem  to sprawdzona, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia schorzeń skóry, takich jak zmiany naczyniowe na twarzy czy nogach. Terapia polega na wysyłaniu energii lasera przez skórę do znajdującego się pod nią naczynia krwionośnego, co powoduje jego zamknięcie pod wpływem temperatury. Udowodniono naukowo, że usuwanie laserowe naczynek jest bezpieczne. Laser nie powoduje żadnych uszkodzeń ani zniszczeń komórek skóry – działa wyłącznie na naczynka. Metodę laserową stosuje się skutecznie do zamykania naczyń krwionośnych, zlokalizowanych na różnych obszarach ciała. Także tych najbardziej wrażliwych, znajdujących się na przykład na twarzy. Zabieg jest skutecznym sposobem na pozbycie się naczynek, a w efekcie zmniejszenie zaczerwienienia twarzy i wyrównanie jej kolorytu. Światło lasera podgrzewa krew w żyle. To powoduje, że naczynko kurczy się i ostatecznie znika.

Takie podejście jest mniej inwazyjne niż tradycyjne zabiegi chirurgiczne lub zastrzyki. Wiązka laserowa celuje w naczynia krwionośne w skórze, dzięki czemu zamykają się i zmniejsza się zaczerwienienie skóry. Procedura trwa zwykle około 15 minut. Jednym z powodów, dla których zamykanie laserem jest tak popularne, jest to, że nie wymaga ono nacięcia skóry ani długiego czasu rekonwalescencji.

Skąd biorą się widoczne naczynka?

Naczynia krwionośne pod skórą cały czas kurczą się i rozszerzają. Dzieje się tak wskutek zmiany temperatury otoczenia i innych bodźców zewnętrznych. Gdy jednak dojdzie do ich trwałego rozszerzenia, stają się widoczne na skórze. Pękające naczynia krwionośne, czyli tzw. pajączki to powszechny problem, który dotyczyć może osób w różnym wieku. Przyczyny pojawiania się pękających naczynek na skórze mogą być różne. Bardzo często wynikają one z predyspozycji genetycznych lub zmian hormonalnych.

Widoczne naczynka na twarzy najczęściej są związane z cerą naczynkową, która cechuje się niewielką elastycznością naczyń krwionośnych i ich umiejscowieniem płytko pod skórą. Cera taka jest bardzo wrażliwa na warunki atmosferyczne, dlatego zaczerwienienie spowodowane pękającymi naczynkami pojawia się na niej często i długo się utrzymuje. Problem rozszerzonych naczynek na twarzy dotyczyć może też osób, u których występuje trądzik różowaty. Przyczyną występowania tego problemu może być także nadciśnienie, palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, czy długotrwałe przebywanie na słońcu.

Rozszerzone naczynka bardzo często pojawiają się też na nogach. Mogą występować w okresie dojrzewania, u kobiet w czasie ciąży lub menopauzy. Pękaniu naczynek pod skórą sprzyja również nadmierna masa ciała, zbyt mała aktywność fizyczna i dojrzały wiek.

Popękanych naczynek krwionośnych nie da się wyleczyć domowymi metodami. Właściwa pielęgnacja skóry może jedynie w pewnym stopniu zapobiegać tworzeniu się nowych pajączków. Skutecznym sposobem usuwania popękanych naczynek jest zamykanie ich z użyciem lasera, które wykonujemy w Skin-Medic w Poznaniu. Jeśli zatem chcesz pozbyć się tego problemu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Obecnie ponad połowa populacji ma problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Przyczyn tego problemu jest wiele, to między innymi predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, niektóre leki itp. Pierwszym klinicznym objawem rozszerzonych naczyń krwionośnych jest zaczerwienienie skóry. Początkowo znika, ale po pewnym czasie można zaobserwować wyraźne, czerwone naczynka. Niektóre naczynia krwionośne są zbyt kruche, aby wytrzymać ciśnienie krwi. W efekcie zachodzą trwałe i wyczuwalne zmiany w postaci sieci drobnych czerwonych „pajączków”. Maleńkie naczynka zwykle pojawiają się na twarzy, szyi, nogach i dekolcie. Mogą być jasnoczerwone, bordowe, a nawet ciemnofioletowe.

Laserowe zamykanie naczynek w Poznaniu

Jeśli szukasz sposobu, jak usunąć popękane naczynka, w Skin-Medic w Poznaniu zapewnimy Ci skuteczną terapię. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, dzięki czemu masz gwarancję precyzyjnie i bezpiecznie wykonanego zabiegu. Nieustannie też szkolimy się, aby zapewnić Ci najwyższą jakość naszych usług. W naszej klinice masz zagwarantowaną profesjonalną opiekę na każdym etapie: przed zabiegiem, podczas jego przeprowadzania, a także po wizycie. Pozostajemy w kontakcie z Klientami, aby zareagować na wszelkie nieoczekiwane sytuacje.

Oferujemy opiekę pozabiegową oraz wsparcie w postaci rad odnośnie dobrych praktyk pielęgnacji skóry.

Zobacz także inne zabiegi:

Shopping Cart
Przewiń do góry
Call Now Button