SKIN MEDIC

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień Poznań

Chcesz usunąć zmiany pigmentacyjne na swojej twarzy bądź ciele? Laser skutecznie się z nimi rozprawi! W naszej klinice używamy najwyższej klasy sprzętu i zapewniamy Ci pełne  bezpieczeństwo. Już dzisiaj umów się na wizytę i przekonaj się o skuteczności tego zabiegu!

Laserowa likwidacja przebarwień – dla kogo?

Przebarwienia na skórze mogą mieć różnorodne podłoże. Wiele z nich związanych jest z nadmiernym wystawianiem skóry na słońce lub stosowaniem związków fototoksycznych. Niektóre zmiany pigmentacyjne są też rezultatem procesów starzenia, czy zmian hormonalnych. Niezależnie jednak od przyczyny powstania przebarwień, laser jest skuteczną metodą ich usunięcia lub przynajmniej znacznego rozjaśnienia. Laserowa likwidacja przebarwień jest więc dedykowana wszystkim osobom, które zmagają się z nieestetycznymi plamami pigmentacyjnymi.

Za pomocą lasera można usunąć plamy posłoneczne, piegi, czy plamy soczewicowate. Terapia ta jest skuteczna również w leczeniu hiperpigmentacji, wywołanej dawnymi stanami zapalnymi, w tym zmian potrądzikowych. Skuteczność w usuwaniu przebarwień zależy w dużej mierze od ich głębokości. Jeśli zmiany usytuowane są w obrębie naskórka, można w łatwy sposób się ich pozbyć. Nieco bardziej skomplikowane jest usuwanie przebarwień położonych w skórze właściwej. Jednak również w takich przypadkach możliwe jest ich zniwelowanie przy odpowiedniej liczbie zabiegów.

Na czym polega laserowa likwidacja przebarwień?

Przebarwienia tworzą się wskutek nagromadzenia w danym miejscu barwnika, zwanego melaniną. Wskutek działania promieniowania słonecznego lub różnego typu zaburzeń w organizmie koncentrują się one w niektórych punktach na ciele. Skupione wiązki laserowe precyzyjnie docierają do tych zmian i powodują uszkodzenie komórek barwnikowych. Cała procedura laserowego usuwania przebarwień trwa nie więcej niż 20-30 minut. Zmiany pigmentacyjne początkowo ulegają przyciemnieniu, a następnie w ciągu 2 tygodni samoistnie zanikają. W przypadku głębszych zmian mogą one ulec znacznemu rozjaśnieniu.

Zabieg usuwania przebarwień laserem odbywa się z użyciem najwyższej jakości sprzętu i przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego specjalistę. Lasery wykorzystywane w tym zabiegu to m.in. Fotona 4D Pro, laser CO2 lub laser diodowy 980 nm. Dobór urządzenia podyktowany jest charakterem przebarwienia oraz przyczyną jego powstania. Lasery stosowane w naszej klinice przeznaczone są zarówno do likwidacji przebarwień płytko zalegających, jak również głębiej położonych zmian. W takich przypadkach jednak wymagana jest zwykle większa liczba sesji.

Usuwanie przebarwień laserem – wskazania

Wskazania do laserowej likwidacji zmian pigmentacyjnych to przede wszystkim:

 • piegi, 
 • melasma,
 • przebarwienia posłoneczne,
 • hiperpigmentacje polekowe,
 • plamy soczewicowate,
 • zmiany pigmentacyjne o podłożu hormonalnym,
 • przebarwienia wywołane stanami zapalnymi.

Jakie efekty daje laserowe usuwanie przebarwień?

Dzięki zabiegowi laserowemu możesz osiągnąć przede wszystkim:

 • wyrównanie koloru skóry,
 • rozjaśnienie lub całkowitą likwidację przebarwień.

Zabieg pozwoli Ci więc ponownie cieszyć się jednolitą, piękną skórą, pozbawioną niedoskonałości. Zapomnisz o zmianach, które pojawiły się na Twojej skórze w efekcie promieniowania słonecznego, czy zmian chorobowych. Dzięki usunięciu lub istotnej redukcji przebarwień Twoja skóra będzie też wyglądała znacznie młodziej. Nie będziesz już musiała skrzętnie zakrywać nieestetycznych plam grubą warstwą makijażu. Wszystko to sprawi, że poczujesz się po prostu lepiej we własnej skórze!

Skuteczność usunięcia przebarwień laserem

Laserowa likwidacja przebarwień daje bardzo dobre rezultaty w leczeniu różnego typu zmian pigmentacyjnych. Ostateczne efekty laserowego usuwania przebarwień uzależnione jednak są od charakteru i lokalizacji zmian skórnych. W wielu przypadkach zaburzenia pigmentacyjne można całkowicie usunąć już po kilku sesjach zabiegowych. Przebarwienia znajdujące się w naskórku są najbardziej podatne na działanie lasera. Już po pierwszej terapii dochodzi bowiem do mocnego złuszczania naskórka, wskutek czego plama może zniknąć lub mocno się rozjaśnić. Przebarwienia płytkie na ogół można całkowicie zlikwidować po 3-5 zabiegach laserowych.

Hiperpigmentacje zlokalizowane w skórze właściwej są trudniejsze do usunięcia, ponieważ konieczne jest dotarcie do głębokich warstw. W takiej sytuacji osiągnięcie zadowalających efektów jest możliwe najczęściej po 5-8 zabiegach. Niekiedy jednak wymagana jest ich większa liczba. Warto też wiedzieć, że niektórych, bardzo głębokich zmian nie da się usunąć całkowicie. Jednak możliwe jest ich zredukowanie, co wpływa na znaczną poprawę wyglądu skóry. Zawsze dobieramy technikę i liczbę sesji zabiegowych w taki sposób, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty.

Przygotowanie do zabiegu laserowej likwidacji przebarwień

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania zmian pigmentacyjnych, warto pamiętać o pewnych istotnych zasadach postępowania. Szczególnie ważne jest unikanie opalania skóry przez kilka tygodni przed zgłoszeniem się na zabieg. Nie należy również stosować maści, czy kremów zawierających retinoidy i kwas askorbinowy.

Przez ok. 2-3 tygodnie przed terapią laserową unikaj również przyjmowania wszelkiego typu substancji, które mogą powodować nadwrażliwość na światło. Dotyczy to rozmaitych leków (np. antybiotyków), ale również ziół. Działanie fotouczulające mają zwłaszcza nagietek, rumianek, arcydzięgiel, czy dziurawiec. Na kilka dni przed zabiegiem odstaw też leki przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe.

Zalecenia po laserowym usuwaniu przebarwień

Postępowanie po laserowej likwidacji przebarwień polega głównie na unikaniu promieniowania słonecznego i nawilżaniu skóry. Przed wyjściem z domu na przebarwienia należy nałożyć grubą warstwę kremu z wysokim filtrem (minimum SPF 50). Miejsce, które zostało poddane działaniu lasera, musi być też odpowiednio nawilżane. Stosuj więc specjalne kosmetyki, najlepiej te zalecone przez specjalistę w gabinecie zabiegowym.

Twoja skóra bezpośrednio po laserowej likwidacji przebarwień może być wrażliwa i nieco zaczerwieniona. Pamiętaj o tym i daj jej kilka dni odpoczynku od makijażu. Nie stosuj też w tym czasie środków zawierających alkohol, retinol, czy kwasy. Niewskazane są wszelkiego typu peelingi, a także korzystanie z basenu, czy sauny. Nie martw się jednak, że o czymś zapomnisz – dokładne wskazania dotyczące postępowania po zabiegu otrzymasz w naszej klinice.

Laserowa likwidacja przebarwień – przeciwwskazania

Mimo, że zabieg laserowego usuwania przebarwień jest bardzo skuteczny, niestety nie każdy może z niego skorzystać. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli nie zakwalifikujesz się do tej terapii, postaramy się znaleźć inne, satysfakcjonujące rozwiązanie Twojego problemu.

Przeciwwskazania do laserowej likwidacji przebarwień to m.in.:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • cukrzyca,
 • infekcje wirusowe lub bakteryjne skóry,
 • zakażenia grzybicze,
 • schorzenia nowotworowe,
 • łuszczyca w aktywnym stadium,
 • przyjmowanie leków fotouczulających.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jak długo znikają plamy po laserze?

Zabieg naświetlania plam wiązką lasera powoduje ich uszkodzenie, a w efekcie przyciemnienie i złuszczenie. Proces ten nie zachodzi jednak od razu – plamy znikają zwykle w ciągu 1-2 tygodni po działaniu lasera.

Czy przebarwienia po laserze wracają?

Nieodpowiednio dobrane urządzenia i niewłaściwa technika wykonania zabiegu mogą powodować nawrót zmian pigmentacyjnych. W naszej klinice jednak wykorzystujemy najwyższej jakości lasery, które skutecznie radzą sobie z przebarwieniami. Warto pamiętać, że trwałość efektów jest też w dużej mierze zależna od stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Czy laserowe usuwanie przebarwień boli?

Pacjenci najczęściej opisują odczucia związane z działaniem lasera jako ciepło, ewentualnie lekkie ukłucia. W większości przypadków jest to więc zabieg bezbolesny, choć niektóre osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort.

Zobacz także inne zabiegi:

Shopping Cart
Przewiń do góry
Call Now Button