Modelowanie łydek toksyną botulinową

Chcesz zmienić wygląd swoich łydek? Sprawić, że będą jeszcze lepiej się prezentować? Zdecyduj się na modelowanie łydek toksyną botulinową!

Klinika Skin-Medic w Poznaniu jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła wykonywanie zabiegu modelowania łydek!

Toksyna botulinowa świetnie sprawdza się w modelowaniu oraz korygowaniu wielu partii ciała. Jeśli uważasz, że Twoje łydki powinny wyglądać na bardziej wyrzeźbione lub smuklejsze, to zgłoś się do nas!

Nadmierny przykurcz mięśni, obwisła skóra, niesymetryczne łydki, ich kształt, który Ci się nie podoba – w tym wszystkim pomoże modelowanie łydek toksyną botulinową!

Na czym polega modelowanie łydek toksyną botulinową?

Toksyna botulinowa, zwana inaczej botoksem, jest białkową egzotoksyną, którą wykorzystuje się z pozytywnymi rezultatami w medycynie tradycyjnej oraz estetycznej. Została odkryta już w XIX wieku, a dokładnie w 1817 roku, przez niemieckiego lekarza Justina Kernera.

Działanie jadu kiełbasianego polega na kontrolowanym porażeniu skurczu mięśnia, poprzez połączenie się toksyny z płytką nerwowo-mięśniową. Dzieje się tak poprzez fragmentację białka SNAP-25, które jest nieodzownym elementem w procesie wydzielania acetylocholiny (jeden z neuroprzekaźników) z zakończeń presynaptycznych. Powrót przewodnictwa impulsów elektrycznych zachodzi stopniowo, w miarę generowania się nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Oznacza to, że działanie toksyny botulinowej jest obliczone na określony czas. 

Mięsień brzuchaty łydki bywa zbyt rozrośnięty lub z innych przyczyn zdrowotnych może ulegać samoistnym przykurczom, a dzięki precyzyjnemu wstrzyknięciu botoksu do określonych partii mięśnia można doprowadzić do optycznego wyszczuplenia łydki lub rozluźnienia jej tkanki mięśniowej.

Dla kogo modelowanie łydek za pomocą toksyny botulinowej?

Każda kobieta, która lubi nosić krótkie sukienki lub spódnice, zwraca większą uwagę na wygląd swoich nóg. Niestety bywa tak, że nawet stosowanie zbilansowanej diety oraz wykonywanie specjalistycznych ćwiczeń fizycznych pod okiem najlepszego trenera personalnego nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wówczas warto zastanowić się nad wizytą w poznańskiej klinice Skin-Medic. 

Oferujemy jeden z pionierskich w skali kraju zabieg modelowania toksyną botulinową, który w bezpieczny i długotrwały sposób pomoże Ci poprawić wygląd Twoich nóg. Ważną funkcją tkanki mięśniowej jest jej prawidłowa praca, polegająca na regularnym skurczu lub rozkurczu podczas wykonywania ciałem określonych ruchów. Istnieją schorzenia, które zaburzają przewodnictwo impulsów między zakończeniami nerwów, przez co dochodzi do nadmiernego napięcia w mięśniu brzuchatym łydki. Jeśli doskwiera Ci ten problem, zastosowanie toksyny botulinowej uwolni Cię od tego męczącego problemu. Efekty zabiegu przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania! 

Przeciwwskazania do modelowania łydek toksyna botulinową

Zabieg modelowania łydek toksyną botulinową przeprowadzany jest klinice Skin-Medic w Poznaniu przez doświadczonych specjalistów, dlatego przed przystąpieniem do realizacji sesji terapeutycznej każda pacjentka odbywa gruntowny wywiad medyczny dotyczący jej aktualnego stanu zdrowia, ewentualnych alergii lub innych specyficznych przypadłości. Poinformuj nas o wszystkich stale przyjmowanych lekach, w szczególności o tych działających przeciwzakrzepowo lub przeciwzapalnie. Jeśli miałaś już przygodę z dobroczynnym działaniem toksyny botulinowej i pojawiły się jakieś skutki uboczne, to również omów je z naszym specjalistą. Niżej przedstawiamy przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania zabiegu modelowania łydek toksyną botulinową:

  • ciąża i/lub karmienie piersią;
  • aktywna choroba nowotworowa;
  • alergia na składniki preparatu;
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa (w obrębie iniekcji lub w miejscach sąsiednich);
  • choroby powodujące zaburzenia nerwowo-mięśniowe;
  • przerost łydek, wynikający z nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej;

 

Jak przebiega modelowanie łydek toksyną botulinową?

Sesję zabiegową przeprowadza specjalista posiadający stosowne uprawnienia do wykorzystywania toksyny botulinowej w celach medycznych. Przed przystąpieniem do pierwszego etapu zabiegu, lekarz poinformuje Cię o wszystkich etapach i opiszę całą procedurę. Jeśli wówczas pojawią się jakieś pytania, możesz je śmiało zadać.

Przed przystąpieniem do wstrzykiwania jadu kiełbasianego, następuję dezynfekcja oraz oczyszczenie skóry. Realizacja tego etapu pozwala przejść do kolejnych, gdyż sterylność miejsc iniekcji jest niezbędna, aby nie doszło do żadnych zakażeń. Do domięśniowego podawania botoksu używane są wyłącznie jednorazowe strzykawki oraz cienkie igły. Niewielkie rozmiary igły mają zapobiec pojawieniu się zbyt dużych ranek po nakłuciu. Podczas wstrzykiwania substancji będziesz świadkiem tego, jak Twoje łydki ulegają stopniowemu wyszczupleniu. Ten spektakularny efekt pozostanie widoczny na wiele miesięcy! Jeśli zgłosisz się do nas z problemem spastyczności, czyli nadmiernego przykurczu mięśni, np. mięśnia brzuchatego łydki, nie tylko zobaczysz jak Twoje dolne partie nóg stają się smuklejsze, ale również poczujesz ulgę związaną z rozluźnieniem nadmiernie skurczonej tkanki mięśniowej. 

Połączenie podejścia stricte medycznego z estetycznym okazuje się osiągalne i wystarczy do tego jeden zabieg modelowania łydek toksyną botulinową, który z powodzeniem przeprowadzany jest przez naszych specjalistów. Po zakończeniu iniekcji oraz wprowadzaniu botoksu, następuje ponowna dezynfekcja oraz oczyszczenie skóry łydek. Warto zwrócić uwagę na fakt, że toksyna botulinowa świetnie sprawdza się w likwidacji zmarszczek oraz innych niedoskonałości. Jej właściwości są nie do przecenienia! Jeśli jesteś zainteresowana terapią botoksem i pragniesz upiększyć swoją twarz, porozmawiaj o tym ze specjalistą, który wykona zabieg. 

Przygotowanie do modelowania łydek toksyną botulinową

Jeśli nie jesteś uczulona na jakikolwiek składnik preparatu medycznego, który zawiera toksynę botulinową i nie dotyczą Cię przedstawione przeciwwskazania, to nie ma potrzeby, żebyś dokonywała specjalistycznego przygotowania do zabiegu. Zadbaj jedynie o odpowiednie nawilżenie skóry. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie.

 Efekty modelowania łydek toksyną botulinową

Na efekty terapii z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie trzeba czekać długo, w zasadzie uwidaczniają się one już w momencie wstrzykiwania preparatu do mięśnia. Zmniejszenie owalu mięśnia brzuchatego łydki, poprzez porażenie włókien jadem kiełbasianym, następuje niemal natychmiastowo, jednak na pełne efektu zabiegu trzeba poczekać. Po serii mikronakłuć może pojawić się obrzęk, który musi ustąpić, abyś mogła w pełni cieszyć się rezultatami, jakie przynoszą terapie bazujące na właściwościach jadu kiełbasianego. Pełne efekty zastosowania botoksu osiągają swój szczyt po 2 – 6 tygodniach od sesji zabiegowej. Wykluczenie bądź zminimalizowanie spastyczności nie zawsze jest widoczne – zależy to głównie od stopnia nasilenia tej przypadłości – jednak uczucie lekkości i rozluźnienia będzie Ci towarzyszyć przez wiele miesięcy. Zaufaj nam i jeszcze dziś umów się na konsultację dotyczącą modelowania łydek toksyną botulinową. 

Postępowanie po modelowaniu łydek toksyną botulinową

Zabieg modelowania łydek wykorzystujący właściwości toksyny botulinowej nie powoduje żadnych poważnych powikłań, stąd też nie przewiduje się żadnego okresu rekonwalescencji. Po odbytej sesji zabiegowej zostaniesz poinstruowana przez naszego lekarza w jaki sposób pielęgnować miejsca objęte działaniem terapeutycznym. Specjalista medycyny estetycznej wskaże Ci jakiej serii kosmetyki najlepiej stosować, aby zminimalizować okres gojenia się drobnych ranek, będących wynikiem nakłuć. Przed zastosowaniem kosmetyku istotna jest poprawna dezynfekcja. Staraj się również nie podrażniać skóry preparatami peelingującymi.

Przewiń do góry Call Now Button