Call Now Button

Czym jest Antiaging?

Zainteresowanie poszukiwaniem możliwości, które pozwoliłyby na zwolnienie i odwrócenie procesu starzenia się, nie maleje. Coraz popularniejszy staje się zabieg o nazwie antiaging. Czym jest Antiaging? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się!

Czym jest antiagingCzym jest antiaging?

Mianem antiaging nazywa się zarówno zabiegi, których zadaniem jest odmłodzenie skóry i zahamowanie starzenia się jej, jak i substancję, z jakiej wykorzystaniem wykonuje się te zabiegi. Połączenie substancji, które odżywiają, wpływają pozytywnie na regenerację skóry, a jednocześnie ją nawilżają oraz profesjonalnych zabiegów sprawia, że efekty są niebywałe. W ampułce antiaging znajduje się kwas hialuronowy, substancje wzmagające produkcję kolagenu, nawilżający deksapantenol, a także wiele innych dobrodziejstw. Kompozycja tych składników tworzy niesamowitą mieszankę, która działa na widoczne oznaki starzenia i poprawia estetykę skóry, ale jednocześnie dociera głębiej i zahamowuje procesy starzenia. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym jest antiaging? Czytaj dalej!

Co wpływa na procesy starzenia się skóry?

To, jaki styl życia prowadzimy w młodym wieku, warunkuje kondycję naszej skóry w przyszłości.  Skóra ulega wielu zmianom. Mają na nią wpływ zarówno czynniki zewnętrzne (np. promieniowanie UVA czy UVB), jak i uwarunkowanie genetyczne. Dzięki badaniom genetycznym, specjaliści medycyny estetycznej są w stanie przeprowadzić spersonalizowaną predykcję procesów starzenia się i tym samym opracować doskonałą strategię, według której zaplanuje szczegółowy plan zabiegowo-pielęgnacyjny wpisujący się w anti-aging. 

Antiaging – możliwości

Trudno przewidzieć tempo starzenia się skóry. Jest ono uzależnione od mnóstwa czynników, m.in. od prowadzonego przez nas trybu życia, stresu oksydacyjnego czy wewnętrznych uwarunkowań takich, jak nieprawidłowe odżywianie, zaburzenia hormonalne, przebyte choroby, niedobory witamin czy aktualnie przyjmowane leki.  Skóra starzeje się i zewnętrznie (plamy słoneczne, przebarwienia, plamy starcze, blizny), i wewnętrznie (zmarszczki dynamiczne i statyczne). Eksperci medycyny estetycznej oraz kosmetologii dysponują świetnym narzędziem do spowalniania procesów starzenia się w postaci bogatej oferty zabiegów. Najważniejszym celem tych zabiegów jest pobudzenie naturalnych procesów, które zachodzą w obrębie skóry, np. syntezy elastyny i kolagenu, czyli białek, które stanowią absolutny fundament skóry człowieka. Ponadto można poddać skórę liftingowi i zwiększeniu jej gęstości. Co więcej, ogromną popularnością cieszy się mezoterapia igłowa czy mikroigłowa, dzięki którym wszelkie substancje odżywcze są dostarczane bezpośrednio do skóry właściwej. Tego rodzaju zabiegi przynoszą spektakularne efekty, o czym świadczą pozytywne opinie tysięcy pacjentek chcących jak najdłużej cieszyć się wspaniałą kondycją swojej skóry.

Czym jest dokładnie antiaging i jakie są efekty?

Antiaging łączony z zabiegami, które dodatkowo działają na skórę mechanicznie i pozwalają na podanie do głębszych jej warstw substancji odżywczych, danie niesamowite rezultaty! Jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegach? Co w rezultacie daje antiaging?

  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • spowolnienie procesu powstawania nowych zmarszczek,
  • wygładzenie istniejących zmarszczek,
  • zmniejszenie oznak zmęczenia,
  • poprawa jędrności, elastyczności i gęstości skóry,
  • poprawa krążenia krwi,
  • zwiększona produkcja kolagenu,
  • przywrócenie blasku i świeżości,
  • doskonałe samopoczucie!

Aby czuć się w 100% znakomicie, pamiętaj także o wprowadzeniu dobrych nawyków do Twojego stylu życia. Zaplanuj zdrową dietę pełną warzyw i owoców i koniecznie wyeliminuj słodkie oraz słone przekąski i wysoko przetworzoną żywność. Nawadniaj organizm – pij co najmniej 2 litry wody dziennie. Zrezygnuj z używek: odstaw papierosy i alkohol, które negatywnie wpływają na kondycję skóry. 

Shopping Cart
Scroll to Top