Call Now Button

Skuteczny zabieg na zmarszczki? Plasma Complex!

Plasma Complex przed i po

Zmarszczki pojawiają się z wiekiem w efekcie utraty jędrności skóry. Kurze łapki, lwia zmarszczka, czy bruzdy nosowo-wargowe to najpowszechniejsze ich rodzaje. Jeśli chcesz skutecznie usunąć zmarszczki, nie wystarczy stosowanie kremów, choć są one niezbędnym elementem pielęgnacji. Jednak aby zlikwidować istniejące już bruzdy na twarzy, należy sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych jest zabieg Plasma Complex, wykorzystujący naturalne mechanizmu regeneracji skóry. Dowiedz się, jak działa ta metoda i dlaczego warto z niej skorzystać!

Dlaczego powstają zmarszczki?

Łatwiej zrozumieć działanie zabiegu Plasma Complex, wiedząc, w jaki sposób tworzą się zmarszczki. Za utrzymanie prawidłowej struktury skóry odpowiadają włókna kolagenowe i elastynowe. Umożliwiają one zachowanie właściwej elastyczności i jędrności skóry, a co za tym idzie – zapobiegają tworzeniu się zmarszczek. Włókna te otoczone są kwasem hialuronowym, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a ponadto zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry i jej zdolność do regeneracji.

Z wiekiem jednak zanika ilość tych substancji w skórze. Produkcja kolagenu i elastyny zmniejsza się już po 25 roku życia, wskutek czego stopniowo na skórze stopniowo pojawiają się zmarszczki. Dlatego ważne jest, aby kremy przeciwzmarszczkowe zacząć stosować już w tym wieku, zapobiegnie to bowiem nadmiernemu wiotczeniu skóry i tworzeniu się na niej niepożądanych bruzd.

Kremy przeciwzmarszczkowe jednak nie zlikwidują istniejących już na Twojej twarzy zmarszczek. Pomogą Ci jednak w tym zabiegi medycyny estetycznej. Warto skorzystać z bezpiecznych procedur, wykorzystujących naturalne mechanizmy regeneracyjne organizmu. Dzięki temu nie ryzykujesz wystąpienia reakcji alergicznej, czy nietolerancji na obce dla organizmu preparaty.

Plasma Complex – na czym polega zabieg?

Zabieg Plasma Complex to rewolucyjna metoda stosowana w ramach medycyny regeneracyjnej. Polega na wykorzystaniu fibryny bogatopłytkowej oraz komórek macierzystych pacjenta. Dzięki zastosowaniu preparatu otrzymanego z krwi osoby poddanej zabiegowi stymuluje się skórę do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie następuje ujędrnienie skóry, a także redukcja zmarszczek. Tworzą się również nowe naczynia krwionośne i pobudzane jest mikrokrążenie. Ta innowacyjna procedura stymuluje więc naturalne mechanizmy regeneracji skóry, która sama wytwarza substancje potrzebne jej do odnowy.

Przebieg zabiegu składa się z trzech etapów:

  1. Pobranie krwi od pacjenta z żyły w zgięciu łokciowym (ok. 40 ml) i jej odwirowanie w celu uzyskania odpowiedniego preparatu. W ten sposób otrzymuje się dwie frakcje fibryny: fibrynę strukturalną i fibrynę komórkową.
  2. Podanie fibryny strukturalnej poprzez wstrzyknięcie jej w obszar poddany zabiegowi. Fibryna strukturalna stanowi swego rodzaju stelaż, który jest nośnikiem dla komórek macierzystych, czynników wzrostu i leukocytów.
  3. Podanie fibryny komórkowej drogą iniekcji. Ta frakcja fibryny jest koncentratem komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów. Substancje te stymulują proces regeneracji skóry.

Plasma Complex – efekty

Wskutek przeprowadzonego zabiegu rozpoczyna się kilkuetapowy proces odnowy, w którym następują kolejno:

  • stymulacja komórek do namnażania się i produkcji kolagenu,
  • przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu,
  • regeneracja skóry, która staje się napięta, elastyczna, odżywiona i nawilżona.

Dzięki zabiegowi Plasma Complex następuje zdecydowane spłycenie zmarszczek. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli zmagasz się np. z problemem bruzd nosowo-wargowych, lwią zmarszczką, zmarszczkami w okolicach oczu, czy ust. Zabieg wyraźnie odmładza skórę, zapewnia jej prawidłową jędrność i napięcie.

Jeśli chcesz pożegnać się ze zmarszczkami, zapraszamy do naszej kliniki! Z nami poprawisz swój wygląd w pełni bezpiecznie, skutecznie i w miłej atmosferze!

Shopping Cart
Scroll to Top