Call Now Button

Sekret gęstych włosów – poznaj skuteczne sposoby na ich wzmocnienie!

Gęste i lśniące włosy to niesamowity atut, dodający atrakcyjności nie tylko kobietom, ale również panom. Niestety nie każdy może poszczycić się bujną czupryną. Osłabione włosy są cienkie, łamliwe i zaczynają wypadać. Można jednak temu przeciwdziałać na kilka sposobów. Dowiedz się, jak wzmocnić osłabione i przerzedzone włosy!

Zadbaj o dietę

To, co jemy ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale też na stan naszej skóry oraz włosów. Twoje włosy są ostatnio słabe i wypadają? Sprawdź, czy przypadkiem nie popełniasz jakichś błędów żywieniowych. Przyczyną kiepskiej kondycji włosów może być niedobór nienasyconych kwasów tłuszczowych (zwłaszcza omega-3), witamin z grupy B lub pewnych składników mineralnych.

Zwróć więc uwagę na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości tych składników. Witaminy z grupy B znajdziesz m.in. w drożdżach, orzechach, soi, brokułach, jajkach i roślinach strączkowych. Z kolei źródłami kwasów omega-3 są m.in. olej lniany, olej rzepakowy i olej konopny. W diecie nie powinno zabraknąć też selenu, który znajduje się w kurkumie, orzechach brazylijskich i rybach. Wartościowy dla włosów jest również cynk, zawarty w kaszy gryczanej, czy pestkach dyni.

Wypróbuj olejowanie włosów

Olejowanie włosów to świetna metoda na ich wzmocnienie i nadaniem im blasku. Zabieg ten można wykonywać na włosach wilgotnych lub suchych. Lepiej jednak zacząć od metody na sucho, dzięki czemu można dokładnie kontrolować ilość nakładanego oleju. Olej należy pozostawić na włosach na ok. 1-2 godziny, a następnie dokładnie je umyć.

Do olejowania włosów dobrze sprawdzają się oleje rycynowy, lniany, rzepakowy, arachidowy, olej z wiesiołka lub ze słodkich migdałów. Olej powinien być jednak dobrany w zależności od porowatości włosów oraz ich kondycji. Olejowanie włosów wymaga dużej wiedzy i cierpliwości w testowaniu różnych produktów oraz technik.

Stosuj płukanki i napary ziołowe

Skutecznym sposobem na wzmocnienie włosów jest też stosowanie wyciągów z ziół. Doskonale sprawdza się w tym przypadku pokrzywa. Ten powszechnie występujący chwast to prawdziwy skarbiec składników mineralnych i witamin. Zawiera m.in. krzem, magnez, wapń, witaminy A, E i B2. Pokrzywa wzmacnia włosy i działa przeciwłupieżowo. Można też stosować ją wewnętrznie, w formie naparów.

Niezwykle wartościową rośliną jest też skrzyp polny, który jest bogaty w dobrze przyswajalną krzemionkę. Z tego względu warto go stosować w formie wewnętrznej, najlepiej w postaci odwaru, czyli wyciągu gotowanego przez kilkanaście minut. Skrzyp pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych, dzięki którym poprawia się kondycja mieszków włosowych. Można też stosować go w formie płukanek, które dodatkowo odżywią włosy.

Bądź aktywna!

Aktywność fizyczna wpływa korzystnie na stan skóry i włosów. Dzieje się tak dlatego, że podczas wysiłku pobudzane jest krążenie krwi, dzięki czemu do tkanek przedostaje się więcej tlenu i składników odżywczych. Ćwiczenia powodują też redukcję stresu, a tym samym przeciwdziałają jego szkodliwemu wpływowi na kondycję włosów. Regularna aktywność sprawia więc, że włosy stają się lepiej odżywione i pełne blasku.

Skorzystaj z mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to preparat wytworzony z krwi pacjenta, zawierający komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Pobudza on regenerację tkanek, stymulując m.in. porost włosów. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozwalają skutecznie wzmocnić i zagęścić włosy. Kuracja ta sprawi, że Twoje włosy będą dogłębnie odżywione i lśniące. Terapia ta cechuje się też bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa, ze względu na autologiczne pochodzenie preparatu.

Zabieg zaczyna się od pobrania krwi, która następnie przechodzi proces odwirowania. Wówczas oddziela się od niej osocze, które jest bogate w cenne substancje czynne. Przygotowany preparat jest następnie wstrzykiwany w skórę głowy pacjenta za pomocą cienkich igieł. W naszej klinice dbamy o maksymalny komfort pacjentów, stosując odpowiednie środki znieczulające. Terapia przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego specjalistę, na wysokiej jakości wysterylizowanym sprzęcie, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.

Shopping Cart
Scroll to Top