Peeling Jessnera

Peeling Jessnera Poznań

Skóra twarzy na każdym etapie życia człowieka wymaga bardziej specjalistycznego podejścia. Wynika to z faktu, że jest cieńsza i wrażliwsza niż na innych partiach ciała, co zwiększa prawdopodobieństwo jej uszkodzenia przez szkodliwe czynniki zewnętrzne i urazy mechaniczne. Peeling Jessnera to wyjątkowy zabieg estetyczny, który keratynizuje, czyli złuszcza zrogowaciały naskórek, dając tym samym szansę głębiej usytuowanym warstwom skóry na pełne dotlenienie. Wytrącenie nadmiaru sebum i swobodny dostęp do tlenu zapewnia odpowiednie nawilżenie tkanki skórnej, dzięki czemu jest lepiej odżywiona i odporniejsza.

Peeling Jessnera doskonale wyrównuje koloryt poprzez redukcję powstałych na skutek trądziku lub opalenizny przebarwień. Jeśli Twoja twarz wymaga dogłębnego oczyszczenia, to ta kuracja pomoże Ci w tym jak żadna inna! Sprawdź nas i jeszcze dziś skontaktuj się z kliniką medycyny estetycznej Skin-Medic w Poznaniu! Możesz do nas napisać lub zadzwonić, a my udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

 

Na czym polega peeling Jessnera?

Peelingi chemiczne zyskały w ostatnich latach dużą popularność. Wynika to z rewelacyjnych funkcji, jakie pełnią, oraz ich skuteczności w gruntownej keratynizacji naskórka. Peeling Jessnera to innowacyjny zabieg bazujący na zbawiennych właściwościach kwasu salicylowego, mlekowego oraz rezorcyny. Dzięki wykorzystaniu kwasu salicylowego dochodzi do delikatnego, ale bardzo skutecznego, oczyszczenia naskórka z nadmiaru sebum oraz innych toksyn, dzięki czemu skóra jest przygotowana do następnych etapów terapii. Kwas mlekowy przyczynia się do zwiększenia produkcji ceramidów (tkanka lipidowa obecna w naskórku) oraz stymulacji fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenowych oraz elastyny. Te dwa białka odpowiadają za optymalne napięcie skóry oraz nawilżenie. Rezorcyna cechuje się udowodnionym naukowo wysokim stopniem kertolityczności, czyli zdolności do złuszczania zgrubiałego naskórka. Dodatkowo działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie, przez co wzmacnia aktywność kwasu salicylowego. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pielęgnacji opartej o wykorzystanie w pełni naturalnych i bezpiecznych preparatów kosmetologicznych, to odwiedź poznańską klinikę Skin-Medic. Nasz specjalista pomoże dobrać najlepszy dla Ciebie zabieg. Wszystko po to, żebyś mogła się cieszyć gładkim i świeżym wyglądem twarzy przez wiele miesięcy.

Dla kogo peeling Jessnera?

Zdolność aktywnych składników wykorzystywanych podczas peelingu Jessnera do głębokiego złuszczania zrogowaciałego naskórka powoduje, że zabieg ten jest dedykowany wszystkim osobom, które borykają się z problemem trądziku, zaskórników lub innymi przypadłościami będącymi skutkiem nadmiaru sebum. Sebum, czyli mieszanina substancji łojowych produkowanych przez gruczoły łojotokowe, uniemożliwia tkance skórnej spełnianie jej wszystkich funkcji. O ile lipidy odgrywają ogromną rolę w zakresie ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, to ich nadmiar zatyka pory, co skutkuje brakiem możliwości optymalnego dotlenienia oraz pojawianiem się stanów zapalnych, np. w postaci wyprysków. Jeśli posiadasz tłusty typ cery, a domowe sposoby pielęgnacji nie przyniosły pożądanych rezultatów, to warto zastanowić się nad skorzystaniem z peelingu Jessnera. Jego specjalnie opracowana formuła wytrąca z naskórka zrogowaciałą tkankę lipidową, nawilża oraz rozjaśnia przebarwienia powstałe wskutek trądziku oraz nadmiaru ekspozycji na promienie UVA oraz UVB. Dzięki zastosowaniu kwasu mlekowego peeling Jessnera z powodzeniem spłyca zmarszczki i pozostawia skórę optymalnie sprężystą. Aktywne składniki w widoczny sposób redukują rozszerzony pory, co wpływa na polepszenie tekstury oraz odczuwalną gładkość. Trądzik nie jest już wyzwaniem, z którym nie można sobie skutecznie poradzić. Peeling Jessnera został stworzony z myślą nawet o najtrudniejszych w terapii przypadkach, dlatego jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, to skontaktuj się z kliniką Skin-Medic w Poznaniu najszybciej jak to tylko możliwe. Gwarantujemy maksimum satysfakcji!

Przeciwwskazania do peelingu Jessnera

Wszystkie składniki wykorzystywane podczas peelingu Jessnera przeszły serię odpowiednich badań naukowych oraz posiadają certyfikaty dopuszczające do użytku medycznego, dlatego profil bezpieczeństwa zabiegu jest bardzo zadowalający. Sprawdzi się zarówno w przypadku skóry normalnej, jak i tej bardziej wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Niemniej jak każdy zabieg, również peeling Jessnera, nie powinien być przeprowadzany w pewnych sytuacjach. Do przeciwwskazań wykonania terapii zaliczamy:

  • świeża opalenizna (ciemny typ skóry)
  • aktywna infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza
  • antybiotykoterapia oraz steroidoterapia do 14 dni przed zabiegiem
  • ciąża i laktacja
  • aktywne choroby nowotworowe
  • skłonność do powstawania blizn
  • choroby skórne o charakterze autoimmunologicznym (np. AZS, łuszczyca)

Przed przystąpieniem do zabiegu odbędziesz wizytę konsultacyjną u naszego specjalisty medycyny estetycznej, podczas której będziesz mieć możliwość dokładnego opisania swojego aktualnego stanu zdrowia. Pamiętaj, żeby poinformować nas o wszystkich chorobach oraz stale przyjmowanych lekach. Na spotkanie możesz umówić się już teraz, wystarczy, że skontaktujesz się z kliniką Skin-Medic w Poznaniu w dogodny dla Ciebie sposób.

Efekty peelingu Jessnera

Peeling Jessnera posiada wiele zbawiennych dla skóry twarzy właściwości, ale jedna z nich zasługuje na specjalne podkreślenie, czyli ekspresowe rezultaty terapeutyczne. W zależności od tego jak bardzo wymagający będzie Twój przypadek, tak intensywna nastąpi keratynizacja zgrubiałego naskórka. Proporcje każdego z trzech składników peelingu Jessnera są indywidualnie dobierane, dlatego zabieg można stopniować – od bardzo intensywnego działania oczyszczającego (któremu może towarzyszyć uczucie pieczenia) po delikatne i niepowodujące żadnego dyskomfortu. Efekty terapeutyczne odczuwalne są już po pierwszej sesji zabiegowej. Twoja twarz będzie przyjemniejsza w dotyku i o wiele lepiej nawilżona niż przed peelingiem. Z racji, że kwasy oraz rezorcyna mogą podrażnić naskórek i spowodować jego zaczerwienienie, na pełne efekty należy poczekać kilka dni. Z upływem kolejnych dni zaobserwujesz jak koloryt Twojej twarzy ulega wyraźnemu ujednoliceniu, a blizny potrądzikowe stają się zdecydowanie płytsze. Nie wierzysz? Sprawdź nas i umów się na zabieg.

Przygotowanie do peelingu Jessnera

Naturalne i bezpieczne w kontakcie ze skórą twarzy składniki peelingu Jessnera powodują, że zabieg nie określa żadnych istotnych działań, jakie należy podjąć przed jego wykonaniem. To kolejny atut zabiegu. Wystarczy, że pojawisz się w klinice Skin-Medic w Poznaniu w dniu umówionego zabiegu, a my zajmiemy się resztą. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę przed przystąpieniem do zabiegu to odpowiednie nawilżenie oraz ochrona skóry przed potencjalnymi szkodliwymi czynnikami. Staraj się unikać długotrwałych kąpieli słonecznych, wizyt w solarium oraz korzystania z basenu. Nadmiar promieni UVA i UVB, chlor zawarty w wodzie basenowej działają podrażniająco. Keratolityczny charakter peeling u Jessnera wymaga, abyś zrezygnowała do kilku dni przez zabiegiem z domowych preparatów do złuszczania zgrubiałego naskórka.

Postępowanie po peelingu Jessnera

Po zakończeniu sesji terapeutycznej otrzymasz od naszego specjalisty medycyny estetycznej niezbędne informacje dotyczące higieny pozabiegowej, dlatego ważne jest, żeby stosować się do jego zaleceń. Pozwoli to na skrócenie czasu regeneracji skóry, która po zabiegu może być bardziej wrażliwa i podrażniona. Jeśli zabieg został wykonany w okresie letnim ważne jest stosowanie kremów z SPF50. Unikaj również nadmiernej ekspozycji na promienie UVA i UVB oraz zrezygnuj z kąpieli w basenie. Po wykonaniu peelingu Jessnera należy używać wyłącznie sterylne ręczniki do osuszania skóry twarzy. Pamiętaj, aby wypijać od 1,5 do 2 litrów wody dziennie i optymalnie zbilansować codzienny jadłospis, wzbogać go o wiele warzyw oraz owoców.

 

Przewiń do góry Call Now Button