Laserowe leczenie egzemy Poznań

Laserowe leczenie egzemy

Laserowe leczenie egzemy wykorzystuje wiązkę światła o odpowiedniej mocy i głębokości w celu zmniejszenia stanu zapalnego i swędzenia spowodowanego stanem zapalnym skóry. Laserowe leczenie egzemy to stosunkowo nowa procedura, ale odnotowano jej wysoką skuteczność.

Zabieg wykonywany jest przez specjalistę z odpowiednią wiedzą oraz przeszkoleniem i doświadczeniem. Wiązka lasera skierowana jest na skórę i wnika w jej powierzchnię, wpływając na podrażnione obszary skóry.

Jeśli cierpisz na egzemę, a różne metody nie przynosiły rezultatów, to umów się do nas. Laserowe leczenie egzemy w Poznaniu przeprowadzamy w profesjonalnym salonie medycyny estetycznej Skin-Medic. Laser jest wykorzystywany do wielu problemów skórnych. Obecnie możliwe jest leczenie różnych postaci egzemy i znaczne zwiększanie komfortu osób, które się z nią borykają.

Egzema powoduje swędzenie, powstawanie ranek, jest nieestetyczna. Skóra nią dotknięta wyróżnia się wyjątkową wrażliwością na różne substancje. Ponadto jest sucha i bolesna. Dzięki laserowemu leczeniu egzemy w poznańskim Skin-Medic możliwe jest znaczne zmniejszenie obszaru jej występowania, a w części przypadków całkowite jej wyleczenie. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację i dobieramy odpowiedni schemat leczenia laserowego. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś i umów na leczenie egzemy za pomocą lasera o wiązce 980 nm.

Skuteczność

zabiegi laserowego leczenia egzemy przyniosą Ci ulgę i poprawią stan Twojej skóry

Komfort

wygoda oraz najlepszy sprzęt sprawią, że będziesz odczuwać najwyższy komfort zabiegu

Bezpieczeństwo

sterylne warunki, dokładny wywiad przed zabiegiem oraz czujność i wyszkolenie - z nami możesz czuć się bezpiecznie

Czym jest leczenie egzemy laserem?

Laseroterapia to rodzaj fotobiomodulacji, czyli terapii światłem. Polega na wykorzystaniu światła do wywołania efektu fizjologicznego w komórkach i tkankach. W zależności od potrzeb mogą być stosowane różne rodzaje długości fal i źródła światła. Laseroterapia jest nieinwazyjną opcją leczenia egzemy. Sposób ten może być stosowany na całym ciele, w tym na dłoniach, stopach i skórze głowy. Leczenie egzemy laserem to jedna z nowszych metod, na którą decydują się osoby, u których miejscowe leczenie nie przynosi efektów. Coraz częściej zgłaszają się do nas także klienci oraz klientki, którzy chcą przetestować tę metodę i sprawdzić, czy będzie ona skuteczniejsza niż prowadzone do tej pory działania (najczęściej emolienty, czasowo sterydy nakładane miejscowo). Efekty znacznej poprawy jakości skóry, jej nawilżenia oraz zmniejszenia przebarwień czy uszkodzeń sprawiają, że laserowe leczenie egzemy w poznańskim Skin-Medic cieszy się coraz większą popularnością i doskonałymi wynikami.

Długość leczenia egzemy laserem

Sesje laseroterapii są zazwyczaj krótkie, ale wymagają kilku sesji – w zależności od stanu skóry i nasilenia egzemy. Laseroterapia może być skutecznym narzędziem w leczeniu egzemy. Możesz umówić się do nas na zabieg, przed którym wykonamy darmową konsultację albo też zdecydować się na samą konsultację (jeśli nie poprzedza zabiegu, to jest płatna). Podczas niej ustalamy czas leczenia, a także badamy skórę i możemy oszacować, jakie będą efekty oraz długość leczenia.

Część klientów i klientek decyduje się na regularne powtarzanie zabiegu co kilka miesięcy (po przejściu całej terapii), aby utrzymać efekty i jeszcze bardziej stymulować skórę do odbudowy. To, ile zabiegów, w jakich odstępach czasowych będzie Ci potrzebne, omówimy podczas pierwszego spotkania. Na bieżąco reagujemy na efekty, a także proponujemy Ci najlepszą pielęgnację w procesie leczenia egzemy laserem.

Czym jest egzema?

Egzema to swędząca wysypka skórna. Może występować pod wieloma postaciami, dlatego u każdej osoby jej przebieg wygląda nieco inaczej. To problem, który wymaga indywidualnego podejścia leczniczego. Dla wielu osób schematy leczenia nie przynoszą poprawy albo widoczne są różne fazy egzemy – naprzemienne zaostrzanie oraz łagodzenie. Jej objawy obejmują stan zapalny, zaczerwienienie, wysychanie skóry. Wszystkie te zmiany mogą powodować swędzenie, ból. Z biegiem czasu Twoja skóra może zmienić kolor, a jej stan ulec pogorszeniu. Jest wiele postaci egzemy, często jest ona łączona z atopowym zapaleniem skóry. Osoby, które cierpią na egzemę, muszą bardzo delikatnie obchodzić się ze swoją skórą, gdyż jest o wiele bardziej delikatna i podatna na zranienia oraz uszkodzenia. Egzema powoduje duży dyskomfort – ból, swędzenie. Te objawy często zaburzają codzienne funkcjonowanie, dekoncentrują podczas wykonywania codziennych czynności, irytują, a nawet wybudzają w nocy. Istnieje wiele różnych metod, które pozwalają na radzenie sobie z tym problemem. Niestety wiele z nich jest nieskutecznych i ich efekty zależą od indywidualnych aspektów. Niekiedy możliwe jest jej zahamowanie poprzez odpowiednie maści i kremy (także sterydowe). Jednak osoby ze skłonnością do egzemy mogą doświadczać nawrotów i rozwoju egzemy w czasie. Może ona pojawiać się na mniejszych obszarach, ale też obejmować praktycznie całe ciało. Pojawia się najczęściej u dzieci, jednak coraz powszechniejsza staje się także wśród dorosłych. Niekiedy wywołuje je silna odpowiedz systemu odpornościowego (na przykład na kontakt z alergenem). Nie jest zaraźliwa, ale może być odziedziczona.

Leczenie egzemy laserem Poznań

Laserowe leczenie egzemy to technika nieinwazyjnej terapii. Laseroterapia jest stosowana od  lat w leczeniu różnych schorzeń skóry. Badania wykazały, iż jest to również niesamowicie skuteczna metoda leczenia egzemy dla osób, które od dłuższego czasu na nią cierpią. Zaobserwowano jej wysoką skuteczność, ponieważ celuje w pierwotną przyczynę problemu – działa na tkanki, które są nią objęte, a zregenerowana skóra nie jest już tak podatna na egzemę. Pierwszym krokiem w leczeniu często jest ustalenie, jaki rodzaj lasera zostanie użyty. Po testach różnych długości fal badania wykazały, że najlepsze efekty przynoszą lasery 980 nm. Technologia laserowa rozwija się bardzo szybko. Jest to sposób leczenia egzemy, który osiąga maksymalne korzyści w minimalnie inwazyjny sposób. Nowe lasery o szerokiej gamie właściwości są już dostępne i stosowane w różnych dziedzinach medycyny estetycznej. Szczególnie dobrą wiadomością jest to, iż egzemę również można leczyć laserem, co przynosi nie tylko lepszy wygląd skóry, ale również znacznie poprawia jakość życia. W naszym gabinecie możliwe jest poradzenie sobie z egzemą właśnie poprzez wykorzystanie wiązki lasera.

Laserowe usuwanie egzemy Poznań

Egzema to długotrwały stan, który powoduje wysuszenie, zaczerwienienie, swędzenie i pękanie skóry. Istnieje wiele różnych rodzajów egzemy, z których wszystkie powodują drażniące objawy suchości, swędzenia i zaczerwienienia. Najczęstszą postacią egzemy jest wyprysk atopowy, który może dotyczyć dowolnej części ciała, ale często występuje na łokciach, kolanach, na szyi, dłoniach, policzkach i skórze głowy. Przyczyna egzemy atopowej jest nieznana, ale często towarzyszy innym schorzeniom. Laserowe usuwanie egzemy w Poznaniu jest dostępne w Skin-Medic. Zadzwoń lub umów się na zabieg online!

Leczenie egzemy w Poznaniu

Występowanie egzemy może znacząco wpłynąć na jakość życia. Nawroty egzemy są nieprzyjemne. Drapanie skóry zapewnia natychmiastową krótkotrwałą ulgę, ale ostatecznie przedłuża problem, wprowadzając bakterie do uszkodzonej skóry i powodując dalsze infekcje oraz stany zapalne. W ten sposób powstaje zamknięte koło egzemy, z którego ciężko „wyjść”. W takich sytuacjach najlepsze są metody celowane. Dlatego też tak dobre efekty przynosi leczenie egzemy laserem. Powoduje usunięcie zajętych nią tkanek i pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz zdrowego rozwoju i odbudowy. W Skin-Medic specjalizujemy się w laserowym leczeniu chorób skóry, w tym egzemy. Nasi eksperci są specjalistami we wszystkich aspektach medycyny estetycznej, zabiegów przeciwstarzeniowych i upiększających. Jesteśmy jedną z nielicznych klinik medycyny estetycznej, która korzysta z innowacyjnych metod laserowych.

Egzema – sposoby postępowania

Egzema to przewlekła, zapalna choroba skóry, która dotyka wielu dorosłych i dzieci. Zmiany ostre są swędzące i rumieniowe, mogą tworzyć strupki, podczas gdy zmiany przewlekłe mogą objawiać się przebarwieniami i liszajowatością. Terapia na początku obejmuje stosowanie miejscowych emolientów, które pomagają łagodzić stan zapalny. Przypadki od umiarkowanego do ciężkiego mogą wymagać terapii bardziej zaawansowanych. Laserowe leczenie egzemy pozwala pomagać osobom z lekkimi, ale też cięższymi przypadkami egzemy. Celowana terapia laserowa to jeden z najnowocześniejszych postępów leczeniu egzemy. Laser emituje wiązkę światła, która namierza i działa na zmiany chorobowe, jednocześnie oszczędzając obszary nienaruszone egzemą, co skutkuje szybszym leczeniem. Wymaga to też mniejszej liczby zabiegów od starszych metod działania na egzemę. Leczenie laserem 980 nm jest na ogół dobrze tolerowane i wiąże się z rzadkimi i łagodnymi skutkami ubocznymi, które obejmują zaczerwienienie oraz delikatne podrażnienie skóry, które mijają po kilku dniach.

Przeprowadzono różne badania oceniające zastosowanie laseroterapii w leczeniu egzemy. Potwierdzają one wysoką skuteczność leczenia tych zmian skórnych za pomocą lasera.

Czy egzema u każdego oznacza to samo?

Egzema to ogólny termin określający szereg schorzeń, które powodują zaczerwienienie, swędzenie i stan zapalny skóry. Nie jest ona w żaden sposób zaraźliwa i wynika raczej z połączenia czynników genetycznych oraz środowiskowych, takich jak stres i długotrwałe narażenie na drażniące substancje lub alergeny. Leczenie egzemy jest uzależnione od jej rodzaju oraz objawów. Laserowe leczenie egzemy w poznańskim Skin-Medic jest dostosowywane do indywidualnego przypadku. Jako, że egzemę można podzielić na wiele rodzajów i u każdego może ona przebiegać w inny sposób, to konieczne będzie ustalanie indywidualnej strategii leczenia laserowego oraz bieżące obserwowanie efektów, a także reagowanie na nie.

Istnieje kilka form egzemy, w tym:

Atopowe zapalenie skóry – najczęstszy i przewlekły typ, charakteryzuje się suchymi, swędzącymi i łuszczącymi się plamami na skórze podatnymi na infekcje, ranami, strupami i sączeniem po zadrapaniu.

Kontaktowe zapalenie skóry – występuje, gdy substancje podrażniają skórę lub powodują reakcję zapalną po kontakcie. Powoduje zaczerwienienie, pęcherze oraz uczucie pieczenia i swędzenia, które ustępuje po usunięciu czynnika drażniącego.

Łojotokowe zapalenie skóry – powoduje powstawanie łupieżu, żółtych plam na skórze i łuskowatych wysypek na tłustych częściach ciała, takich jak skóra głowy, twarz, klatka piersiowa i plecy.

To tylko część form, pod jakich znamy egzemę. Laserowe usuwanie egzemy jest możliwe, należy wykorzystywać do tego najlepsze urządzenia. W Skin-Medic posiadamy wiedzę i doświadczenie, co pozwala nam w skuteczny sposób przeprowadzać kolejne etapy leczenia egzemy.

Jakie są przyczyny egzemy?

Do najpopularniejszych powodów pojawiania się egzemy można zaliczyć genetykę – osoby z krewnymi cierpiącymi na egzemę są bardziej narażone na rozwój choroby. Może ona pojawić się nawet w dorosłym życiu. Egzema genetyczna jest trudna do wyleczenia, jednak wraz z powstaniem laserowej terapii egzemy stało się to możliwe. Nadaktywny układ odpornościowy także może powodować pojawienie się egzemy. Wygląda to na skórze podobnie jak reakcja alergiczna. Kolejną przyczyną jest dysfunkcja bariery skórnej – defekty w naturalnej warstwie ochronnej skóry umożliwiają przenikanie czynników drażniących lub alergenów środowiskowych przez skórę i wnikanie do organizmu. Powodem egzemy może być też stres, nieodpowiednia żywność, a także nagła zmiana stanu zdrowia.

Skuteczne leczenie egzemy

Egzema to przewlekła choroba skóry z objawami, które mogą ustępować i powracać. Laserowe leczenie egzemy pomaga pacjentom lepiej radzić sobie z objawami i zapobiegać ich pogorszeniu, a także zmniejszać częstość nawrotów i zaostrzeń. W części przypadków możliwe jest całkowicie usunięcie egzemy za pomocą zabiegów laserowych. Lasery są skutecznym, a także nieinwazyjnym sposobem leczenia egzemy. Ten rodzaj leczenia może zapewnić bezpośrednią ulgę małym, określonym obszarom ciała, ale wykorzystuje się go również do dużych stref. Wiele badań potwierdza, iż w wielu przypadkach laserowe leczenie egzemy przynosi ulgę. Sprawia, iż skóra mniej swędzi, a więc może się szybciej i lepiej goić. Ponadto bezpośrednie działanie lasera na obszary, na których znajdują się zmiany skórne, powoduje ich usuwanie. Przy tym skóra jest pobudzona do procesów naprawczych. Produkuje kolagen, poprawia się jej ukrwienie, staje się silniejsza, bardziej napięta oraz odporna.

Na czym polega laserowe leczenie egzemy w SkinMedic?

Laseroterapia to rodzaj terapii światłem. Polega na wykorzystaniu światła do wywołania efektu fizjologicznego w komórkach i tkankach. Laseroterapia jest nieinwazyjną opcją leczenia egzemy. Po zbadaniu miejsca i rozmowie ustalimy sposób leczenia laserem. Porozmawiamy o tym, jakie są przeciwwskazania, opowiemy o zabiegu i umówimy się na ich konkretną liczbę oraz częstotliwość. Po oczyszczeniu skóry, do skóry będziemy przykładać głowicę lasera, którego długość fal wynosi 980 nm. Będzie on działał na zmiany skórne i pozwoli na zahamowanie rozprzestrzeniania się ich. Ponadto będzie powodował niszczenie uszkodzonych komórek skórnych i motywował procesy skórne do odnowy oraz tworzenia nowego, zdrowego naskórka. Tuż po zabiegu zauważysz zmiany, które będą coraz bardziej wyraźne z czasem. W zależności od tego, na jaki rodzaj egzemy cierpisz oraz innych czynników, liczba zabiegów będzie ustalana indywidualnie. Problemy z egzemą mogą powracać, a więc wtedy będzie konieczne przeprowadzanie zabiegów przypominających. Z im mniejszym problemem zgłosisz się do Skin-Medic, tym szybciej i bardziej efektywnie będziemy Ci w stanie pomóc. Im dłużej egzema jest nieleczona, tym zajmuje większy obszar skóry i trudniej ją wyleczyć.

Długość leczenia egzemy

Sesje laseroterapii są zazwyczaj krótkie, trwają kilkanaście minut (ale mogą być dłuższe, w zależności od obszaru ciała). Należy wykonać kilka zabiegów w określonych odstępach czasu. Leczenie egzemy laserem może trwać kilka miesięcy, w zależności od częstotliwości zabiegów, obszaru skóry oraz rodzaju egzemy.

Na jakie części ciała laserowe leczenie egzemy jest najskuteczniejsze?

Laserowe leczenie egzemy jest najskuteczniejsze, kiedy dotyczy obszaru skóry w niezaawansowanym stadium, jakie występuje na dłoniach. Jednak możliwe jest zmniejszanie objawów, łagodzenie egzemy, a nawet usuwanie jej także z innych obszarów ciała. Wszystko jest uzależnione od reakcji organizmu, a także tego, jaki typ egzemy jest u danej osoby. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub od razu umówić się na laserowe leczenie egzemy w poznańskim Skin-Medic, to zadzwoń do nas lub umów się online.

 

Przewiń do góry Call Now Button