Call Now Button
SKIN MEDIC

Elektrostymulacja mięśni

baner zabiegu medycyny estetycznej

Chcesz szybko i bez wysiłku wzmocnić swoje mięśnie i spalić tkankę tłuszczową? Skorzystaj z zabiegu elektrostymulacji mięśni, która zapewni Ci efekty niczym trening. W krótkim czasie za pomocą tej metody jesteś w stanie pobudzić do pracy mięśnie, jednocześnie wpływając na poprawę ukrwienia, dotlenienia i jędrności skóry. Jest to rewelacyjny zabieg zastępujący lub wspomagający ćwiczenia fizyczne! Często korzystają z niego sportowcy, ale też osoby, które uzupełniają w ten sposób regularny trening.

Korzyści, które możesz osiągnąć to m.in.:

 • wzmocnienie i rozbudowa mięśni,
 • spalenie tkanki tłuszczowej,
 • wymodelowanie sylwetki,
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Przeczytaj więcej o elektrostymulacji lub już teraz umów się na wizytę w Skin-Medic, aby zadbać o piękniejszą sylwetkę!

CENNIK

Elektrostymulacja mięśni ElektroSlim

Odchudzanie i rozbudowa mięśni bez wysiłku i pobytu na siłowni
1 zabieg299 199Rezerwuj online
Skorzystaj z promocji: Pakiet 5 zabiegów + 1 gratis
Skorzystaj z promocji: Pakiet 10 zabiegów + 3 gratis
Skorzystaj z promocji: LIPOLASER + ELEKTROSTYMULACJA MIĘśNI 599 349Rezerwuj online

FAQ – najczęściej zadawane pytania odnośnie EMS

Czym jest elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja mięśni (Electrical Muscle Stimulation, w skrócie: EMS) to zabieg wykorzystujący impulsy elektryczne do wywołania skurczów mięśni. Jest to metoda szeroko stosowana w fizjoterapii, gdzie używa się jej do leczenia dysfunkcji mięśni. Jednak bardzo dobrze sprawdza się jako sposób na wyszczuplenie ciała i ujędrnienie skóry. 

EMS angażuje wszystkie włókna nerwowe, co nie jest możliwe do osiągnięcia poprzez zwykły trening. Podczas naturalnych skurczów mięśni bowiem nie wszystkie włókna są aktywne. Elektrostymulacja zapewnia więc podobne jak przy treningu efekty, jednak w krótszym czasie i bez obciążania stawów. Przyczynia się do spalenia tkanki tłuszczowej, wymodelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Poprawia też jakość skóry, wspomagając produkcję kolagenu i elastyny.

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja przeprowadzana jest za pomocą specjalnego urządzenia, od którego odprowadzane są elektrody, mocowane do ciała pacjenta w tzw. punktach motorycznych. Są to miejsca, w których nerwy wnikają do mięśni. Następnie do włókien nerwowych przesyłane są impulsy elektryczne o odpowiedniej częstotliwości, wywołujące reakcję mechaniczną, czyli skurcz mięśni. Jest to taka sama reakcja, jak w przypadku skurczu kontrolowanego przez mózg. 

W zależności od oczekiwanego rezultatu elektrostymulacji, dobierana jest odpowiednia częstotliwość, natężenie i przebieg impulsu. Im większa jest częstotliwość, tym silniejsze skurcze powoduje. Na najniższym poziomie częstotliwości (1-10 Hz) następuje poprawa krążenia krwi w mięśniach i ich dotlenienie, na nieco wyższym (20-50 Hz) – poprawa struktury i siły mięśnia, a na najwyższym poziomie (60-90 Hz) – zwiększenie masy i objętości mięśni. Czas trwania impulsów dobrany jest w ten sposób, aby nie doprowadzić do zmęczenia mięśni (zwykle ok. 5-10 sekund).

Całość zabiegu trwa od 20 do 60 minut. Jest on bezbolesny, ale pacjent wyraźnie odczuwa skurcze mięśni. Następnego dnia mogą pojawić się “zakwasy” (tak jak po treningu), co jest naturalną reakcją mięśni na wysiłek fizyczny. 

Dla kogo jest zabieg elektrostymulacji mięśni?

Elektrostymulacja mięśni leczniczo zalecana jest w celu zapobiegania zanikom mięśni, zakrzepicy żylnej (np. po operacji), czy ćwiczeniu mięśni Kegla (w terapii nietrzymania moczu). Wskazana jest jednak także dla osób, które chcą schudnąć i wymodelować sylwetkę, a z różnych względów mają ograniczone możliwości wykonywania ćwiczeń fizycznych. Zabieg taki doskonale sprawdzi się zatem w przypadku osób z dużą nadwagą, po przebytych kontuzjach, chorobach, a także w przypadkach, kiedy  nie zaleca się obciążać nadmiernie stawów. EMS pobudza mięśnie do działania bez przeciążania układu kostno-szkieletowego i daje też szybsze efekty niż tradycyjny trening. 

Jest to również niezwykle skuteczna metoda rozbudowy masy mięśniowej i poprawy wyników w sporcie, zalecana często przez trenerów personalnych i instruktorów fitness. W zależności od uprawianej dyscypliny sportu, stymuluje się te mięśnie, które mają w niej najważniejsze znaczenie. Przyczynia się to do poprawy parametrów siłowych i osiąganych wyników. Jeśli więc zależy Ci na tych efektach, to zabieg z użyciem elektrostymulacji może być świetnym uzupełnieniem tradycyjnego treningu.

Efekty elektrostymulacji mięśni

Elektrostymulacja daje bardzo dobre rezultaty nie tylko w leczeniu niedowładów i porażeń mięśni, ale jest też zalecana w celu pozbycia się zbędnych kilogramów, rozbudowy masy mięśniowej, czy poprawie wyników w sporcie.

Najważniejsze efekty EMS to:

 • wymodelowanie poszczególnych partii ciała, np. brzucha, czy pośladków,
 • wzmocnienie mięśni,
 • zwiększenie masy mięśniowej,
 • rozbicie tkanki tłuszczowej,
 • redukcja cellulitu,
 • poprawa ukrwienia i dotlenienia skóry,
 • pobudzenie przemiany materii,
 • ujędrnienie i odmłodzenie skóry poprzez wspomaganie produkcji kolagenu i elastyny,
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
 • leczenie zwiotczenia i przykurczy mięśni,
 • wchłanianie się obrzęków,
 • ogólna poprawa odporności.

Efekty uwarunkowane są stosowanymi parametrami zabiegu, te zaś dopasowywane są indywidualnie do pacjenta. W zależności od tego, jaki cel chcesz osiągnąć, w Skin-Medic dobierzemy najbardziej optymalny rodzaj zabiegu dla Twoich potrzeb.

Przeciwwskazania do elektrostymulacji mięśni

Zabieg EMS nie zawsze może być wykonany. Przeciwwskazania do jego przeprowadzenia obejmują m.in.:

 • ciążę,
 • posiadanie wszczepionego rozrusznika serca,
 • choroby serca,
 • choroby układu nerwowego (np. padaczkę),
 • choroby nowotworowe,
 • nadciśnienie,
 • posiadanie metalowych implantów,
 • ból o nieustalonej przyczynie,
 • stany zapalne,
 • menstruację.

W Skin-Medic zawsze dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów, więc przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, która ma za zadanie wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Jeśli jednak nie zakwalifikujesz się do interesującego Cię zabiegu, z pewnością uda nam się znaleźć inną, skuteczną metodę, pozwalającą na osiągnięcie oczekiwanych przez Ciebie rezultatów.

Czy elektrostymulacja mięśni jest bezpieczna?

Zabieg elektrostymulacji mięśni jest w pełni bezpieczny. Jest to metoda sprawdzona i używana już od kilkudziesięciu lat. Obecnie stosowana jest ona wyłącznie z wykorzystaniem atestowanych urządzeń, które są sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. Kontrola sprzętu dopuszczonego do użycia w Polsce gwarantuje jego niezawodność, a generowane impulsy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

W Skin-Medic w Poznaniu wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia, a nasz personel jest wysoko wykwalifikowany. Masz więc gwarancję najwyższego stopnia bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Zachęcamy więc do umówienia się na wizytę w naszej klinice!

Zobacz także inne zabiegi:

Shopping Cart
Scroll to Top