Call Now Button
SKIN MEDIC

Zapadnięte oczy

zapadnięte oczy

Kondycja skóry wokół oczu ma niebagatelne znaczenie dla tego, jak prezentuje się cała twarz człowieka. Jasna, dobrze nawilżona, jędrna skóra w tych okolicach sprawia, że buzia wygląda młodziej, bardziej świeżo i radośnie. Niestety sporo osób cierpi na zapadnięte oczy. Związane jest to z pojawieniem się licznych przebarwień, sińców, cieni, a także opuchlizny, co może być wynikiem złej diety lub stylu życia, jak również pewnej podatności genetycznej.

 

Zapadnięte oczy

Problem ten dotyka zarówno osoby młode, jak i starsze. O zapadniętych oczach można mówić wówczas, kiedy skóra wokół nich traci swoją sprężystość oraz elastyczność a gałki oczne stają się optycznie mniejsze. Osoba posiadająca zapadnięte oczy wygląda na zmęczoną i starszą niż wskazuje na to jej wiek metrykalny. Przypadłość tą trudno zamaskować samodzielnie, dlatego warto rozważyć bardziej profesjonalne zabiegi.

Jeśli masz zapadnięte oczy i pomimo wielu prób uporania się z tym problemem wciąż nie jesteś w stanie osiągnąć zadowalających efektów, to jesteś w idealnym miejscu. Poznaj przyczyny oraz skuteczne sposoby poprawiania kondycji skóry wokół oczu, aby znów miały pełny kształt i wyglądały atrakcyjnie oraz uwodzicielsko. 

Przyczyny  zapadniętych oczu 

 

Promienie UV

Skóra twarzy jest bardzo delikatna. Częste i wielogodzinne ekspozycje na promienie słoneczne doprowadzają do utleniania komórek skóry, przez co traci ona nawilżenie oraz jędrność. W okolicach oczu jest ona jeszcze bardziej narażona na wiotczenie oraz opadanie. Efekt zapadniętych oczu może również pojawić się przez zbyt częste wizyty w solarium. 

Procesy starzeniowe

Upływ czasu odbija się na naszym wizerunku. Skóra w wyniku procesów starzeniowych zaczyna produkować mniej elastyny oraz włókien kolagenowych, a te już istniejące rozkurczają się i powodują zmarszczki – dolina łez, kurze łapki oraz worki pod oczami są często pierwszymi oznakami starzenia się. Spadek jędrności skóry w obrębie oczu wpływa na ich kształt. Ubytki tkanki w okolicach oczu związane są często z niedotlenieniem, czego przyczyną również mogą być procesy starzeniowe. 

Niehigieniczny tryb życia

Prowadzenie szybkiego i stresującego trybu życia przyspiesza procesy starzeniowe i determinuje nasz wizerunek. Im częstsze i większe spożycie alkoholu oraz palenie tytoniu, tym większe ryzyko przedwczesnego pojawienia się zmarszczek oraz efektu zapadających się oczu. Używki nie tylko odwadniają organizm, przez co skóra ulega nadmiernemu wysuszenia, ale także zaburzają krążenie krwi. Twarz staje się przez to szara i matowa. 

Nieleczona wada wzroku

Nawykowe mrużenie oczu dotyczy osób, które z różnych względów mają problemy ze wzrokiem i nie są w stanie przeczytać tekstu lub dostrzec jakiegoś detalu bez przymykania oczu. Odruch ten poprawia ostrość widzenia, jednak jego częste powtarzanie nadmiernie angażuje mięśnie oczodołów. W wyniku ciągłych napięć skóra jest bardziej podatna na opadanie oraz tworzenie się na niej zagłębień. 

Uwarunkowania genetyczne

Część osób ma bardzo ograniczony wpływ na kondycję skórę twarzy. Wynika to z ich dziedzicznej skłonności do powstawania na niej niedoskonałości oraz mniejszej elastyczności. W wyniku drobnych urazów albo kontaktu z różnymi czynnikami zewnętrznymi z łatwością dochodzi w tym przypadku do pojawiania się sińców, zaczerwienień oraz opuchlizny. Charakterystyczne cienie pod oczami również mogą mieć podłoże genetyczne. 

Nieprawidłowa pielęgnacja twarzy

Skóra twarzy wymaga bardziej specjalistycznego podejścia. Jeśli nie stosujesz odpowiedniej pielęgnacji, która jest uzależniona od konkretnego typu cery oraz jej potrzeb, to istnieje większe ryzyko, że tkanka wokół oczu ulegnie opadnięciu. Niestosowanie kremów z wysokim filtrem SPF przed kąpielą słoneczną lub wizytą w solarium pogarsza kondycję tkanki skórnej. 

Niedobory witamin oraz składników mineralnych

Zbyt uboga i prosta dieta ograniczająca się tylko do produktów o wysokim indeksie glikemicznym nie może zapewnić skórze wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Niedostarczanie wszystkich witamin i składników mineralnych nie umożliwia skórze pełnej ochrony przed wolnymi rodnikami.

Czy są domowe sposoby na zapadnięte oczy?

Niestety zapadnięte oczy są przypadłością, z którą trudno poradzić sobie samodzielnie. Kosmetyki do nieprofesjonalnego użytku mają o wiele niższe stężenie substancji odżywczych niż w preparatach stosowanych w klinikach medycyny estetycznej. Skuteczne eliminowanie problemu zapadniętych oczu opiera się na dokładnym określeniu przyczyny, z powodu której pojawiła się ta przypadłość. W tej sytuacji niezbędna będzie konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej, który dokładnie zbada Twoją skórę i przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny. 

Zabiegi na zapadnięte oczy

Współcześnie istnieje wiele wysoce skutecznych i dających długotrwałe efekty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które doskonale radzą sobie z problemem zapadniętych oczu. Warto rozważyć tę metodę poprawy kondycji skóry, ponieważ daje najbardziej satysfakcjonujące rezultaty – twarz po dobrze dobranej terapii jest efektywnie napięta i  odmłodzona. Tkanka wokół oczu zostaje uniesiona i zagęszczona, a Ty wyglądasz świeżo oraz zdrowo.

Mezoterapia igłowa oczu

Kuracja wykorzystuje doskonałe właściwości mikroiniekcji. Pozwalają one na punktowe oraz precyzyjne wprowadzenie pod skórę wysoce aktywnych i skoncentrowanych preparatów kosmetologicznych. Mezoterapia igłowa okolic oczu odżywia ją i pobudza do procesów odnowy, dzięki czemu odzyskuje ona swoje napięcie. Ubytki w obrębie oczu pod wpływem działania specjalistycznego preparatu zaczynają zanikać, a Ty zyskujesz wypoczęty wygląd.

Tixel 2

Ostatnimi czasy coraz większą sławę zyskują terapią bazujące na wykorzystaniu wysokiej temperatury – na takiej zasadzie działa Tixel 2. Aparatura jest wyposażona w specjalistyczny pistolet zakończony blaszką pokrytą mikroskopijnymi piramidkami. Po przyłożeniu pistoletu i naciśnięciu spustu dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia naskórka w celu pobudzenia naturalnych mechanizmów naprawczych. Działanie to stymuluje skórę do produkcji kolagenu oraz elastyny.

HIFU twarzy

Hifu twarzy nosi miano najskuteczniejszego liftingu bez użycia skalpela! Jego spektakularne właściwości poprawiające jędrność skóry oraz wygładzające nawet głębsze zmarszczki wynikają z zastosowania lasera. Emituje on mocno skupioną wiązkę światła, która przenika w głąb skóry i aktywizuje jej naturalne mechanizmy odnowy. Doskonale radzi sobie z wiotką skórą na dolnej powiece poprzez przywrócenie jej jędrności i wyeliminowanie efektu zapadniętych oczu. 

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg na zapadnięte oczy?

Liczba sesji zabiegowych określana jest przez specjalistę medycyny estetycznej podczas wizyty konsultacyjnej. Rodzaj kuracji oraz częstotliwość powtórzeń uzależnione są od stopnia zaawansowania problemu, typu cery, aktualnego stanu zdrowia oraz innych indywidualnych czynników. W niektórych przypadkach poprawa kondycji skóry w okolicach oczu pojawia się już po pierwszym zabiegu! Skontaktuj się z nami w wolnej chwili, jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat przebiegu oraz skuteczności terapii oferowanych przez klinikę Skin-Medic w Poznaniu. 

Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania?

Oferowane przez klinikę Skin-Medic terapie na zapadnięte oczy nie wymagają specjalistycznego przygotowania, ponieważ są w pełni bezpieczne i bazują na certyfikowanych oraz przebadanych preparatach medycznych.

Zapadnięte oczy a makijaż permanentny

Makijaż permanentny może okazać się bardzo pomocny w zamaskowaniu niedoskonałości zlokalizowanych na skórze wokół oczu. Najlepsze efekty można osiągnąć w przypadku, kiedy problem nie jest zbyt głęboki. Makijaż permanentny nie tylko optycznie powiększa oczy poprzez zastosowanie kreski, ale także efektywnie maskuje sińce, zaczerwienienia oraz przebarwienia. 

  

 
Shopping Cart
Scroll to Top