Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja bez operacji? To możliwe! Za sprawą ultradźwięków możesz wesprzeć proces spalania tkanki tłuszczowej i sprawić, że Twój brzuch, uda, ramiona będą znacznie szczuplejsze! Wybierz ten zabieg jeszcze dziś!

Liposukcja ultradźwiękowa cieszy się ogromną popularnością wśród klientów poznańskiej kliniki Skin-Medic. Wynika to z faktu, iż zastosowanie tej kuracji w efektowny sposób redukuje tkankę tłuszczową, a cała procedura zabiegowa jest przy tym bardzo bezpieczna. Jeśli marzysz o smukłej sylwetce, nie zwlekaj i jeszcze dziś zarezerwuj termin zabiegu.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Nadmiar tkanki tłuszczowej potrafi być trudny w redukcji, dlatego zastosowanie liposukcji ultradźwiękowej jest w tym przypadku najlepszym wyborem. Innowacyjność zabiegu polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu poprzez bezpieczne działanie ultradźwięków. Poprzez małe nacięcia, które wykonuje się w miejscu poddawanym terapii, wprowadza się niewielkich rozmiarów kaniulę (rodzaj wenflonu) emitującą fale ultradźwiękowe. Ten typ fal dźwiękowych cechuje wysoka częstotliwość oraz mała długość. Opisywane zjawisko to kawitacja, która doprowadza do destrukcji komórek tłuszczowych i ich upłynnienia, dzięki czemu można je odessać. Po zrealizowaniu sesji terapeutycznej nacięcia są zszywane. 

Wskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest dedykowany wszystkim osobom, które z różnych względów chciałyby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z wybranych patii ciała. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej figury i uważasz, że w niektórych miejscach jest za dużo tkanki tłuszczowej, to kuracja będzie dla Ciebie wybawieniem. Jednak nie tylko względy estetyczne wpływają na decyzję o potrzebie zredukowania masy ciała. Niektóre jednostki chorobowe, które w szczególności wymagają utrzymywania optymalnej wagi, mogą stanowić przesłankę do przystąpienia do terapii. W klinice medycyny estetycznej w Poznaniu dzięki liposukcji ultradźwiękowej możemy zmniejszyć objętość praktycznie każdej części ciała, również tej, która mimo podejmowanej aktywności fizycznej jest trudna w minimalizacji. Podwójny podbródek to właśnie przykład takiego umiejscowienia tkanki tłuszczowej. Sprawdź nas i sama przekonaj się jak w szybki i wysoce skuteczny sposób można poprawić wygląd ciała. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, wystarczy, że do nas napiszesz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak tylko będzie to możliwe. 

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej przewiduje wykonanie niewielkich nacięć, które pozwalają na podskórne wprowadzenie kaniuli. Powoduje to, że ciągłość tkanki skórnej zostaje przerwana, co zwiększa możliwość pojawienia się skutków ubocznych. W związku z tym, podczas rozmowy konsultacyjnej z naszym specjalistą medycyny estetycznej, należy poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach oraz chorobach przewlekłych. Przeciwwskazaniem do wykonania liposukcji ultradźwiękowej jest:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroba nowotworowa
  • stany zapalne
  • infekcja bakteryjne lub wirusowe
  • niedostateczna krzepliwość krwi
  • osteoporoza
  • nadciśnienie tętnicze
  • rozrusznik serca

Wizyta konsultacyjna służy również określeniu, czy wystąpienie w Twoim przypadku któregoś z wymienionych przeciwwskazań uniemożliwia przystąpienie do zabiegu. Często bywa tak, że wystarczy podjąć odpowiednie kroki w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i wtedy ponownie można zgłosić się do nas w celu kwalifikacji do terapii estetycznej.

Efekty liposukcji ultradźwiękowej

Rezultaty terapeutyczne zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie w naszej klinice. Dzięki możliwości natychmiastowego odessania upłynnionej komórki tłuszczowej następuje widoczna redukcja tkanki tłuszczowej. Gwarantujemy, że nie będziesz mogła wyjść z podziwu, jak Twoja sylwetka stała się smuklejsza. Jedyne, co musisz zrobić, to napisać do nas lub zadzwonić i umówić się na wizytę konsultacyjną porozmawiać z naszym specjalistą o szczegółach liposukcji ultradźwiękowej. Całkowite rezultaty terapeutyczne widoczne są po 3-6 miesiącach. Jeśli chcesz je utrzymać jak najdłużej musisz pamiętać o wdrożeniu lekkostrawnej diety oraz systematycznej aktywności fizycznej. Pozbycie się nadmiaru tłuszczu za pomocą liposukcji ultradźwiękowej nie oznacza, że problem został zażegnany raz na zawsze. Tylko zdrowy tryb życia pozwala na zachowanie odpowiedniej objętości ciała oraz smukłej sylwetki. 

Przygotowanie do liposukcji ultradźwiękowej

Procedura zabiegu wymaga jedynie większej dbałości w pielęgnacji oraz ochronie tych partii ciała, na których zostaną wykonane niezbędne nacięcia w celu przeprowadzenia liposukcji ultradźwiękowej.  W tym celu stosuj kremy oraz balsamy nawilżające i nie korzystaj z długich kąpieli słonecznych oraz wizyt w solarium. Skóra podczas zabiegu musi być w jak najlepszej kondycji, co skróci okres gojenia. Unikaj stosowania gruboziarnistych peelingów, które mogą osłabić naskórek. Postaraj się pić większą ilość wody mineralnej oraz uzupełnij swój codzienny jadłospis o warzywa oraz owoce. Mają one wiele zbawiennych dla ciała i skóry witamin oraz innych składników mineralnych. 

Postępowanie po liposukcji ultradźwiękowej

Określone miejsce ciała poddane redukcji tkanki tłuszczowej będzie bezpośrednio po zabiegu obrzęknięte i zaczerwienione, dlatego musisz dołożyć wszelkich starań, aby każdego dnia prawidłowo pielęgnować swoją skórę. Nasz specjalista medycyny estetycznej udzieli Tobie wielu ważnych informacji na temat higieny pozabiegowej, których wdrożenie i systematyczne realizowanie pozwoli na maksymalne skrócenie czasu rekonwalescencji. Jeśli po wykonanej sesji terapeutycznej będziesz miała jeszcze jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Przewiń do góry Call Now Button