Call Now Button

Dotlenienie skóry twarzy – dlaczego jest istotne?

Tlen znany jest powszechnie jako pierwiastek życia – jest on konieczny dla funkcjonowania wielu organizmów na ziemi. Nic dziwnego więc, że nieodzownie potrzebuje go też nasza skóra. Pierwiastek ten do cery dostarczany jest poprzez krew, płynącą w naczyniach krwionośnych pod powierzchnią skóry. Niektóre czynniki mogą jednak wpływać na to, że ilość tlenu w skórze się zmniejsza. Może to skutkować szarą, matową skórą i przedwczesnym starzeniem się. Dlatego koniecznie sprawdź, jak zadbać o prawidłowe dotlenienie skóry twarzy!

Rola tlenu w organizmie

Dotlenienie skóry twarzy - dlaczego jest istotneTlen w ludzkim organizmie bierze udział we wszystkich niezbędnych do życia procesach – dzięki niemu możliwe jest m.in. oddychanie komórkowe, prawidłowa praca serca, mięśni i mózgu. Stymuluje wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych i umożliwia transport składników odżywczych poprzez krew do różnych części ciała. Bez tlenu więc funkcjonowanie organizmu człowieka w ogóle nie jest możliwe.

Tlen jest również kluczowy dla zdrowia skóry – wspomaga tworzenie się kolagenu i elastyny, które są niezbędne dla utrzymania jej właściwej struktury. Pierwiastek ten także spowalnia procesy starzenia się skóry i stymuluje jej regenerację. Prawidłowo dotleniona skóra jest odżywiona, promienna i pełna blasku. Co również istotne, cera bogata w tlen, wolniej się starzeje, zachowuje więc gładkość i jędrność na długo. 

Oznaki niedotlenionej skóry

Kiedy dużo czasu spędzasz w zamkniętych pomieszczeniach, przebywasz na mrozie lub w zanieczyszczonym środowisku, do Twojej skóry dociera nieco mniej tlenu. O niedotlenieniu skóry może świadczyć jej blady lub szarawy odcień. Skóra, która ma niewystarczającą ilość tlenu, jest też narażona na szybsze starzenie się. Oznacza to, że wkrótce możesz zauważyć na jej powierzchni zmarszczki i utratę jędrności. Warto więc w porę zaradzić temu problemowi i dostarczyć skórze większą ilość tlenu.

Jak dotlenić skórę?

Najprostsze rozwiązanie to regularne spacery na świeżym powietrzu. Jednak w czasie dużych mrozów lub zanieczyszczenia powietrza, takie działanie nie będzie zbyt skuteczne. Spacerowanie w smogu z pewnością nie przyczyni się do poprawy jakości skóry, a wręcz przeciwnie – wpłynie na nią negatywnie. Warto więc w takim przypadku wspomóc skórę poprzez domowe sposoby, a także odpowiednie zabiegi. 

Zadbaj przede wszystkim o dietę – postaraj się spożywać dużo warzyw i owoców, bogatych w witaminy A, C i E. Nie zapominaj też o piciu wody w ilości przynajmniej 2-2,5 litra dziennie. Zrezygnuj za to z alkoholu lub przynajmniej ogranicz jego spożywanie. Jeśli nie możesz wyjść na świeże powietrze, np. z powodu smogu, poćwicz w domu lub udaj się na siłownię. Ruch usprawni przepływ tlenu w organizmie, dzięki czemu zostanie on też dostarczony do skóry. Postaraj się więc codziennie wygospodarować przynajmniej 30 minut na umiarkowany wysiłek fizyczny, taki jak spacer lub ćwiczenia cardio. 

Dotlenienie cery – zabiegi

Czasem skóra potrzebuje intensywnego dotlenienia i odżywienia, aby szybko odzyskać równowagę. Warto wówczas odwiedzić sprawdzony salon medycyny estetycznej, w którym można skorzystać ze skutecznych zabiegów. Dzięki temu bardzo szybko możesz zauważyć efekty w postaci promiennej i pięknie wyglądającej skóry.

Dotlenienie skóry twarzy – oczyszczanie wodorowe

Jeśli chcesz skutecznie dotlenić skórę twarzy, dobrze sprawdzi się np. oczyszczanie wodorowe. Zabieg ten pozwoli na łagodne oczyszczenie skóry z toksyn, a jednocześnie jej odżywienie i dotlenienie. Podczas terapii do Twojej skóry przedostaje się wodór, który unieszkodliwia wolne rodniki. Następnie do cery dociera tlen, który działa przeciwbakteryjnie i poprawia krążenie krwi. W efekcie skóra twarzy staje się gładka, pełna blasku i bardziej elastyczna.

Podczas oczyszczania wodorowego wykonywany jest również peeling, który jest niezmiernie istotny dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Ze skóry usuwany jest nadmiar sebum, jak również wszelkie nagromadzone na niej zanieczyszczenia. Skutkuje to odświeżeniem skóry, a także pobudzeniem jej do odnowy. Zabieg ten więc opóźnia starzenie się skóry i niweluje skutki jej niedotlenienia. 

Mezoterapia mikroigłowa – odżywia i dotlenia skórę

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które pragną skutecznie pobudzać naturalne procesy naprawcze skóry. Trudno się dziwić, bowiem ten zabieg, zwłaszcza wykonywany regularnie, jest doskonałym remedium na walkę z procesami starzenia. Świetnie sprawdzi się także w przypadku niedotlenionej skóry, która potrzebuje stymulacji i odżywienia. Już samo nakłuwanie cery pobudza procesy regeneracyjne i usprawnia krążenie krwi, a wraz z nią przepływ tlenu.

Do zabiegu można również dodać odpowiednie substancje aktywne, które dodatkowo wzmacniają jego działanie. Dzięki mezoterapii mikroigłowej Twoja skóra stanie się nie tylko lepiej dotleniona, ale również odpowiednio nawilżona, ujędrniona oraz wygładzona. Możesz więc zadziałać na wielu płaszczyznach za pomocą tylko jednej metody! Jeśli jesteś zainteresowana, odwiedź poznański gabinet Skin-Medic. Specjaliści wybiorą dla Ciebie najefektywniejszą metodę, która pomoże Ci optymalnie dotlenić i odświeżyć Twoją skórę.

Shopping Cart
Scroll to Top