Call Now Button

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych Poznań

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem komórek macierzystych stają się coraz bardziej popularne ze względu na wysoki profil bezpieczeństwa oraz skuteczność.  To nowoczesna metoda regeneracji skóry, opierająca się na zdolnościach komórek macierzystych do różnicowania się w różne typy komórek i stymulowania procesów naprawczych w organizmie. 

Czym są komórki macierzyste i jak wykorzystuje się je podczas zabiegów?

Komórki macierzyste to niesamowite „małe robotniki” obecne w naszym ciele, które potrafią przekształcać się w różne typy komórek. W medycynie estetycznej wykorzystujemy je ze względu na ich zdolność do naprawy i odnowy skóry. Można je traktować jako naturalne substancje, które pomagają kierunkować działania organizmu na skupieniu czynności regeneracyjnych w konkretnym miejscu.

W naszej krwi żylnej znajdują się dorosłe komórki macierzyste. Są one wyjątkowe, ponieważ potrafią wyczuwać i reagować na zmiany w otoczeniu. Kiedy w skórze pojawiają się pewne uszkodzenia lub znaki starzenia, te komórki „ruszają na pomoc”. Dzięki specjalnym receptorom, potrafią zlokalizować obszar potrzebujący naprawy i pomóc w jego regeneracji.

Nie wiesz na co się zdecydować?

Gdy podajemy je podskórnie, komórki macierzyste przyspieszają naturalne procesy naprawcze w skórze. To, co jest szczególnie fascynujące, to fakt, że komórki te pochodzą bezpośrednio od pacjenta, co oznacza, że ryzyko jakiejkolwiek negatywnej reakcji (na przykład uczuleniowej) jest minimalne. Komórki macierzyste do zabiegów wykorzystuje się, by skóra stała się bardziej jędrna i gęsta, zmarszczki się redukowały. Jeśli chodzi o skórę głowy, zabieg z komórkami macierzystymi może przyczynić się do wzmocnienia mieszków włosowych i pobudzenia wzrostu nowych włosów. Często wykorzystuje się je wraz z różnymi substancjami.

Jak pobiera się komórki macierzyste do zabiegów medycyny estetycznej?

Po pobraniu krwi żylnej jest ona odwirowywana, a pozyskiwane w ten sposób komórki macierzyste wykorzystywane są do różnych zabiegów, np. Plasma Complex czy Wampirzy lifting. Gdy komórki macierzyste są wprowadzane do skóry, wpływają stymulująco na produkcję kolagenu, elastyny oraz innych naturalnych składników, jakie działają odbudowująco i regenerująco. Działają także przeciwzapalnie 

Komórki macierzyste – zastosowanie

Komórki macierzyste mogą być używane do odmładzania skóry, leczenia blizn, poprawy jędrności skóry oraz leczenia uszkodzeń skóry spowodowanych promieniowaniem UV. Mogą być także używane w połączeniu z innymi terapiami, takimi jak wypełniacze, lasery czy terapie przeciwstarzeniowe. Komórki macierzyste mogą być stosowane do odnawiania uszkodzonych lub starzejących się obszarów. Przyspieszają też procesy naprawcze skóry, przyczyniając się do jej jędrności i elastyczności. Wspierają proces spłycania zmarszczek  i przywracania młodzieńczego wyglądu. Mają także zdolność do naprawy i regeneracji tkanek, co może być pomocne w leczeniu blizn, w tym blizn potrądzikowych. Wykorzystuje się je do stymulowania skóry do samoodnawiania się przy różnorodnych problemach, w tym wymagających uruchomienia w tkankach procesu gojenia się.

Wykorzystywanie komórek macierzystych w Skin-Medic w Poznaniu

Każdy przypadek rozpatrujemy w sposób indywidualny. Chociaż wykorzystanie komórek macierzystych to nowoczesna i wysoce bezpieczna metoda (z uwagi na to, że preparat pochodzi z krwi pacjenta), to nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem we wszystkich przypadkach. 

Nasz specjalista przeprowadza dokładny wywiad, ogląda zmianę skórną lub obszar, który ma zostać poddany zabiegowi i poznaje potrzeby oraz oczekiwania pacjenta. Wtedy proponowane są różne rodzaje zabiegów i przedstawiane ich wady oraz zalety, szybkość pojawienia się efektów. Coraz częściej przeprowadzamy terapie z wykorzystaniem komórek macierzystych, gdyż wielu pacjentów decyduje się na dłuższy, ale bardziej naturalny proces pozbawiony wypełniaczy. Jednakże często udaje się skutecznie wykonywać terapie łączone, np. z wykorzystaniem laserów o odpowiedniej długości fal i działaniu. 

Stosujemy własne autorskie metody, ale także jesteśmy przeszkoleni z tradycyjnych metod medycyny estetycznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie przedstawić pacjentom różne alternatywy oraz rozwiązania i wspólnie zadecydować o wyborze najlepszej, indywidualnej terapii.

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych lub też potrzebujesz konsultacji oraz dobrania najlepszej metody na Twój problem – zadzwoń lub umów się online! Chętnie doradzimy i pomożemy.

Przeciwwskazania do zabiegów z komórkami macierzystymi

Każdy zabieg, nawet ten z wykorzystaniem komórek macierzystych z własnej krwi, ma swoje przeciwwskazania. Część z nich uniemożliwia wykonanie zabiegu, inne wymagają przełożenia w czasie lub specjalnego przygotowania. Dlatego poinformuj nas, jeśli dotyczą Cię:

  1. Aktywne infekcje i stany zapalne
  2. Choroby autoimmunologiczne
  3. Choroby nowotworowe
  4. Ciąża lub karmienie piersią
  5. Zaburzenia krzepnięcia
  6. Schorzenia kardiologiczne
  7. Nieuregulowane choroby metaboliczne i endokrynologiczne
Shopping Cart
Scroll to Top