Call Now Button

Zmarszczki na szyi – jak się ich pozbyć?

Masz już dość poprzecznych zmarszczek na szyi, które widzisz codziennie w lustrze? Zastanawiasz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem? Na szczęście w Skin-Medic mamy na to sposoby. Przeczytaj, jakie domowe metody i zabiegi możesz wykonać, aby zlikwidować nieatrakcyjne zmarszczki i wygładzić swoją szyję!

Jak powstają zmarszczki na szyi?

Zmarszczki na szyi - jak się ich pozbyćSzyja jest rejonem, który często zdradza wiek kobiety. W tym miejscu skóra jest szczególnie wrażliwa na negatywne działanie czynników zewnętrznych, dlatego łatwo ulega degeneracji. Nawet w młodym wieku może stać się wiotka, szybko też pojawiają się na jej powierzchni zagłębienia. Zmarszczki w tym obszarze są bardzo charakterystyczne i ze względu na swój wygląd nazywane są obręczami Wenus. Przypominają bowiem swego rodzaju obręcze, które kobiety starożytności nosiły w charakterze naszyjników (stąd również używana czasem nazwa „obręcze Nefretete”). Niestety tego typu obręcze nie dodają raczej uroku, a wręcz przeciwnie – postarzają twarz. 

Z biegiem czasu skóra traci swoją naturalną elastyczność, ponieważ włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniom i w związku z tym łatwiej tworzą się załamania w tkance skórnej. Zmiany te możesz dostrzec w lustrze właśnie jako zmarszczki. Ponadto na powstawanie tych niedoskonałości wpływa także stres oksydacyjny, spowodowany m.in. działaniem promieni słonecznych. Dlatego osoby, które przez wiele lat wystawiały  swoją skórę na działanie promieniowania słonecznego bez odpowiedniej ochrony, bardzo wcześnie mają problemy ze zmarszczkami w okolicach szyi.

Nie bez znaczenia jest również postawa ciała, ponieważ zmarszczki powstają po prostu wskutek ruchu mięśni. Dlatego zagłębienia w rejonie szyi nierzadko związane są ze spędzaniem wielu godzin w pozycji pochylonej. Mówi się nieraz nawet o tak zwanej szyi „sms-owej”, bowiem osoby z tym problemem zwykle sporo czasu poświęcają z głową pochyloną nad ekranem smartfona lub komputera.

Zmarszczki na szyi – profilaktyka, domowe sposoby

W celu zapobiegania powstawaniu tego typu niedoskonałości w przyszłości należy zadbać o prawidłową postawę. Staraj się nie trzymać głowy zbyt długo w pochylonej pozycji, gdyż wpływa to bardzo negatywnie nie tylko na stan skóry, ale – co gorsza – na stan kręgosłupa szyjnego. W celu zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem w czasie przebywania na słońcu. Należy nakładać je grubą warstwą nie tylko na ciało, ale również na twarz i szyję, o czym wiele osób zapomina podczas opalania. 

W celu utrzymania skóry szyi w dobrej kondycji niezbędne jest też stosowanie właściwej pielęgnacji na co dzień. Mowa tu przede wszystkim o dokładnym, wieloetapowym oczyszczaniu skóry i używaniu kosmetyków nawilżających. Warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe już po 20 roku życia. Co jakiś czas należy stosować peelingi, które oczyszczają skórę i w naturalny sposób wspomagają jej regenerację.

Na wygładzenie skóry i rozluźnienie nadmiernie spiętych mięśni pomagają też proste ćwiczenia, z zakresu jogi twarzy. Należą do nich m.in:

  • splatanie rąk za głową i odchylanie łokci do tyłu;
  • odchylanie głowy do tyłu przy jednoczesnym ułożeniu ust w dziubek;
  • delikatne masowanie boków szyi przy lekkim odchyleniu głowy do tyłu.

Jak usunąć zmarszczki na szyi?

Domowe sposoby przede wszystkim zapobiegają tworzeniu się zmarszczek i mogą pomóc we wczesnym ich stadium. Co jednak można zrobić w sytuacji, kiedy zmarszczki są już głębokie? Otóż istnieją skuteczne metody na poradzenie sobie z tym problemem. W tym celu zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej, takiego jak Skin-Medic i skorzystać z profesjonalnych terapii. 

Mezoterapia igłowa – odżywienie skóry na szyi

Mezoterapia igłowa jest metodą, dzięki której można efektywniej zaaplikować substancje aktywne w głąb skóry. Odbywa się poprzez mikronakłucia, wykonywane cienką igłą,  dzięki czemu zabieg nie generuje raczej dolegliwości bólowych. W razie potrzeby można jednak zaaplikować na skórę krem znieczulający. 

Nakłucia same w sobie już pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, a dzięki dodaniu odpowiednich składników aktywnych można zadziałać na konkretne problemy. Możliwe jest więc nawilżenie skóry, a także dostarczenie jej składników odżywczych, takich jak witaminy, czy aminokwasy. Zabieg zwiększa elastyczność skóry i wspomaga jej procesy naprawcze. Wpływa na zmniejszenie się zmarszczek, poprawę struktury tkanek oraz pobudzenie do wytwarzania kolejnych włókien kolagenowych. 

Wampirzy lifting – naturalna regeneracja 

Niesamowite efekty daje też tak zwany wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Substancja ta uzyskana jest na bazie krwi pacjenta. Terapia zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo, ponieważ nie są w tym przypadku podawane żadne obce związki. Wykorzystywane są jedynie preparaty autologiczne, czyli pochodzące od osoby poddanej zabiegowi.

Kuracja ta zapewnia maksymalną regenerację skóry, spłycenie zmarszczek i widoczne ujędrnienie tkanek. Skóra staje się też lepiej nawilżona i dotleniona. Co ważne, wszystko to następuje wskutek naturalnych procesów, zachodzących w organizmie bez ingerencji sztucznych składników. 

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek na szyi

Powszechnie stosowanym wypełniaczem zmarszczek, również na szyi jest kwas hialuronowy. Związek ten występuje fizjologicznie w ludzkim organizmie, zatem bezpieczeństwo jego stosowania jest bardzo wysokie. Terapia ta zapewnia szybki efekt likwidacji zmarszczek na szyi. Początkowe rezultaty kuracji, w postaci gładszej skóry, widać natychmiast po zabiegu. Po kilku dniach natomiast można obserwować pełne efekty działania substancji. Kwas hialuronowy utrzymuje też wodę w skórze, dzięki czemu staje się ona lepiej nawilżona i sprężysta.

Botoks – pożegnaj zmarszczki mimiczne

Mechanizm powstawania zmarszczek na szyi wiąże się często z nadmiernymi skurczami mięśni. Ten problem można rozwiązać poprzez wstrzyknięcie botoksu. Jego działanie polega na blokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów a mięśniami. W miejscu wstrzyknięcia substancji następuje zatem rozluźnienie mięśni. Dzięki temu nie tworzą się kolejne zmarszczki, a te istniejące ulegają wygładzeniu po kilku dniach. Mimo ograniczenia skurczów mięśniowych, mimika nadal wygląda naturalnie, a jedynym zauważalnym efektem jest poprawa wyglądu skóry na szyi.

Wybór konkretnej metody jest uzależniony przede wszystkim od stopnia zaawansowania problemu, zdrowia pacjentki lub pacjenta oraz indywidualnych oczekiwań. Wszystkie te kwestie dokładnie omówione zostają podczas konsultacji lekarskiej w gabinecie. Wówczas też specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych badań, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegów. Jeśli więc chcesz usunąć zmarszczki na szyi, a dodatkowo wzmocnić swoją skórę, odwiedź naszą klinikę!

Shopping Cart
Scroll to Top