SKIN MEDIC

Laserowe zamykanie naczynek Poznań

Zabieg laserowego zamykania naczynek

Naczynka są problemem wielu osób. Pojawiają się na twarzy i nogach – wyglądają nieestetycznie oraz sprawiają, że skóra wygląda na zaczerwienioną. Nie musisz już przykrywać naczynek makijażem! W poznańskim gabinecie Skin-Medic oferujemy laserowe zamykanie naczynek, które jest komfortowe, szybkie, a przede wszystkim trwałe!

Jeśli chcesz pozbyć się naczynek, to umów się na zabieg. Laser dociera do naczynek, nie uszkadza tkanek wokół nich i skutecznie je zamyka. Dzięki temu stają się niewidoczne na stałe. Z zabiegu korzystają najczęściej osoby, które posiadają naczynkową cerę, a więc mają predyspozycje do tego, by na skórze pojawiały się nowe naczynka. Ich zamykanie za pomocą lasera jest najskuteczniejszą metodą, która pozwala pozbyć się ich na stałe.

W naszym gabinecie możesz się zrelaksować i laserowo usunąć naczynka w zaledwie kilka minut. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie i działamy z precyzją. Zaopiekujemy się Tobą zarówno podczas, jak i po zabiegu. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę jeszcze dziś!

CENNIK

Laserowe zamykanie naczynek laser diodowy VASCULAR 980mm

Laserowe zamykanie naczynek, teleangiektazji, pajączkówod 299Rezerwuj online
znak zapytania

Nie jesteś pewna/y czy ten zabieg jest dla Ciebie?

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega usuwanie naczynek w poznańskim Skin-Medic?

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy konsultację. Sprawdzamy liczbę naczynek, ich wielkość. Rozmawiamy o efektach, przeciwwskazaniach oraz o tym, ile zabiegów będzie potrzebne. Zamykanie pojedynczego, małego naczynka wymaga jednego lub dwóch zabiegów. Następnie przesuwamy laserem po obszarze skóry, pod którym znajduje się naczynko. Laser podgrzewa krew, znajdującą się w naczyniu, dzięki czemu się ono zamyka, niszczy i jest samoistnie usuwane przez procesy organizmu.

Czego można się spodziewać po usuwaniu naczynek laserem?

Laserowe usuwanie pękniętych naczynek jest szybkie i trwa zazwyczaj kilka-kilkanaście minut. Zniszczone pod wpływem temperatury naczynka są usuwane przez organizm w niedługim czasie po zabiegu. Widoczne zmiany zauważysz już po pierwszej wizycie. Częstotliwość oraz liczba zabiegów są uzależnione od indywidualnych potrzeb i liczby naczynek.

Laserowe zamykanie naczynek – na czym polega?

gładka twarz kobiety

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest zabiegiem małoinwazyjnym, podczas którego wykorzystuje laser do zamykania otwartych naczynek, najczęściej na nogach lub twarzy.

Terapia laserem  to sprawdzona, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia schorzeń skóry, takich jak zmiany naczyniowe na twarzy czy nogach. Terapia polega na wysyłaniu energii lasera przez skórę do znajdującego się pod nią naczynia krwionośnego, co powoduje jego zamknięcie pod wpływem temperatury. Udowodniono naukowo, że usuwanie laserowe naczynek jest bezpieczne. Laser nie powoduje żadnych uszkodzeń ani zniszczeń komórek skóry – działa wyłącznie na naczynka. Metodę laserową stosuje się skutecznie do zamykania naczyń krwionośnych, zlokalizowanych na różnych obszarach ciała. Także tych najbardziej wrażliwych, znajdujących się na przykład na twarzy. Zabieg jest skutecznym sposobem na pozbycie się naczynek, a w efekcie zmniejszenie zaczerwienienia twarzy i wyrównanie jej kolorytu. Światło lasera podgrzewa krew w żyle. To powoduje, że naczynko kurczy się i ostatecznie znika.

Takie podejście jest mniej inwazyjne niż tradycyjne zabiegi chirurgiczne lub zastrzyki. Wiązka laserowa celuje w naczynia krwionośne w skórze, dzięki czemu zamykają się i zmniejsza się zaczerwienienie skóry. Procedura trwa zwykle około 15 minut. Jednym z powodów, dla których zamykanie laserem jest tak popularne, jest to, że nie wymaga ono nacięcia skóry ani długiego czasu rekonwalescencji.

Kiedy warto zdecydować się na zamykanie naczynek poprzez laser?

Jeśli na Twoich nogach czy twarzy znajdują się naczynka, które nie znikają i przeszkadzają Ci – to wykorzystaj nowoczesną technologię laserową, którą posiadamy w Skin-Medic. Bezpiecznie usuniemy na stałe naczynka krwionośne z różnych obszarów ciała, dzięki czemu Twoja skóra będzie wyglądała o wiele młodziej, a przede wszystkim pozbędziesz się zaczerwienienia. Naczynka pojawiają się przede wszystkim u osób, które mają do tego predyspozycje genetyczne. Jednak ich powstawanie jest znacznie częstsze u osób, które korzystają z solarium lub wystawiają swoją skórę na słońce bez odpowiedniej ochrony. Kolejną przyczyną pojawiania się naczynek są terapie niektórymi lekami. Powstałe naczynka mogą się powiększać, łączyć z innymi i w konsekwencji powodować efekt zaczerwienionej skóry. Można je czasowo zakryć makijażem, ale najlepszym sposobem będzie laserowe zamykanie naczynek.

Zamykanie naczynek laserem Poznań – przeciwwskazania

Każdy zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje metodę laserową, ma swoje przeciwwskazania. Wynikają one najczęściej z tego powodu, iż nie badano wpływu danej procedury na osoby z konkretnymi przypadłościami. Niekiedy jednak działanie lasera może negatywnie wpływać na skórę – dzieje się tak w kilku konkretnych sytuacjach. Dlatego należy całkowicie przestrzegać zakazu wykonywania zamykania naczynek laserem w przypadku:

 • ciąży
 • karmienia piersią
 • chorób nowotworowych
 • przyjmowania antybiotyków
 • epilepsji
 • świeżej opalenizny
 • posiadania rozrusznika serca

Są sytuacje, w których poprosimy o odczekanie określonego czasu po przyjmowaniu niektórych leków. Jeśli nie wiesz, czy możesz zapisać się na zabieg zamykania naczynek w poznańskim Skin-Medic, to skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci indywidualnych porad.

Laserowe zamykanie naczynek – co robić po zabiegu?

Przez okres kilku tygodni nie należy opalać skóry i wystawiać jej na słońce. Nie powinno się również brać gorących kąpieli i korzystać z sauny – takie działania rozszerzają naczynia krwionośne. Skóra po zamykaniu naczynek metodą laserową będzie wymagała nawilżania. Należy również unikać niektórych zabiegów pielęgnacyjnych. W dzień wykonywania zabiegu poinstruujemy Cię dokładnie, jak dbać o skórę po laserowym zamykaniu naczynek.

Skutki uboczne i powikłania po zabiegu

U części osób pojawiają się zmiany, które znikają po pewnym czasie. Powikłania nie są częste. Jeśli martwisz się, że coś jest nie tak po zabiegu – skonsultuj się z nami. Doradzimy, pomożemy, a jeśli będziesz potrzebować specjalistycznego wsparcia, to udzieli go lekarz dyżurny. Najczęściej pojawia się zaczerwienienie, które naturalnie ustępuje po kilku dniach. Tak samo jest z drobnymi strupkami, które będą potrzebowały około tygodnia do wygojenia. Powikłania należą do rzadkości i większość klientek nie odczuwa żadnych skutków ubocznych laserowego zamykania naczynek na twarzy czy też nogach.

Naczynka krwionośne – gdzie pojawiają się najczęściej?

Ten problem pojawia się zazwyczaj na twarzy. Można zaobserwować rozszerzone naczynka, które występują na policzkach lub płatach nosowych. Sprawiają, że skóra wygląda na czerwoną. Część osób posiada skórę naczynkową, na której często pojawiają się nowe naczynka i wystarczy do tego opalanie. Warto dbać o nawilżenie skóry, ale nie usunie to pękniętych naczynek. Często występują one również na nogach. Są płytko umiejscowione i sprawiają wrażenie czerwonej lub niebieskawej „siatki” na łydkach. Pojedyncze naczynka zdarzają się u każdego, jednak problemem staje się ich duża liczba. W Skin-Medic skutecznie usuwamy naczynka metodą laserową. Wiązka laseru dociera do naczynek, jest neutralna dla innych tkanek. Podgrzewa naczynka, zamyka je – są one całkowicie usuwane przez organizm.

Usuwanie naczynek Poznań – co warto wiedzieć?

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych to terapia, którą można wykonać na twarzy, nogach, a także innych obszarach ciała. To skuteczny sposób na usunięcie tak zwanych „pajączków”, czyli małych naczynek. Energia światła lasera jest kierowana na naczynia krwionośne, aby je zamknąć bez uszkadzania otaczającej tkanki. Wskaźniki powodzenia są porównywalne z operacją, ale wszystko przebiega bez bólu i czasu rekonwalescencji.

Istnieją dwie metody zamykania naczyń krwionośnych na twarzy. Pierwszym z nich jest leczenie laserowe. Odbywa się to zwykle za pomocą specjalistycznego urządzenia, które celuje w naczynie krwionośne. Drugim bezpośrednie wstrzykiwanie substancji, które je zamkną. Laser nie wymaga nakłuwania skóry, nie przerywa jej ciągłości. To bezpieczna, szybka i dająca niesamowite rezultaty metoda.

Zamykanie naczynek na twarzy

skóra twarzy z naczynkami

Zabiegi laserowego zamykania naczyń krwionośnych na twarzy są małoinwazyjne i można je wykonać w gabinecie medycyny estetycznej. Proces obejmuje specjalne, ukierunkowane wiązki laserowe, które ogrzewają i uszczelniają naczynie krwionośne. Naczynka są zamykane i podgrzewane, a organizm sam radzi sobie z ich usunięciem. Stosowanie laserów do zamykania naczyń krwionośnych na twarzy istnieje już od jakiegoś czasu. Ta metoda została przetestowana wielokrotnie i ma aprobatę największych autorytetów w dziedzinie medycyny estetycznej. Wiązki laserowe są w stanie zamknąć naczynia krwionośne na twarzy, podgrzewając komórki znajdujące się bezpośrednio pod nimi. To powoduje, że kurczą się one, przez co są mniej widoczne pod skórą, a następnie są usuwane przez organizm. Laserowe zamykanie naczynek na twarzy to seria zabiegów, które wykonuje się poprzez stopniowe zwężanie średnicy naczynek wiązkami laserowymi. Zabiegi są wykonywane do momentu zniknięcia widocznego zaczerwienienia. To, ile zabiegów jest potrzebnych, uzależnione jest od indywidualnych czynników. Małe naczynka można usunąć już podczas pierwszego zabiegu zamykania naczynek na twarzy.

Usuwanie pajączków na nogach Poznań

Coraz więcej osób decyduje się na usuwanie pajączków na nogach metodą laserową. Jest to szybkie, skuteczne i następuje bez powikłań. W naszym gabinecie medycyny estetycznej możesz szybko i bezboleśnie usunąć naczynka na nogach. Ta metoda leczenia jest zdecydowanie mniej inwazyjna niż zabieg chirurgiczny. W rzeczywistości jest to procedura niskiego ryzyka. Zabieg laserowy jest najskuteczniejszym i najbardziej długotrwałym sposobem usuwania naczynek na nogach. To sprawdzona i bezpieczna metoda na zmniejszenie widoczności i usunięcie pajączków. Pajączki są bardzo powszechne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Coraz popularniejsze staje się laserowe zamykanie naczyń krwionośnych u obu płci. To małoinwazyjne rozwiązanie w leczeniu pajączków.

Szybkie pozbywanie się naczynek

Wiele osób ma popękane naczynia krwionośne na różnych częściach ciała, ale zdecydowanie częściej można je dostrzec na twarzy. Naczynia te są szczególnie widoczne na policzkach, brodzie i nosie. Wyglądają jak drobne czerwone linie, które stają się uciążliwe, gdy pojawia się ich coraz więcej i z czasem okazują się coraz bardziej widoczne

Przyczyny pękniętych naczyń krwionośnych

Pęknięte naczynia krwionośne mogą być spowodowane różnymi czynnikami, należą do nich między innymi:

 • Ekspozycja na słońce
 • Starzenie się
 • Pigułki antykoncepcyjne
 • Ciąża
 • Poród

Jak usunąć naczynka krwionośne?

Najskuteczniejszą metodą usuwania drobnych naczynek jest laser. Wiązki laserowe są skierowane na hemoglobinę znajdującą się w czerwonych krwinkach. Krew pochłania promienie świetlne, które niszczą drobne, ale widoczne naczynia krwionośne.

Jak długo trwa usuwanie naczynek krwionośnych?

Żyłki na twarzy są tak małe, że często wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się choć części z nich. Nasi specjaliści korzystają z najnowszej technologii laserowej, która jest najefektywniejsza. Sam zabieg trwa niezwykle krótko. W zależności od obszaru i liczby naczynek ich laserowe usuwanie trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Chociaż usunięcie małych żył wymaga często jednego zabiegu, to w niektórych przypadkach może być konieczne kilka wizyt w gabinecie.

Jak bezpieczna jest procedura laserowego usuwania naczynek?

Laseroterapia to bezpieczna procedura, która daje zadowalające rezultaty. Istnieje tylko kilka rzadkich efektów ubocznych. Dotknięta skóra może czasowo subtelnie przebarwić się. W zależności od wielkości i lokalizacji usuniętych naczyń krwionośnych, przebarwienie może pozostać na skórze do kilku dni. Inne działania niepożądane, które mogą się pojawić, to zaczerwienienie i drobne strupki. One także ustępują w ciągu kilku dni.

Nieestetyczne naczynka na twarzy i ciele

Obecnie ponad połowa populacji ma problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Przyczyn tego problemu jest wiele, to między innymi predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, niektóre leki itp. Pierwszym klinicznym objawem rozszerzonych naczyń krwionośnych jest zaczerwienienie skóry. Początkowo znika, ale po pewnym czasie można zaobserwować wyraźne, czerwone naczynka.

Niektóre naczynia krwionośne są zbyt kruche, aby wytrzymać ciśnienie krwi. W efekcie zachodzą trwałe i wyczuwalne zmiany w postaci sieci drobnych czerwonych „pajączków”. Maleńkie naczynka zwykle pojawiają się na twarzy, szyi, nogach i dekolcie. Mogą być jasnoczerwone, bordowe, a nawet ciemnofioletowe.

Ponadto rozszerzone naczynia krwionośne stanowią duży problem estetyczny, zwłaszcza jeśli znajdują się na twarzy. Odpowiednia pielęgnacja takiej skóry jest bardzo ważna w ograniczaniu nowych zmian naczyniowych. W przypadku istniejących już rozszerzonych naczynek bardzo dobre wyniki uzyskuje się przy zastosowaniu technik laserowych. Pielęgnacja pomaga zwolnić pojawianie się kolejnych zmian skórnych, ale nie sprawi, że znikną te, które już powstały.

Usuwanie naczynek poprzez profesjonalny laser

W Skin-Medic posiadamy zaawansowany technologicznie system laserowy. Usuwa popękane naczynia krwionośne o różnej średnicy. W większości przypadków zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie podrażnia skóry, co jest jego największą zaletą. W celu usunięcia rozszerzonych naczynek często konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Zależy to od liczby, koloru, średnicy i głębokości naczyń krwionośnych.

Do usuwania niechcianych lub nieprawidłowych naczyń krwionośnych w skórze stosuje się różne lasery. Działają poprzez miganie krótkim impulsem światła, który jest pochłaniany przez krew. Naczynia docelowe są w tym procesie ogrzewane, a organizm reaguje, eliminując celowo uszkodzone naczynia, wchłaniając je oraz metabolizując w ciągu kilku dni do tygodni. Ten rodzaj leczenia w usuwa i zamyka naczynia krwionośne bez uszkadzania otaczającej, zdrowej skóry.

Jak działa nasz laser do zamykania naczynek?

Laserowe usuwanie naczynek jest to nie tylko nieinwazyjne i bezpieczne, ale także jedyne skuteczne rozwiązanie na popękane naczynka. Zamykanie naczynek w Skin-Medic to efektywny zabieg, który przynosi zamierzony efekt. Pęknięte naczynia krwionośne to stan, z którym boryka się wiele osób. Najskuteczniejszą metodą jest zamykanie ich laserem. Światło lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej i oddziałuje na hemoglobinę. Promień zamienia się w ciepło, powoduje obkurczenie i trwałe zamknięcie naczyń. Żadne inne struktury i tkanki nie są uszkodzone, więc nie ma blizn. Niektóre zmiany żylne wymagają kilku ekspozycji, w uzależnionych od konkretnego przypadku odstępach czasowych. Jest to uwarunkowane w dużej mierze czynnikami, do której należą: średnica naczyń, ich gęstość i głębokości osadzenia. W przypadku niewielkich, pojedynczych zmian najczęściej wystarczy jeden zabieg.

Kiedy warto pomyśleć o laserowym usuwaniu naczynek?

Jeśli zauważyłeś na powierzchni skóry czerwone lub niebieskie nitki, to masz do czynienia z tak zwanymi „pajączkami”. Naczynka najczęściej występują na brodzie, policzkach i nosie – są spowodowane różnymi przyczynami. Pęknięte naczynka nie są niebezpieczne ani zagrażające zdrowiu, ale ich występowanie jest często dokuczliwe. Z czasem, kiedy pojawia ich się coraz więcej, skóra staje się bardziej czerwona. Jeśli chcesz usunąć naczynka z twarzy, nóg lub innych części ciała, to koniecznie zarezerwuj zabieg zamykania naczynek w poznańskim Skin-Medic. Otoczymy Cię opieką i sprawimy, że naczynka znikną bez śladu.

Jak działa laserowe leczenie uszkodzonych naczynek?

Naczynka są bardzo cienkie, mają szerokość włosa i pojawiają się w wyniku różnorodnych działań (zarówno błędów pielęgnacyjnych czy braku ochrony przed słońcem, jak i mogą mieć przyczynę zewnętrzną, np. genetyczną). Oto kilka czynników, które prowadzą do pojawiania się naczynek:

 • Ekspozycja na promieniowanie UV
 • Ekstremalne zmiany temperatur
 • Złe nawyki pielęgnacyjne
 • Nadmierne picie alkoholu
 • Palenie papierosów
 • Genetyka
 • Hormony
 • Starzenie się
 • Urazy
 • Leki

Najbardziej podatne na pękanie naczynek są osoby, u których skóra jest jasna oraz wrażliwa. Nie ma możliwości, aby uszkodzone naczynka naprawiły się lub zniknęły samoistnie. Gdy małe naczynie krwionośne pęknie, to pozostaje widoczne pod skórą. Można je usunąć laserem w naszym gabinecie medycyny estetycznej.

Laser do usuwania naczynek

Zdolność lasera do usuwania uszkodzonych naczynek jest fenomenalna. Gdy energia lasera jest kierowana pod skórę, to hemoglobina pochłania wiązkę, a następnie ciepło niszczy pęknięte naczynie krwionośne. Laser, wykorzystywany do usuwania uszkodzonych naczynek na twarzy oraz innych części ciała, jest całkowicie bezpieczny.

Zapobieganie powstawaniu kolejnych naczynek

Usuwanie naczynek na twarzy jest możliwe poprzez laser. Jednak naczynka należą do wielu nieestetycznych oznak nadmiernej ekspozycji na słońce. Ważne jest, aby pamiętać, że wielu przypadków uszkodzenia skóry można również uniknąć, w tym właśnie pojawiania się naczynek. Dlatego po usunięciu laserem naczynek na skórze, warto zacząć o nią dbać. W przypadku wszystkich rodzajów skóry, ale szczególnie u osób, u których jest wrażliwa, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Promienie UV, niskie oraz wysokie temperatury i toksyny ze smogu mogą podrażniać skórę, a więc powodować powstawanie naczynek, ale też zmarszczek i innych nieestetycznych oznak. Podejmij dodatkowe środki ostrożności w życiu codziennym. Używaj kremu z filtrem, aby chronić swoją skórę każdego dnia, wybieraj kosmetyki delikatne do codziennego mycia twarzy, unikaj częstego stosowania peelingów, wybieraj produkty z naturalnymi składnikami. Ochrona skóry przed słońcem i wolnymi rodnikami za pomocą tych działań jest ważną częścią zapobiegania tworzenia się nowych pajączków. Zaleca się również unikanie skrajności temperaturowych. Warto ograniczać przebywanie w miejscach, jak na przykład sauna i solarium.

Jakich rezultatów mogę się spodziewać po zabiegu laserowego usuwania naczynek?

W ciągu 2-4 tygodni po zabiegu laserowego usuwania naczynka znikną. Każdy przypadek jest inny, a wyniki zależą od wielu czynników. Te same żyłki nie pojawiają się ponownie, jednak na powierzchni skóry mogą powstać nowe naczynka. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

Jakie obszary można poddawać laserowemu usuwaniu naczynek?

Zabieg laserowego usuwania naczynek można wykonywać na twarzy i całym ciele. Często leczone obszary obejmują pęknięte naczynia widoczne na nosie, policzkach i brodzie. Jeśli chodzi o ciało, to najbardziej popularne jest usuwanie ich także z łydek.

Usuwanie naczynek w Poznaniu

Skuteczne usuwanie naczynek w Poznaniu jest dostępne w naszym gabinecie Skin-Medic. Oferujemy opiekę pozabiegową oraz wsparcie w postaci rad odnośnie dobrych praktyk pielęgnacji skóry. Pajączki to inna nazwa pękniętych naczyń krwionośnych. Są częstym objawem nadmiernej ekspozycji na słońce, dlatego pojawiają się zazwyczaj po lecie. Obecnie jednym z najczęstszych sposobów usuwania pajączków jest zastosowanie terapii laserowej. Technologia laserowa nie powstrzymuje przed ich ponownym pojawianiem się, ale bezpiecznie eliminuje istniejące już naczynka. Laserowe usuwanie naczynek jest  skuteczne. Podczas leczenia pajączków na twarzy laser celuje w pęknięte naczynka, hemoglobina absorbuje wiązkę laserową, a naczynka ulegają zniszczeniu.

Zamykanie i usuwanie naczynek w Poznaniu – przyjdź do Skin-Medic

Za pomocą naszych nowoczesnych laserów pomożemy Ci pozbyć się naczynek krwionośnych z twarzy i nóg. Jeśli borykasz się z ich nieestetycznym wyglądem, przeszkadzają Ci one, pojawia się ich coraz więcej, to nie czekaj. Zdecyduj się na ich szybkie usunięcie za pomocą lasera! W naszym gabinecie zapewnimy Ci maksymalny komfort. Użyjemy najlepszego lasera, który został zaprojektowany w taki sposób, aby zamykać i skutecznie usuwać naczynka bez bólu i skutków ubocznych. Jest on bezpieczny dla skóry i tkanek – działa wyłącznie na naczynka krwionośne. Umów się na zabieg lub zadzwoń, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

Shopping Cart
Przewiń do góry