Call Now Button

Jak pozbyć się boczków?

Jak pozbyc sie boczkówTwój brzuch mimo diety i ćwiczeń nie wygląda tak jakbyś sobie tego życzyła? Zmagasz się z boczkami? Są skuteczne metody likwidowania tkanki tłuszczowej i ujędrnienia tego obszaru! Dowiedz się, jakie ćwiczenia i zabiegi będą najlepsze na zredukowanie boczków.

Skąd biorą się boczki?

Tkanka tłuszczowa w ludzkim ciele rzadko kiedy rozkłada się równomiernie. Jej rozmieszczenie zależy w dużej mierze od czynników genetycznych i hormonalnych. Dlatego część osób z boryka się z problemem koncentracji tłuszczów określonych częściach ciała. W przypadku kobiet najczęściej są to biodra i pośladki, ale czasem też brzuch i boczki. Niewspółmiernie duża ilość tkanki tłuszczowej po bokach talii może wiązać się też z wysokim poziomem androgenów. Są to hormony płciowe, odpowiadające za kumulowanie się tłuszczu w obszarze brzucha. 

Nie sposób jednak pominąć również kwestii sposobu odżywiania i trybu życia. Zwykle bowiem ciężkostrawna i kaloryczna dieta przyczynia się do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha oraz boczków. Spożywanie alkoholu, stres i niedobór snu również nie pomagają – te wszystkie elementy powodują bowiem zaburzenie przemiany materii. Metabolizm tłuszczów jest więc spowolniony, a w efekcie tkanka tłuszczowa może odkładać się w rejonie boczków.

Spalanie boczków – dieta i ćwiczenia

Za pomocą diety i ćwiczeń można schudnąć, a także wyrzeźbić sylwetkę. Warto jednak podkreślić, że miejscowe spalanie tłuszczu domowymi sposobami nie jest możliwe. Oznacza to, że nie ma możliwości zadziałania tylko i wyłącznie na tkankę tłuszczową w konkretnym obszarze. Możesz natomiast spalić tłuszcz z całego ciała, co z pewnością wpłynie też na wygląd Twojej talii. 

Jeśli chcesz wyszczuplić swoje boczki, zacznij stosować dietę redukcyjną, czyli polegającą na spalaniu większej liczby kalorii niż przyjmowana wraz z pożywieniem. W tym celu najlepiej postawić na jadłospis, oparty przede wszystkim o warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze w postaci olejów roślinnych. Unikaj natomiast słodyczy, fast foodów, słodzonych napojów, a także alkoholu. Ten ostatni trunek jest szczególnym wrogiem osób, które chcą schudnąć z brzucha i boczków. Dostarcza on bowiem pustych, bezwartościowych kalorii, a dodatkowo jego spożyciu najczęściej towarzyszy sięganie po niezdrowe przekąski. Ponadto alkohol spowalnia przemianę materii, jest więc bardzo duża szansa, że dostarczone w ten sposób kalorie szybko przerodzą się w tkankę tłuszczową skumulowaną w boczkach.

Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu między innymi z okolic brzucha i boczków, pamiętaj też o aktywności fizycznej. Przyspieszy ona Twój metabolizm, a co za tym idzie – wspomoże spalanie tłuszczu, a także wpłynie na rozwój tkanki mięśniowej. Dzięki temu skóra po odchudzaniu nie będzie obwisła, tylko pozostanie sprężysta i jędrna. Bardzo ważny jest rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Wbrew pozorom skupianie się tylko na partiach mięśniowych obszarów, z których chcesz zrzucić tłuszcz nie jest najlepszą strategią. Jeśli zamierzasz schudnąć, wybieraj przede wszystkim treningi interwałowe, w których umiarkowana aktywność przeplata się z intensywnym wysiłkiem. W ten sposób szybciej spalisz tkankę tłuszczową, w tym również tę zgromadzoną na boczkach. Warto dodać także ćwiczenia wzmacniające, które zapobiegną niepotrzebnej utracie masy mięśniowej.

Skuteczne zabiegi na boczki

W wielu przypadkach ciężko jest pozbyć się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w boczkach tylko za pomocą treningu i diety. Dotyczy to szczególnie osób, które mają tendencję do magazynowania triglicerydów w tym obszarze. Zabiegi medycyny estetycznej warto włączyć również w proces odchudzania, aby zachować optymalną jędrność skóry. Sprawdź, jakie zabiegi na boczki będą najskuteczniejsze!

HIFU – wspomoże odchudzanie z boczków

HIFU to metoda zwana liftingiem bez skalpela, w której wykorzystywane są fale ultradźwiękowe, cechujące się wysoką częstotliwością. Zabieg HIFU może być ukierunkowany zarówno na skórę, jak i położone głębiej tkanki, w tym tkankę tłuszczową. Terapia ta więc pozwala zarówno na usunięcie tkanki tłuszczowej, jak i na ujędrnienie skóry. W zależności od stanu danego obszaru oraz oczekiwanych efektów można dopasować odpowiednią moc oraz głowice, działające na różnych głębokościach. Jest to więc idealny zabieg wspomagający proces odchudzania, który pozwala jednocześnie zadbać o kondycję skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa – termolifting na boczki

Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi również doskonałe wsparcie odchudzania. Wspomaga proces utraty tkanki tłuszczowej i zapobiega wiotczeniu skóry w okolicach brzucha. Zabieg ten można również zastosować w sytuacji, gdy istnieje konieczność podniesienia tkanek już po zakończonym odchudzaniu. Terapia ta zwana jest też termoliftingiem, ponieważ mechanizm jej działania opiera się na podgrzewaniu tkanek, przez co wywoływane są kontrolowane stany zapalne. Procesy te powodują następnie intensywną odpowiedź organizmu w efekcie której produkowana jest duża ilość kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra jest dobrze napięta, znikają nierówności i rozstępy. 

Lipoliza iniekcyjna – usunie tłuszcz z boczków

Lipoliza iniekcyjna to doskonałe rozwiązanie, umożliwiające miejscowe usunięcie tkanki tłuszczowej, nawet z tak problematycznego obszaru, jak boczki. Dzięki wstrzyknięciu pod skórę odpowiednich substancji, komórki tłuszczowe ulegają rozbiciu, a następnie wydaleniu z organizmu. W Skin-Medic w zabiegach lipolizy stosujemy m.in. substancję zwaną fosfatydylocholiną. Ten związek występuje w naturalnej postaci w wielu organizmach i odpowiada m.in. za rozkład tłuszczów. Lipoliza pozwala szybko i sprawnie pozbyć się boczków, opornych na dietę oraz ćwiczenia. 

Shopping Cart
Scroll to Top