Call Now Button

Sposoby na wiotką skórę

Obserwujesz u siebie wiotką skórę i zastanawiasz się nad tym, jakie są najlepsze metody na jej likwidację? Dowiedz się, dlaczego pojawia się wiotka skóra i w jaki sposób można sobie z nią radzić!

Dlaczego skóra traci elastyczność?

Wiotka skóraProcesy starzeniowe są jednym z głównych czynników powodujących utratę jędrności oraz elastyczności skóry. W wyniku starzenia się dochodzi do ubytków nawilżenia, a mikrokrążenie w naczyniach krwionośnych nie jest już tak wydolne jak w okresie młodości. Komórki organizmu przestają produkować wystarczającą ilość włókien kolagenowych, elastyny oraz reszty składników odżywczych, które są niezbędne do utrzymania pożądanego nawilżenia i sprężystości. 

Kolejnymi istotnymi kwestiami, wpływającym na zwiotczenie skóry, są: kontakt z toksynami zawartym w powietrzu, promieniami UV, mrozem i chlorem. Smog oraz dwutlenek węgla potrafią naruszyć lipidową warstwę ochronną, co umożliwia im przedostanie się w głąb tkanki. Obecność zanieczyszczeń powoduje niedotlenienie, a w konsekwencji upośledzenie naturalnych funkcji skóry. 

Kąpiele słoneczne są zdrowe i wskazane, ponieważ pozwalają pozyskać witaminę D w całkowicie naturalny sposób. Odgrywa ona ogromną rolę w zachowaniu elastycznej i zdrowej skóry. Jednak ich nadmiar przyspiesza procesy starzeniowe poprzez uszkadzanie komórek. 

Korzystanie z pływalni, w przypadku osób posiadających bardziej wrażliwą cerę, również może być dość ryzykowne. Dodawany do wody w basenie chlor nie tylko skutecznie likwiduje zawarte w niej bakterie i grzyby, ale także może być źródłem podrażnień oraz nadmiernego wysuszenia. 

Czy dieta może korzystnie wpłynąć na wiotką skórę?

Niepełnowartościowa dieta opierająca się w głównej mierze na daniach garmażeryjnych oraz fast foodach ma ogromny wpływ na pogorszenie kondycji skóry. Jeśli dodamy do tego jeszcze stosowanie używek, uzyskujemy przepis na niezdrowy wygląd. Dlaczego zdrowe żywienie jest tak ważne dla zachowania jędrności? Wraz z pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Wiele z nich nie może zostać samoistnie wyprodukowanych przez organizm, dlatego trzeba je dostarczać z zewnątrz – w postaci pełnowartościowych dań. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwasy omega 3 i 6), cynk, witamina C, B, D, E – to tylko kilka przykładów substancji odżywczych, które powinny systematycznie gościć na Twoim talerzu. 

Czy są domowe sposoby na poprawę jędrności skóry?

Jest wiele skutecznych metod, których regularne stosowanie może przyczynić się do poprawy napięcia skóry. Jedną z nich jest systematyczna aktywność fizyczna. Ćwiczenia rozciągające i aerobowe doskonale wpływają na funkcjonowanie całego ciała. Poprawiają jego sprężystość i natlenienie. 

Stosowanie letniej wody podczas brania prysznica lub kąpieli ma pozytywny wpływ na napięcie. Jej zbyt wysoka temperatura usuwa z naskórka ochronną warstwę lipidową, która zabezpiecza nas przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

Na wiotką skórę twarzy pomocne okażą się masaże rolką z jadeitu lub kwarcu. Kojące skutki przyniesie również zastosowanie kulek ze stali chirurgicznej, które pozwalają na pozbycie się opuchlizny i poprawienie mikrokrążenia. 

Jakie są zabiegi na wiotką skórę?

W niektórych przypadkach domowe sposoby poprawy napięcia i zdrowa dieta nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Co można zrobić w takiej sytuacji? Na szczęście w obecnych czasach masz do dyspozycji wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które szybko i spektakularnie zwiększają napięcie skóry i redukują oznaki starzenia się. 

W klinice Skin-Medic możesz skorzystać z nowoczesnych i bezpiecznych kuracji, które przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania. W redukowaniu utraty jędrności doskonale sprawdzają się terapie z wykorzystaniem lasera Fotona 4D lub lasera CO2 Fraxel KESMEDICAL-Dual. Emitowane przez nie skupione wiązki światła stymulują procesy naprawcze, a tym samym produkcję kolagenu i elastyny.

Optymalne napięcie skóry twarzy gwarantuje terapia kolagenowa LINERASE. Biostymulatory tkankowe wykorzystywane podczas zabiegu, a dokładnie atelokolagen typu I, dostarcza wysokiej jakości kolagen, który odpowiada za utrzymanie nawilżenia i odpowiedniego napięcia.

Shopping Cart
Scroll to Top