Tlenoterapia Poznań – infuzja tlenowa

Tlenoterapia to innowacyjny zabieg, który bazuje na wyjątkowych właściwościach tlenu. Jego wysokie stężenie doskonale redukuje skutki procesów starzeniowych. Ponadto wspomaga regenerację po przebyciu bardziej inwazyjnych terapii. Skóra po zabiegach z wykorzystaniem tlenu staje się jaśniejsza, lepiej odżywiona i bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne, np. promienie słoneczne lub toksyny zawarte w powietrzu. Jeśli dostrzegasz, że Twoja cera stała się ciemniejsza, szara i wygląda mniej zdrowo, to infuzja tlenowa błyskawicznie odmieni Twój wizerunek. 

Zadzwoń do nas lub umów się online na zabieg infuzji tlenowej!

Czym jest tlenoterapia?

Głównym zadaniem tlenoterapii jest zwiększenie poziomu tlenu w komórkach skóry. Umożliwia to jej naturalną regenerację oraz usuwanie szkodliwych toksyn. Pierwiastek ten spełnia wiele ważnych funkcji, dlatego jego ilość powinna być utrzymywana na optymalnym poziomie. Dokładne napowietrzenie komórek spowalnia procesy starzeniowe, dzięki czemu Twoja skóra będzie wyglądać świeżo i atrakcyjnie. 

Dodatkowo, dzięki wysokiemu ciśnieniu tlenu, istnieje możliwość dogłębnego wprowadzenia do skóry określonych substancji odżywczych, które jeszcze bardziej poprawią Twój wygląd. Preparaty używane podczas tlenoterapii cechują się wysoką skutecznością oraz bogatym składem naturalnego pochodzenia, dlatego masz gwarancję, że już po pierwszym zabiegu odczujesz i zobaczysz diametralną różnicę w swoim wyglądzie. Najczęściej stosowanymi substancjami odżywczymi podczas infuzji tlenowej są:

 • mieszanki kwasu hialuronowego (wykazują silne działanie nawilżające i regenerujące);
 • olej arganowy (źródło witaminy E i kwasów tłuszczowych o właściwościach przeciwutleniających);
 • różnego typu peptydy;
 • żeń-szeń (działa stymulująco na mikrokrążenie);
 • aloes (działa łagodząco i doskonale minimalizuje stany zapalne skóry);
 • śluz z nagietka (działa przeciwzapalnie i nawilżająco).

Dla kogo terapia tlenem?

Tlenoterapia dedykowana jest wszystkim osobom, które uważają, że ich twarz potrzebuje głębokiej, ale jednocześnie subtelnej i w pełni bezpiecznej regeneracji. Wprowadzane podczas zabiegu substancje aktywne pomagają spowolnić procesy starzeniowe. Aktywny tlen poprawia krążenie krwi wewnątrz komórek skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na szkodliwe czynniki, takie jak np. substancje chemiczne zawarte w produktach spożywczych czy w powietrzu. 

Zastosowanie infuzji tlenowej pomaga organizmowi w redukcji szkodliwych efektów przemiany materii. Jeśli masz problem z niedostatecznym nawilżeniem oraz stale pojawiającymi się wypryskami lub zaskórnikami, to infuzja tlenowa szybko i skutecznie pomoże Tobie wyeliminować ten problem. Głębokie podanie, dobranych indywidualnie do Twoich potrzeb, substancji aktywnych usunie stany zapalne oraz pobudzi skórę do rewitalizacji. W ten sposób uzyskasz nie tylko zdrowy i promienny wizerunek, ale również zabezpieczysz się przed innymi niedoskonałościami. 

Tzw. „worki” pod oczami to częsty objaw, który powoduje, że twarz wygląda na zmęczoną. Życie w pośpiechu oraz mała ilość snu sprawiają, że skóra staje się mniej sprężysta i elastyczna. Infuzja tlenowa, poprzez zwiększenie mikrokrążenia, poprawia jędrność oraz kondycję skóry twarzy. Jej właściwe dotlenienie przyczynia się do uzyskania wypoczętego wyglądu. 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy tlenoterapia jest zabiegiem dla Ciebie – zadzwoń do nas lub napisz i umów się na wizytę konsultacyjną. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. 

Efekty infuzji tlenowej

Na efekty związane z dobroczynnym działaniem aktywnego tlenu nie trzeba czekać długo. Pierwsze z nich pojawiają się w zasadzie po pierwszej sesji terapeutycznej. Zauważysz, że Twoja twarz jest lepiej napięta. Płytkie zmarszczki zostaną subtelnie spłycone, a Ty odzyskasz promienny i zdrowy wizerunek. Im wyższy poziom nawilżenia, tym większa szansa na skuteczne spowolnienie procesów starzeniowych. Oprócz tego tlenoterapia powoduje:

 • zwiększenie produkcji komórek macierzystych;
 • usprawnienie procesów detoksykacji;
 • głębokie odżywienie tkanek;
 • redukcję oznak zmęczenia oraz starzenia się;
 • wspomaga regenerację po peelingach chemicznych lub laseroterapii;
 • działa przeciwzapalnie.

Pełnych efektów terapeutycznych należy spodziewać się po przystąpieniu do wszystkich sesji zabiegowych, o których poinformuje Cię nasz specjalista medycyny estetycznej. Jeszcze dziś zdecyduj się na infuzję tlenową. Gwarantujemy, że jej efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania!

Czy tlenoterapia jest bezpieczna?

Zabieg bazuje na wyjątkowych właściwościach tlenu, który jest uwalniany pod dużym ciśnieniem przez specjalistyczną aparaturę. Gwarantuje to maksymalne bezpieczeństwo stosowania infuzji tlenowej. W przeciwieństwie do innych terapii, kuracje wykorzystujące tlen są nieinwazyjne, a po ich wykonaniu nie przewiduje się okresu rekonwalescencji. Dzięki temu możesz skutecznie odżywić skórę twarzy, dotlenić ją, zredukować stany zapalne.  Jedyne, co możesz poczuć podczas sesji terapeutycznej, to charakterystyczny ucisk w miejscu, do którego zostanie przyłożony specjalistyczny pistolet. Podczas przebiegu procedury dbamy o najmniejszy detal, dlatego pojawienie się skutków ubocznych jest praktycznie zerowe.

Przeciwwskazania do infuzji tlenowej

Doskonały profil bezpieczeństwa zabiegu infuzji tlenowej powoduje, że nie istnieje wiele przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Przed przystąpieniem do sesji zabiegowej porozmawiasz z naszym specjalistą na temat obecnego stanu zdrowia, który kwalifikuje do zabiegu. Wśród poważnych przeciwwskazań uniemożliwiających poddanie się infuzji tlenowej są:

 • ciąża oraz karmienie piersią;
 • aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe (np. widoczna opryszczka);
 • alergia na preparaty stosowane podczas infuzji tlenowej.

 

Przygotowanie do infuzji tlenowej

Kuracja z wykorzystaniem infuzji tlenowej nie wymaga żadnego przygotowania. Wystarczy, że do kilku dni przez zabiegiem będziesz zwracać większą uwagę na systematyczną oraz dogłębną pielęgnację. To bardzo dobra informacja, która oznacza, że przed zabiegiem możesz stosować swoje ulubione preparaty kosmetyczne. Warto jednak, żebyś wybierała takie, które posiadają silne właściwości nawilżające. Oprócz tego wyeliminuj wszelkie czynniki negatywnie wpływające na kondycję skóry. Nadmierna ekspozycja ciała na promienie słoneczne lub wizyty w solarium powinnaś odłożyć na późniejszy okres. Podobnie rzecz się ma z kąpielą w basenie. Dodawane do wody związki chemiczne o właściwościach biobójczych mogą podrażnić naskórek. 

Jak przebiega infuzja tlenowa?

W pierwszej kolejności Twoja skóra zostanie kompleksowo oczyszczona poprzez zastosowanie odpowiednich do tego preparatów medycznych. Po prawidłowym przygotowaniu następuję infuzja tlenowa. Specjalista przykłada do określonej partii ciała aparaturę, która odpowiada za uwalnianie tlenu pod wysokim ciśnieniem. Z każdym naciśnięciem spustu następuje punktowy wystrzał tlenu oraz substancji aktywnej. Dzięki temu zastosowany preparat może przeniknąć w głąb tkanki skórnej. 

Po wykonaniu określonej serii wystrzałów, specjalista wmasuje preparaty wzmacniające działanie infuzji tlenowej, a także zabezpieczające przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Postępowanie po infuzji tlenowej

Zabieg z wykorzystaniem tlenu nie wiąże się z okresem rekonwalescencji. Stanowi to jego ogromną zaletę, bo tuż po zakończonej sesji terapeutycznej można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Dodatkowo otrzymasz od naszego specjalisty medycyny estetycznej porady dotyczące higieny pozabiegowej – będą one dotyczyć właściwej pielęgnacji, która wzmocni efekty terapeutyczne infuzji tlenowej. Systematyczne stosowanie porad kosmetycznych naszego profesjonalisty pozwoli Tobie na osiągnięcie najlepszych rezultatów. 

Bezpośrednio po zabiegu zrezygnuj z sauny, ponieważ powoduje ona zbyt gwałtowne zmiany temperatury, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją skórę.  Skup się na tym, aby każdego dnia wypijać dużo wody mineralnej oraz stosować dietę bogatą w witaminy i inne składniki mineralne. 

Ile razy trzeba powtórzyć tlenoterapię?

W każdym przypadku liczba wymaganych zabiegów może być inna. Często do istotnej poprawy wyglądu oraz kondycji skóry dochodzi już po pierwszej sesji zabiegowej. Jednak osiągnięcie w pełni satysfakcjonujących efektów wiąże się z kilkoma wizytami w klinice. Na liczbę zabiegów wpływa przede wszystkim rodzaj oraz stopień zaawansowania przypadłości, z jaką się do nas zgłosisz. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat niezbędnej liczby sesji terapeutycznych, jaka będzie konieczna w Twoim przypadku – skontaktuj się z nami i umów się na wizytę konsultacyjną. Nasz specjalista medycyny estetycznej dokładnie zbada Twój problem i przedstawi Ci najlepsze formy terapii. 

Czy infuzja tlenowa jest skuteczna?

Zabieg z wykorzystaniem tlenu cieszy się w naszej klinice stale rosnącą popularnością. Wynika to z faktu, iż zastosowanie w pełni naturalnych metod w kuracjach z zakresu medycyny estetycznej przynosi najlepsze i najbardziej długotrwałe efekty. Skuteczność tlenoterapii jest spowodowana jej wszechstronnym działaniem rewitalizującym. Usprawnienie mikrokrążenia oraz głębokie dotlenienie komórek skóry polepsza jej kondycję – staje się ona wyraźnie lepiej naprężona, rozjaśniona, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Tlenoterapia umożliwia wprowadzenie w głąb skóry wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, które doskonale redukują oznaki starzenia oraz zmęczenia. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania na temat wysokiej skuteczności zabiegu – jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Przewiń do góry Call Now Button