Call Now Button

Jak skutecznie nawilżyć usta?

jak nawilżyć ustaTwoim problemem są ciągle suche i spierzchnięte usta? To częste zjawisko, za które winę ponosić może bardzo wiele czynników: niewłaściwa dieta, nieodpowiednia pielęgnacja, czy nawet suche powietrze. Często samo nakładanie pomadki ochronnej nie wystarcza. Jeśli chcesz pozbyć się problemu suchych ust i zapewnić sobie piękne, dobrze odżywione wargi, sprawdź nasze sposoby!

Dlaczego usta pierzchną?

Przyczyn suchych i spierzchniętych ust może być wiele. Często kiepski stan warg wynika ze złych nawyków, np. oblizywania, czy przygryzania ust. Możesz myśleć, że oblizując wargi nawilżasz je. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę powodujesz jeszcze większe ich wysuszenie, co z kolei prowokuje do powtarzania tej czynności. W efekcie nawyk ten przyczynia się do tego, że Twoje wargi są ciągle suche i zaczynają pękać. Z kolei przygryzając je, naruszasz ich delikatną skórę, przez co stają się jeszcze bardziej narażone na pękanie i pierzchnięcie. 

Do czynników powodujących niedostateczne nawilżenie ust należy też nieodpowiednia dieta. Niedobór witamin z grupy B przyczynia się do wysuszenia skóry, w tym warg. Ich przesuszenie może być też wywołane odwodnieniem organizmu, niedoborem nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także nadużywaniem alkoholu. 

Wysuszenie ust postępuje też wraz z wiekiem. Skóra wraz z upływem czasu starzeje się i zaczyna tracić jędrność. Dlatego usta u pań w dojrzałym wieku nie są już zwykle tak elastyczne i nawilżone, jak u osób młodych. Jest to spowodowane tym, że naskórek staje się cieńszy, a także zmniejsza się ilość naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego. Oprócz tego, do pogorszenia kondycji skóry warg mogą się przyczyniać warunki atmosferyczne, np. mróz, silny wiatr, suche powietrze.

Domowe sposoby na nawilżenie ust

Możesz do pewnego stopnia pomóc sobie w nawilżeniu ust domowymi metodami. Istnieje kilka prostych sposobów na poprawę kondycji warg:

Wykonuj peeling ust

Ważne jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Pozwoli to na pozbycie się suchej warstwy skóry i zmiękczenie ust. Do domowego peelingu możesz użyć np. cukru, zmieszanego z olejem kokosowym. Po wykonaniu złuszczania pamiętaj o nawilżeniu ust odpowiednią pomadką.

Regularnie nawilżaj wargi

Najbardziej oczywistą metodą wydaje się regularne nakładanie odpowiedniej pomadki ochronnej. Często jednak zapominamy o tym w natłoku codziennych obowiązków. Jednak jeśli chcesz zapobiec pierzchnięciu ust, miej zawsze przy sobie nawilżającą pomadkę i pamiętaj o stosowaniu jej co najmniej kilka razy dziennie.

Dbaj o zdrową dietę

Bardzo ważne jest zdrowe odżywianie się. Jeśli masz suchą skórę, pamiętaj zwłaszcza o dostarczeniu organizmowi witaminy A, witamin z grupy B i zdrowych tłuszczów. Ogranicz spożywanie alkoholu, za to pij dużo wody. Dzięki temu nawilżysz i odżywisz od środka swoją skórę.

Jak nawilżyć usta? Kwas hialuronowy

Domowe sposoby na nawilżenie ust działają zwykle na krótko i nie pomogą, gdy problem jest poważny. Jeśli Twoje usta są bardzo suche i trudno Ci je skutecznie nawilżyć, warto rozważyć nawilżanie ust z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Z wiekiem jednak jej zawartość zmniejsza się, a co za tym idzie – skóra staje się mniej jędrna, a także traci odpowiednie nawilżenie. Dlatego podanie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego może zdziałać cuda! Twoje usta staną się nie tylko lepiej nawilżone, ale też jędrniejsze i bardziej zmysłowe. Za pomocą kwasu hialuronowego możesz także skutecznie powiększyć i wymodelować swoje usta. 

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczny, nie musisz obawiać się wystąpienia alergii, czy powikłań. Możesz zdecydować się też na skorzystanie z zabiegu przy użyciu preparatów. W klinice Skin-Medic dbamy zawsze o idealną czystość i sterylność, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie i nieustannie szkolimy się, aby utrzymać najwyższy poziom  usług. Jeśli chcesz zapewnić sobie piękne, jędrne i nawilżone usta, nie zwlekaj i umów się na zabieg!

Shopping Cart
Scroll to Top