Call Now Button

Jak ujędrnić skórę?

Skóra każdego człowieka narażona jest na wiele niekorzystnych czynników, które przyspieszają procesy starzeniowe i są źródłem różnych niedoskonałości. Jeśli chcesz poznać przyczyny braku jędrności skóry, żeby móc dobrać najskuteczniejsze metody zwiększające jej napięcie, to czytaj dalej. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby przywrócić skórze pożądane napięcie oraz młodzieńczy blask.

Przyczyny braku jędrności skóry

Głównymi przyczynami braku jędrności skóry, przez co staje się ona wiotka i bardziej podatna na szkodliwe czynniki zewnętrzne, są procesy starzeniowe. Ich szybkość zależy od indywidualnych predyspozycji.

Upływ czasu powoduje, że skóra zaczyna tracić zbyt dużo wody. Utrata optymalnego nawilżenia jest wynikiem zbyt małej produkcji przez organizm niezbędnych substancji odżywczych takich jak np. kolagen i elastyna.  Te dwa białka mają silne właściwości nawilżające, co przekłada się na zachowanie dobrego napięcia.

Utrata jędrności skóry jest również spowodowana:

  • nieprawidłową dietą – spożywanie wysoko przetworzonych produktów, które są ubogie w kluczowe witaminy oraz składniki odżywcze. Jedzenie  w pośpiechu o nieregularnych porach. Nadmiar w codziennej diecie produktów spożywczych posiadających w swoim składzie wzmacniacze smaku, konserwanty itd.
  • toksynami zawartymi w powietrzu – smog oraz inne szkodliwe substancje, przed którymi trudno uchronić naszą skórę. Mają one bardzo niekorzystny wpływ na mikrokrążenie, które powoduje, że staje się ona bardziej ziemista i odwodniona.
  • zbyt małą ilością snu – niewysypianie się, chodzenie spać o nieregularnych porach, wstawanie o różnych porach. To tylko kilka popularnych błędów związanych z higieną snu, które istotnie wpływają na pogorszenie wyglądu naszej skóry.
  • stresem – szybki tryb życia powoduje, że człowiek nie ma czasu, aby się zrelaksować oraz wyciszyć. Prowadzi to do bezsenności, która pogarsza codzienne funkcjonowanie, a także zwiększa ilość kortyzolu, czyli hormonu stresu.
  • używkami – napoje procentowe mają właściwości odwadniające, dlatego ich spożywanie może znacznie utrudnić utrzymanie satysfakcjonującego nawilżenia skóry. Nie wspominając już o paleniu tytoniu, które nie tylko wysusza, ale również powoduje, że cera zostaje pozbawiona blasku i jest bardziej narażona na powstawanie zmarszczek.
  • brakiem ochrony przed promieniami UVA oraz UVB – promienie UV niekorzystnie wpływają na nasze komórki. Powodują ich utlenienie, co jest jedną z głównych przyczyn procesów starzeniowych.

 

Naturalne i domowe sposoby na poprawę jędrności skóry

Istnieje wiele sposobów na to, aby poprawić nawilżenie skóry, które ma bezpośredni wpływ na poprawę jej jędrności. Najistotniejsze w tym przypadku jest systematyczne działanie i stosowanie wysokiej jakości kosmetyków. Z pewnością warto postawić na naturalne i posiadające krótki skład kosmetyki, ponieważ gwarantują nie tylko dobre działanie, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Istotna jest również dieta, która powinna zawierać wiele warzyw oraz owoców. Staraj się wysypiać i każdego dnia znaleźć chwilę na regenerujący odpoczynek. Pomoże Ci w tym aktywność fizyczna. Poprawia ona nie tylko mikrokrążenie i dotlenienie skóry, ale także redukuje zbędne kilogramy i poprawia samopoczucie.

Zabiegi na poprawę jędrności skóry

Niestety, ale często próby samodzielnego uporania się z problemem utraty jędrności skóry okazują się niewystarczające. Wtedy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, żeby w szybki i bezproblemowy sposób uzyskać pożądane napięcie. W klinice Skin-Medic oferujemy wiele zabiegów, które dogłębnie nawilżają oraz efektywnie poprawiają jędrność skóry. Jednym z nich jest LINERASE, czyli terapia kolagenowa. Wykorzystanie tej substancji pomogło już wielu osobom w zwiększeniu napięcia oraz redukcji zmarszczek. Zastosowanie atelokolagenu typu I powoduje także aktywizację naturalnych mechanizmów rewitalizujących. Kolejnym naturalnym i skutecznym sposobem na zwiększenie elastyczności jest wprowadzenie nici rewitalizujących PDO. Ich wyjątkowość polega na możliwości precyzyjnego umieszczenia, dzięki czemu uzyskujemy efekt uniesienia dokładnie w tym miejscu, gdzie jest to niezbędne. Nici  z biegiem czasu ulegają samoistnemu rozpuszczeniu.

Umów się na zabieg jeszcze dziś lub zadzwoń do nas i skonsultuj swoje problemy!

Shopping Cart
Scroll to Top