Ozonowanie skóry, twarzy i włosów

Ozonowanie skóry to nowoczesny i wygodny sposób na poprawę wyglądu. Jest świetną alternatywą dla osób, które zmagają się ze schorzeniami skóry, skutecznie zastępuje bowiem inne metody terapeutyczne. Ozonoterapia znana jest w medycynie i stomatologii od długiego czasu – dzięki jej właściwościom bardzo szybko doceniona została w kosmetologii, a klienci z problemami skórnymi korzystają z niej coraz chętniej. 

Jeśli chcesz pozbyć się problemów skórnych, poradzić sobie z wypadaniem włosów lub poprawić wygląd cery – umów się na wizytę w Skin-Medic!

Co to jest ozonoterapia? 

Terapia ozonowa to zabieg, do którego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalną mieszankę tlenu i ozonu. Ozon posiada silne działanie detoksykujące, działa więc świetnie jako bezinwazyjny sposób na oczyszczanie miejsc na skórze objętych stanem zapalnym lub chorobami wywołanymi przez drobnoustroje. Ozonowanie przeprowadza się przy pomocy specjalnego urządzenia, które rozprowadza związki tlenu i ozonu na okolicach objętych zmianami skórnymi. Sam zabieg przypomina masaż, jest więc całkowicie bezbolesny. 

Jak działa ozonowanie? 

Ozonoterapia wykorzystuje naturalne właściwości tlenu i ozonu, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Spadek utlenienia tkanki ma bezpośredni wpływ na przyśpieszenie procesów starzenia się skóry – szczególnie po trzydziestym roku życia, gdy stopień wchłaniania tlenu przez coraz grubszą warstwę naskórkową zaczyna maleć. W ozonowaniu odmładzające właściwości tlenu wzbogacone są o terapię ozonem, który ujędrnia skórę, przywraca jej blask oraz przywraca jej gładkość. Tlen wykorzystywany w terapii zapobiega również tworzeniu się nowych zmarszczek. Efekt zdrowej i wyraźnie odmłodzonej skóry utrzymuje się przez bardzo długi czas. 

Kiedy skorzystać z ozonoterapii? 

Zabiegi ozonowania są terapią, która pozwala w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się bardzo wielu problemów ze skórą lub wspomóc ich leczenie. Ozonoterapia przynosi wyraźne efekty szczególnie przy schorzeniach takich, jak: 

Łuszczyca – to choroba przewlekła i genetyczna. Objawy tej choroby nasilają się szczególnie w momencie przewlekłego stresu. Ozonowanie świetnie sprawdza się jako metoda w wspomagania leczenia łuszczycy przede wszystkim ze względu na swoje właściwości dotleniające, oczyszczające i przeciwzapalne. 

Grzybica – grzybica to trudna do zwalczenia i nawracająca choroba. Można nabyć ją nie tylko w miejscach publicznych – za sporą część zakażeń grzybicą odpowiadają również zła higiena oraz obniżona odporność. W celu jej pokonania skorzystać należy ze związków, które posiadają właściwości grzybobójcze. Doskonałym rozwiązaniem jest zabieg bezinwazyjnego ozonowania partii ciała objętej grzybicą. Głębokie, miejscowe oczyszczenie w skuteczny sposób uniemożliwi rozprzestrzenianie się choroby na kolejne obszary skóry. 

Opryszczka – ozonoterapia bardzo często wykorzystywana jest jako najskuteczniejsza metoda zwalczająca objawy opryszczki. Opryszczka jest to schorzenie o podłożu wirusowym, które atakuje błony śluzowe organizmu i wpływa na jego wygląd. Ta choroba skóry jest szczególnie trudna do zwalczenia ze względu na długą żywotność wirusa na ciele oraz tendencje do częstych nawrotów. Ozonoterapia pozwala na oczyszczenie głębokich warstw skóry, a tym samym osłabienie wirusa i jego całkowite zniwelowanie. 

Ozonoterapia świetnie sprawdza się również w przypadku najczęstszych problemów ze skórą, takich jak trądzik, zaskórniki czy zatkane pory. Miejsce wykonywania zabiegu z wykorzystaniem ozonu zależne jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. 

Ozonowanie twarzy

Terapia ozonowa na okolice twarzy jest najchętniej wybieraną metodą u osób, które zmagają się chorobami skórnymi, a także zmęczoną, zszarzałą, pozbawioną blasku skórą. Natychmiastowe efekty oczyszczenia, które gwarantuje ozonoterapia, są trwałe i pozwalają na zatrzymanie rozwoju wielu chorób oraz osłabienie żywotności grzybów, bakterii i wirusów, które przedostały się wewnątrz tkanki skórnej. Wiele schorzeń skórnych wynika z kontaktu z drobnoustrojami, które bytują nie tylko na zanieczyszczonych przestrzeniach, ale również w miejscach publicznych, takich jak basen, komunikacja miejsca lub obszary rekreacyjne. 

Popularność zabiegów ozonowania wynika nie tylko z ich skuteczności, ale przede wszystkim z krótkiego czasu trwania terapii i braku skutków ubocznych. Do zabiegów ozonowania twarzy nie trzeba się przygotowywać – przed wizytą warto jednak odbyć konsultację ze specjalistą w celu ustalenia formy, w jakiej terapia ma być przeprowadzana oraz stanu skóry przed zabiegiem. 

Ozonoterapia twarzy w przypadku obecności na skórze zmian wywołanych drobnoustrojami jest terapią szybką i zapewniającą natychmiastowe efekty. Zabieg trwa ok. 30 minut – po tym czasie skóra staje się dogłębnie oczyszczona i piękniejsza. Największą rolę w detoksykacji skóry odgrywa w czasie zabiegu ozon. Za sprawą swoich właściwości oczyszcza on nie tylko powierzchnię skóry i zewnętrzną warstwę naskórka, ale również głębokie warstwy tkanki. Bezinwazyjna terapia ozonowania umożliwia tym samym oczyszczenie skóry z toksyn, które wniknęły głęboko w skórę właściwą, a także pory i gruczoły łojowe. Ozon w szybki i trwały sposób przyczynia się do usuwania mikroustrojów oraz mikroorganizmów, które, wnikając w skórę, bardzo często są przyczyną pojawiających się na twarzy stanów zapalnych. 

Ozonoterapia w Poznaniu to nie tylko sposób na dogłębne oczyszczenie skóry – za sprawą profesjonalnego urządzenia wykorzystywanego w czasie terapii tlen, który wnika w skórę właściwą, pobudza regenerację komórek macierzystych a także przyśpiesza krążenie krwi. Za sprawą naturalnego działania tleniu możliwe staje się odbudowanie bariery ochronnej skóry, a tym samym zatrzymanie procesów starzenia się oraz eliminacja zaskórników. 

 

Ozonowanie włosów 

Za sprawą technologii wykorzystywanej we współczesnej medycynie estetycznej możliwa staje się nie tylko natychmiastowa korekta wyglądu cery, ale również dogłębna odbudowa słabych i wypadających włosów. 

Na kondycję włosa wpływają nie tylko czynniki genetyczne i codzienna pielęgnacja – przyczyną wielu problemów są również mikrozanieczyszczenia, które wnikają w strukturę pasm i niszczą je od środka. Jedną z głównych przyczyn kruchych i wypadających włosów są tzw. pleśniaki – pasożytnicze drobnoustroje, które przenikają we włosy z zewnątrz i stopniowo je wyniszczają. Na problemy z włosami skarżyć mogą się również osoby zamieszkujące duże miasta oraz tereny w bliskim sąsiedztwie fabryk oraz autostrad. Pył i metale ciężkie wczepiają się we włosy, trudno więc usunąć je przy pomocy zwykłej pielęgnacji – wówczas najlepszym rozwiązaniem okazuje się ich głębokie oczyszczenie. Ozonowanie włosów to nowoczesna metoda, za sprawą której w łatwy sposób pozbędziemy się nadmiaru toksyn z łusek włosowych. 

Zabieg składa się z trzech etapów. W pierwszej kolejności specjalista bada strukturę włosa i przeprowadza wywiad z pacjentem w celu ustalenia głównych źródeł problemu. Następnie na włosy rozprowadzony zostaje specjalny szampon – otwiera on łuski włosowe i umożliwia dalsze etapy oczyszczania. Na umyte i odświeżone włosy nałożona zostaje specjalna odżywka regenerująca, która wstępnie wypełnia ubytki powstałe na skutek ingerencji czynników zewnętrznych. Głównym etapem zabiegu jest ozonowanie. Przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia włosy poddane zostaną działaniu ciepła i pary. Za ich sprawą odżywcze składniki z preparatów nałożonych we wcześniejszych etapach wnikają w strukturę włosa, oczyszczają ją z toksyn, regenerują i przywracają im blask. Ozonowanie włosów w Poznaniu to szybka metoda na uporanie się z problemem nadmiernie kruchych i wypadających włosów w łatwy i naturalny sposób. 

 

Zalety ozonowania 

Zabiegi z wykorzystaniem ozonu to najbezpieczniejszy sposób na przywrócenie pięknego wyglądu cery i dogłębne oczyszczenie ciała. W medycynie estetycznej wykorzystywane są przede wszystkim jako rutynowa, wspomagająca efekty innych zabiegów, terapia. Ozonowanie przeniknęło do kosmetologii po wielu latach wykorzystywania ozonu w medycynie oraz stomatologii, w których doceniono jego właściwości wirusobójcze oraz bezpieczny sposób na dotlenienie poszczególnych partii ciała. Specjalistyczne urządzenia wykorzystywane do terapii ozonowej zbudowane są z bezpiecznych dla ciała nośników, które przyjmują formę zależną od formy przeprowadzanego zabiegu. Terapia ozonowania jest tym samym całkowicie bezinwazyjna i nastawiona na miejscowe działanie. Szybkość wnikania i oczyszczania ciała przez związki tlenu i ozonu zależne są od miejsca, na którym przeprowadzany jest zabieg. Efekty ozonowania widoczne są bezpośrednio po zabiegu i utrzymują się przez bardzo długi czas. 

 

Przeciwwskazania – kiedy zrezygnować z ozonowania? 

 

Zabiegi z wykorzystaniem ozonu są terapia całkowicie bezpieczną i przeprowadzaną przy wykorzystaniu naturalnych właściwości związków tlenu i wodoru. Procesy dogłębnego dotlenienia skóry przebiegają natychmiastowo. Dzięki ozonoterapii możliwe jest usunięcie większości problemów ze skórą, jednak udział w zabiegu trzeba skonsultować ze specjalistą w przypadku osób, które: 

 

  • Cierpią na niedoczynność tarczycy – ozonowanie odradzane jest osobom z niedoczynnością tarczycy ze względu na stosowanie w terapii związków tlenu i ozonu, które mogą pogłębić objawy tego schorzenia, takie jak zmęczenie, suchość skóry czy opuchlizna. 

 

  • Osoby po przebytym zawale serca – zabiegów ozonoterapii nie należy przeprowadzać tuż po przebytym zawale serca. Ekspozycja na skondensowane związki tlenu może osłabić działanie przyjmowanych leków. Przed przystąpieniem do terapii ozonowania konieczne jest zakończenie okresu rekonwalescencji po przebytym zawale. 

 

  • Kobiety w ciąży – ze względów bezpieczeństwa zabiegi ozonowania odradzane są także kobietom, które są w trakcie ciąży. 

Ozonowanie skóry jest zabiegiem miejscowym, który dotlenia i oczyszcza głębokie warstwy skóry – z tego powodu nie istnieje wiele przeciwskazań do podjęcia się terapii z wykorzystaniem ozonu. Zanim podejmiesz decyzję o przystąpieniu do zabiegu, skorzystaj z porad specjalistów Skin Medic, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji o specyfice zabiegu.

Przewiń do góry Call Now Button