Call Now Button

Czy botoks jest bezpieczny?

botoks bezpieczny zabieg

Zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak wokół terapii prowadzonej tą metodą narosło wiele mitów i błędnych przekonań. Chcesz zapisać się na wizytę w salonie medycyny estetycznej, ale obawiasz się powikłań? Dowiedz się więcej na temat botoksu i jego oddziaływaniu na organizm. 

Bezpieczeństwo botoksu

Tezy o szkodliwości botoksu utrwalone są w świadomości wielu osób. Preparat wykorzystywany jest na całym świecie i został objęty szczegółowymi badaniami. Trwają one nieprzerwanie od lat 70., kiedy toksyna botulinowa znalazła swoje zastosowanie w medycynie: urologii, okulistyce, neurologii. Lekarze, obserwując działanie substancji na poszczególne części ciała dowiedli, że stosowanie preparatu w kontrolowanych warunkach nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka

Jak podają autorzy publikacji “Toksyna botulinowa i jej zastosowanie w medycynie” z 2015 roku, preparat aplikowany przez doświadczony personel nie jest szkodliwy. Istnieją przeciwwskazania do podjęcia zabiegu. Wywiad wstępny i kontrola stanu zdrowia pacjenta pozwalają uniknąć niechcianych powikłań. By aplikacja botoksu była w pełni bezpieczna, konieczne jest spełnienie kilku kryteriów: 

  • zabieg powinien być prowadzony przez specjalistę. Przed podaniem preparatu w głąb tkanki konieczne jest dokładne wyliczenie proporcji botoksu. Tylko w ten sposób terapia przyniesie oczekiwane efekty
  • powinien zostać zachowany odpowiedni odstęp pomiędzy kolejnymi aplikacjami toksyny botulinowej
  • gwarancją bezpieczeństwa zabiegu jest wywiad wstępny. Pozwoli ustalić, czy w Twoim przypadku aplikacja toksyny botulinowej jest wskazana. 

Po wykonaniu zabiegu konieczne jest stosowanie się do zaleceń specjalisty. Terapia z wykorzystaniem botoksu prowadzona przez doświadczony personel nie jest szkodliwa. W Skin-Medic możesz liczyć na nasze profesjonalne wsparcie. Zapewnimy Ci komfort i bezpieczeństwo na wszystkich etapach zabiegu. Skontaktuj się z nami i umów się na rozmowę wstępną. 

Kiedy botoks może zaszkodzić? 

Wypełnianie botoksem to zabieg, który musi być poprzedzony kontrolą stanu zdrowia. Nie powinny przystępować do niego osoby z przeciwwskazaniami. Niekiedy udział w terapii jest niemożliwy, na przykład w przypadku osób, które zmagają się z poważnymi chorobami wykluczającymi zabieg z wykorzystaniem botoksu. W naszej klinice przeprowadzamy wywiad zdrowotny oraz dokładnie omawiamy to, jaki ma być uzyskany efekt. Stosowanie botoksu w odpowiednich odstępach czasu i pod kontrolą specjalisty jest bezpieczne. Jeżeli w Twoim przypadku zastosowanie toksyny botulinowej jest niemożliwe, skontaktuj się z nami – wybierzemy zabieg, który będzie dla Ciebie w pełni bezpieczny i przyniesie podobne rezultaty.

Shopping Cart
Scroll to Top