Call Now Button

Czy można usunąć pionowe zmarszczki na dekolcie?

pionowe zmarszczki na dekolcieDekolt jest często obszarem pomijanym w pielęgnacji i zabiegach estetycznych. Warto jednak zadbać o swoją skórę całościowo, nie skupiając się wyłącznie na twarzy. Gładka skóra na dekolcie pozwala na piękne wyeksponowanie tego obszaru, zamiast ukrywania go pod zabudowanymi bluzkami, czy swetrami. Warto więc zaopiekować się nią i zniwelować pojawiające się tam zmarszczki. Sprawdź, jak można usunąć nieestetyczne bruzdy na dekolcie!

Pionowe zmarszczki na dekolcie – przyczyny

Zmarszczki na dekolcie przybierać mogą różne formy – np. łuków lub pionowych linii. Pionowe zmarszczki na dekolcie tworzą się najczęściej wskutek spania na boku. Jednak na proces ich powstawania ma też wpływ starzenie się skóry. Im skóra jest bardziej elastyczna, tym mniej jest podatna na odkształcenia. Jednak wraz z wiekiem tkanki tracą swoją jędrność i napięcie, co jest spowodowane degradacją włókien kolagenowych oraz elastynowych. Wtedy łatwiej o tworzenie się zmarszczek na dekolcie.

Na przyspieszenie mechanizmu marszczenia się delikatnej skóry na dekolcie wpływ ma także stres oksydacyjny. Jest to sytuacja, w której liczba wolnych rodników jest zbyt duża, aby mogły zostać zneutralizowane przez związki antyoksydacyjne. Może ona nastąpić pod wpływem używek, niezdrowego odżywiania lub długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Dlatego zmarszczki na dekolcie wcześnie pojawiają się u osób lubiących mocną opaleniznę.

Pionowe zmarszczki na dekolcie związane są też nierzadko z tendencją do garbienia się. Jeśli dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, zwłaszcza pracując przy komputerze, możesz mieć skłonności do zamkniętej postawy. Sprzyja ona nie tylko problemom z  kręgosłupem, ale też szybszemu powstawaniu zmarszczek w rejonie dekoltu i szyi. 

Jak poprawić skórę na dekolcie – pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja ma bardzo duże znaczenie w utrzymaniu skóry w optymalnej kondycji i zapobieganiu przedwczesnym procesom starzenia. Skóra na dekolcie jest wrażliwa na negatywne czynniki zewnętrzne, powinnaś więc ją chronić poprzez nawilżanie i stosowanie kremów z filtrem. Stosuj zatem kosmetyki nawilżające, zawierające np. kwas hialuronowy, mocznik, alantoinę, czy kwas mlekowy w niskich stężeniach. Warto sięgnąć również po produkty z naturalnymi wyciągami roślinnymi, takimi jak ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, czy aloesu. 

Ochrona przed promieniowaniem UV jest absolutnym fundamentem profilaktyki przeciwstarzeniowej. Dzięki stosowaniu kremów z filtrem przy każdorazowym wystawianiu skóry na słońce możesz długo cieszyć się gładką skórą na dekolcie. W celu poprawy skóry w tym obszarze, warto też sięgnąć po odpowiednie peelingi, np. bazujące na kwasach lub enzymach. Regularne złuszczanie pozwoli oczyścić skórę ze zrogowaciałego naskórka i sprawi, że lepiej będzie ona wchłaniać substancje odżywcze z kosmetyków.

Zabiegi na pionowe zmarszczki na dekolcie

Kiedy pielęgnacja to za mało, warto postawić na sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak odmłodzić dekolt, warto zastanowić się, na czym przede wszystkim Ci zależy. Jeśli chcesz szybko pozbyć się zmarszczek, dobrze sprawdzi się zabieg wypełniania ich kwasem hialuronowym. Jednak w celu długofalowej poprawy kondycji skóry dekoltu, dobrze jest uwzględnić też mezoterapię, czy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym. Wspomogą one mechanizmy regeneracyjne skóry, co z kolei spowolni procesy starzenia.

Jak szybko usunąć zmarszczki na dekolcie? Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, więc cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Wypełnienie zmarszczek na dekolcie kwasem hialuronowym zapewnia błyskawiczny efekt wygładzonej skóry. Rezultaty utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Wszystko to sprawia, że bardzo wiele klientek uwielbia zabieg wypełniania zmarszczek i chętnie do niego wraca. 

Kwas hialuronowy sprawi, że Twoje zmarszczki na dekolcie znikną, a ich miejsce zajmie gładka, jędrna skóra. Aplikacja tej substancji pod skórę odbywa się poprzez wykonanie kilku nakłuć cienkimi igłami. Kwas hialuronowy natychmiast po wstrzyknięciu zaczyna uzupełniać ubytki tkankowe, które powstały w efekcie starzenia się skóry. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, dobierana jest optymalna ilość kwasu, która dokładnie wygładza powierzchnię skóry. Zabieg wykonywany przez profesjonalistów, takich jak specjaliści ze Skin-Medic, cechuje się bardzo dobrym profilem bezpieczeństwa.

Jak odmłodzić dekolt? Mezoterapia i wampirzy lifting

Mezoterapia igłowa to metoda umożliwiająca dostarczenie substancji aktywnych głęboko pod skórę, za pomocą niewielkich nakłuć. Warto zastosować mezoterapię w celu nawilżenia oraz odżywienia skóry na dekolcie, co pozwoli zmniejszyć zmarszczki i spowolnić dalsze procesy starzenia. Zmarszczki na dekolcie są często przejawem wysuszonej, wiotkiej skóry, warto więc zadziałać bezpośrednio na ten problem. Wśród specjalistycznych produktów do mezoterapii w naszej klinice mamy do dyspozycji preparaty nawilżające, odżywiające, liftingujące i ujędrniające skórę. Dobór właściwego koktajlu zależy od kondycji Twojej skóry, którą ocenimy podczas Twojej pierwszej wizyty w naszym gabinecie.

Z kolei zabieg z osoczem bogatopłytkowym, znany też jako wampirzy lifting, to terapia bazująca na preparacie wytworzonym z krwi pacjentki. Dlatego cechuje się najwyższym możliwym stopniem bezpieczeństwa – nie może tu bowiem wystąpić reakcja uczuleniowa na aplikowaną substancję. Wampirzy lifting pozwala na uruchomienie intensywnych procesów odbudowy skóry dekoltu, co będzie skutkowało jej ujędrnieniem i nawilżeniem. Skóra na dekolcie stanie się wygładzona i odżywiona, a niedoskonałości znikną. Zabieg ten działa również przeciwstarzeniowo, zapobiegając tworzeniu się kolejnych zmarszczek.

 

Shopping Cart
Scroll to Top