Call Now Button

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

makijaz permanentny

Codzienne nakładanie makijażu zajmuje wiele czasu, który niejedna kobieta wolałaby zaoszczędzić. Dzięki zabiegowi makijażu permanentnego jest to możliwe. Jeśli zastanawiasz się, czy makijaż permanentny jest bezpieczny, przeczytaj ten wpis. Podpowiemy Ci, co warto wiedzieć, aby cieszyć się na długo pięknym makijażem bez skutków ubocznych!

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg?

 

Wykonanie makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pigmentu w naskórek. Najczęściej w ten sposób podkreśla się brwi, linię rzęs lub usta. Dzięki temu uzyskuje się efekt świeżo nałożonego makijażu, który utrzymuje się nawet przez kilka lat. Zabieg pozwala więc zaoszczędzić cenny czas, który wiele kobiet spędza codziennie na malowaniu się. Podczas zabiegu na wybrane miejsca nakładany jest pigment za pomocą cienkiej igły. Może być nieco bolesny, więc podawane są środki znieczulające miejscowo. Po wykonaniu makijażu zwykle pojawia się niewielki strupek, który samoistnie się złuszcza.

Warto podkreślić, że wykonany profesjonalnie oraz z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych zabieg makijażu permanentnego jest bezpieczny. Wybierając więc właściwy gabinet i dbając o odpowiednią higienę po wykonaniu pigmentacji, możesz być spokojna o końcowy rezultat.

Jak dbać o skórę po makijażu permanentnym?

 

Makijaż permanentny wiąże się z nakłuwaniem skóry, zatem najważniejszą zasadą dbania o bezpieczeństwo zabiegu jest higiena. Niezwykle istotne jest także utrzymanie odpowiedniej pielęgnacji miejsca po zabiegu. To, jak długo goi się skóra po makijażu permanentnym, jest kwestią indywidualną. Zwykle jednak trwa to około tygodnia. Przez ten czas kluczowe jest stosowanie się do zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry. Specjalistka przekaże Ci szczegółowe instrukcje, jak dbać o skórę po wykonaniu makijażu permanentnego. Przygotuj się jednak na czasową rezygnację ze stosowania silnych kosmetyków myjących do twarzy i kremów z retinolem. Na czas gojenia się skóry, unikaj także wystawiania jej na słońce, korzystania z basenu, czy solarium.

Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego?

 

Pamiętaj, że priorytetem jest Twój stan zdrowia! Dlatego, aby zadbać o bezpieczeństwo wykonania zabiegu, poinformuj o występujących u Ciebie chorobach i dolegliwościach. Niektóre okoliczności, związane ze stanem zdrowia, wykluczają czasowo możliwość wykonania makijażu permanentnego, a należą do nich m.in.:

  • zażywanie leków rozrzedzających krew,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zażywanie leków sterydowych,

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy makijaż permanentny to dobre rozwiązanie dla alergików. Jeśli cierpisz na jakieś alergie, to powinnaś poinformować o tym, na jakie substancje jesteś uczulona. Osoba wykonująca zabieg zweryfikuje, czy nie występują one w składzie preparatów używanych do wykonania makijażu permanentnego. Możesz również przed zabiegiem wykonać test alergiczny na substancje stosowane w tych preparatach.

Makijaż permanentny – zaufaj Skin-Medic

 

W naszej klinice rygorystycznie przestrzegamy wszystkich zasad bezpieczeństwa. W gabinetach panują sterylne warunki, dzięki czemu do minimum ograniczamy ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu. Zawsze przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, przeprowadzamy także szczegółowy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli więc szukasz profesjonalnego gabinetu, gdzie możesz wykonać makijaż permanentny, wybierz naszą klinikę. U nas masz gwarancję profesjonalizmu  najwyższych standardów bezpieczeństwa!

Shopping Cart
Scroll to Top