Nici First Lift BARB 4D

Upływ czasu uwidacznia się na twarzy w postaci pojawiających licznych zmarszczek. Po przekroczeniu 25 r.ż. procesy starzeniowe organizmu przybierają na sile, dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka oraz szybkie leczenie zaistniałych oznak zmęczenia. Skóra tracąca optymalne nawilżenie robi się przesuszona, a przez to bardziej wiotka i pozbawiona należytego naprężenia.

Poznańska klinika Skin-Medic pragnie przedstawić rewolucyjny zabieg, który doskonale poradzi sobie z tym problemami już po pierwszej sesji zabiegowej. BARD 4D to specjalistyczne nici wykorzystywane w medycynie estetycznej i służące modelowaniu twarzy, która z powodu procesów starzeniowych utraciła odpowiednie napięcie. Niestety, ale nawet systematyczne stosowanie produktów anti-ageing nie pozwala na osiągnięcie trwałych oraz widocznych rezultatów. Jeśli dostrzegasz, że skóra na Twojej twarzy stała się mniej odżywiona i poskutkowało to wystąpieniem zmarszczek, np. doliny łez, nici BARD 4D pomogą Tobie zapomnieć o tym problemie. Dlatego nie zwlekaj i jeszcze dziś umów się na wizytę konsultacyjną w klinice medycyny estetycznej Skin-Medic.

Na czym polega działanie nici First Lift BARD 4D?

Nici First Lift BARD 4D są wykonane z polidioksanonu (PDO), czyli bezpiecznego włókna syntetycznego. Podawane są podskórnie w celu poprawienia napięcia twarzy w określonych miejscach. Posiadają właściwość samoistnego rozpuszczania się w tkance miękkiej oraz stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu. Istnieje klika typów nici PDO, natomiast BARD 4D mają pewną przewagę nad innymi. Ich wyjątkowość polega na obecności mikroskopijnych haczyków, które doskonale podtrzymują skórę w tych miejscach, gdzie utraciła optymalne naprężenie. Dotąd wykorzystywane były haczyki usytuowane tylko po jednej stronie nici, w tym przypadku umiejscowione są ciasno po obu stronach i tworzą efekt tzw. czterech wymiarów (4D). Dodatkowo nici te są mniej urazogenne dla tkanki podskórnej, w której są implantowane, oraz grubsze, dzięki czemu mają jeszcze lepsze działanie liftingujące. Ich długość dobierana jest pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące działania nici First Lift BARD 4D, to napisz do nas lub zadzwoń. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości. 

Wskazania do zastosowania nici First Lift BARD 4D

Nici First Lift BARB 4D są innowacyjnym i wysoce skutecznym zabiegiem, który doskonale radzi sobie z różnym oznakami starzenia się skóry. Dają szansę na odzyskanie zdrowego i młodzieńczego wyglądu, a wystarczy do tego już jeden zabieg z wykorzystaniem tych wyjątkowych nici. Dzięki nim Twoja twarz znów będzie świetnie napięta i pozbawiona niechcianych zagłębień. Nici First Lift BARB 4D tworzą unikatowe rusztowanie modelujące twarz poprzez stabilne podtrzymywanie miejsc pozbawionych odpowiedniego nawilżenia, a przez to sprężystości. Wiele kobiet zmaga się z zaburzonym owalem twarzy, co również jest skutkiem pojawiających się z wiekiem zmarszczek. Przekonaj się jak nici First Lift BARB 4D nadadzą Twojej twarzy idealny wygląd. „Chomiki” to charakterystyczne opadanie dolnej części policzków, które są świadectwem procesów starzeniowych. Podobnie jest z podwójnym podbródkiem, często nie jest on efekt wyłącznie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale również zbyt wiotkiej skóry pozbawionej dostatecznej ilości włókien kolagenowych oraz elastyny. Nici First Lift BARB 4D, oprócz pełnienia funkcji rusztowania dla zmęczonej skóry, posiadają wyjątkową właściwość polegająca na zwiększeniu produkcji włókien kolagenowych, a przez to poprawy nawilżenia tkanki skórnej. 

Przeciwwskazania do zastosowania nici First Lift BARB 4D

Nici PDO cechują się doskonałym profilem bezpieczeństwa, ponieważ wykonane są z włókna syntetycznego, którego zastosowanie nie niesie za sobą poważnych działań niepożądanych. Po wprowadzeniu pod skórę nici First Lift BARB 4D są one wchłaniane przez organizm, a następnie metabolizowane i usuwane. Jednak każdy zabieg estetyczny powinien zostać skonsultowany ze specjalistą medycyny estetycznej, który określi, czy aktualny stan zdrowia danego pacjenta pozwala na bezpieczne przeprowadzenie sesji terapeutycznej. Istotniejszymi przeciwwskazaniami do podskórnego wprowadzenia nici First Lift BARB 4D są:

  • ciąża i laktacja
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
  • infekcja wirusowa lub bakteryjna
  • świeża opalenizna
  • uczulenie na składniki nici PDO
  • przyjmowanie niektórych ziół

Spotkanie z naszym specjalistą medycyny estetycznej pozwoli na dokładne zbadanie przypadłości, z którą się do nas zgłosisz, oraz zakwalifikowanie do zabiegu. Oprócz przeciwwskazań, które całkowicie uniemożliwiają podskórne podanie nici First Lift BARB 4D, są też takie, z którymi po zastosowaniu odpowiednich wskazówek naszego specjalisty możesz poradzić sobie samodzielnie i przystąpić do zabiegu.

Jak przebiega wprowadzenie nici First Lift BARB 4D?

Po pozytywnym zakwalifikowaniu przez naszego profesjonalistę na zabieg, umówimy się na najlepszy dla Ciebie termin zabiegu. W dniu sesji terapeutycznej nie stosuj makijażu ani innych ciężkich kosmetyków. Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne oczyszczenie skóry, poprzez jej dezynfekcje. Używamy w tym celu najwyższej jakości preparatów kosmetologicznych, który wytrącają z naskórka nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia. Po prawidłowym przygotowaniu do kuracji można przystąpić do właściwego działania. Specjalista dobiera odpowiednią długość nici First Lift BARB 4D, a następnie wprowadza ją poprzez cienką igło-kaniulę, co powoduje, że nie ma konieczności wykonywania żadnych nacięć. Jeśli jesteś osobą cechująca się niskim progiem odczuwania bólu, przed wykonaniem nakłucia na twarz zostanie podany krem znieczulający lub znieczulenie nasiękowe, czyli miejscowy zastrzyk.  Pozwoli to na zredukowanie dyskomfortu, który pojawia się w związku z użyciem igły podczas zabiegu. Po zaimplementowaniu nici First Lift BARB 4D haczyki otwierają się i dzięki temu tworzą naturalny stelaż, który unosi opadającą skórę twarzy i zapewnia efekt silnego liftingu. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od konkretnego przypadku, jednak zwykle wynosi od 0,5 o 1 godziny. Po zakończeniu wprowadzania nici twarz jest ponownie oczyszczana, dezynfekowana i zabezpieczana przed ewentualnym infekcjami.

Efekty zastosowania nici First Lift BARB 4D

Kuracje estetyczne z wykorzystaniem nici First Lift BARB 4D cechują się szybkimi i bardzo zadowalającymi rezultatami terapeutycznymi. Usytuowanie haczyków dookoła nici powoduje, że napięcie jest jeszcze bardziej efektywne oraz długotrwałe. Zabieg pozwala unieść nawet mocno opadające partie skóry. Twarz bezpośrednio po sesji zabiegowej będzie nieco obrzęknięta i zasiniona, jednak te łagodne skutki uboczne znikną w ciągu kliku dni. Wtedy efekt terapeutyczny będzie najbardziej widoczny. Nastąpi wyraźne poprawienie nawilżenia tkanki skórnej, przez co stanie się jeszcze gładsza w dotyku. Twarz stanie się zdecydowanie młodziej wyglądająca i równomiernie napięta, zachowując tym samym pożądany efekt rewitalizacji. Za efekt ten odpowiada stymulacja komórek do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, których wysoka obecność gwarantuje uzyskanie świeżego i jasnego wizerunku. Ostateczny efekty zabiegu różni w zależności stopnia zaawansowania procesów starzeniowych oraz indywidulanych cech skóry klienta. Jeśli chcesz porozmawiać na ten temat z naszym specjalistą, to skontaktuj się z nami właśnie teraz. Nasi specjaliści medycyny estetycznej czekają, aby pomóc Ci wyeliminować Twój problem skórny. 

Przygotowanie do zabiegu z wykorzystaniem nici First Lift BARB 4D

Nie istnieją szczegółowe wytyczne, które należy zrealizować przed przystąpieniem do sesji zabiegowej. Wynika to między innymi z bezpieczeństwa stosowania nici First Lift BARB 4D oraz materiału, z którego zostały wykonane. Najważniejsze, żeby przed zaplanowaną sesją terapeutyczną nie narażać skóry na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. W tym czasie najlepiej kontynuować stosowanie ulubionych kosmetyków, jednak najlepiej wybierać takie, które mają skromny skład i nie prowadzą do podrażnienia naskórka, jak np. peeling gruboziarnisty lub preparaty typu scrutch. Przystąpienie do zabiegu w okresie letnim powoduje, że nie powinno się zażywać wielogodzinnych kąpieli słonecznych ani odwiedzać solarium. Promienie UVA i UVB doprowadzają do mikrouszkodzeń, czyli stanu zapalnego, a jest to jedno z najważniejszych przeciwwskazań do przeprowadzenia kuracji. W praktyce wystarczające będzie, jeśli zaczniesz pić więcej wody mineralnej, które od wewnątrz nawilży tkankę skórną i sprawi, że będzie idealnie przygotowana do podania nici First Lift BARB 4D.

Postępowanie po wprowadzeniu nici First Lift BARB 4D

W poznańskiej klinice medycyny estetycznej Skin-Medic każdy klient, który odbędzie u nas sesję zabiegową, otrzymuje pakiet rzetelnych informacji oraz wskazówek dotyczących higieny pozabiegowej. Kładziemy duży nacisk na ten aspekt, gdyż osiągnięcie najlepszych rezultatów terapeutycznych zależy w dużej mierze właśnie od niego. Nasz specjalista poleci Ci najlepszej jakości preparaty kosmetyczne, które usprawnią regenerację tkanki skórnej po wprowadzeniu nici First Lift BARB 4D. Zostaniesz również poinstruowana, w jaki sposób bezpiecznie osuszać twarz oraz zachowywać maksimum sterylności. Podczas codziennej pielęgnacji pozabiegowej staraj się dotykać twarz tylko czystymi przedmiotami. Osuszaj ją zarezerwowanym do tego celu ręcznikiem bawełnianym lub jednorazowymi ręcznikami papierowymi. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy nadają się do celów kosmetycznych. Bardzo istotne w higienie pozabiegowej jest unikanie wszelkich kontaktów z zanieczyszczeniami, dlatego staraj się nie dotykać bez potrzeby twarzy dłońmi. W procesie regeneracji niebotyczna rolę odgrywa optymalna podaż wody mineralnej oraz dobrze zbilansowana dieta. Systematyczne jedzenie owoców oraz warzyw pozawala na dostarczenie organizmowi wszelkich niezbędnych witamin mających zbawienny wpływ na strukturę tkanki skórnej. 

Przewiń do góry Call Now Button