Call Now Button
SKIN MEDIC

Usuwanie żylaków Poznań

Zabieg na usuwanie żylaków

Popękane, uwidaczniające się na nogach naczynia krwionośne stanowią problem bardzo wielu kobiet i mężczyzn. Nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale mogą też powodować powikłania. Dlatego ważne jest odpowiednio wczesne wdrożenie skutecznego leczenia, które zapobiegnie rozwojowi dolegliwości. Jeśli zmagasz się z żylakami, w naszej klinice znajdziesz rozwiązanie tego problemu dzięki nowoczesnym zabiegom usuwania żylaków. Zgłoś się do nas, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

Żylaki na nogach – objawy

Objawy żylaków przyjmują różne formy, w zależności od stopnia rozwoju niewydolności i rodzaju żył, których dotyczy to schorzenie. W niektórych przypadkach pod skórą zauważalne są jedynie dość drobne naczynia krwionośne, które mogą przybierać barwę czerwoną lub fioletową. Mogą one występować oddzielnie lub tworzyć większe układy. Zmiany tego typu określane są mianem teleangiektazji. Nieco inną postać przyjmują żylaki, które dotyczą naczyń zlokalizowanych głębiej pod powierzchnią skóry. Wówczas na nogach naczynka uwidaczniają się w formie siateczki – są tzw. żylaki na nogach siateczkowe.  Znacznie poważniejszym zjawiskiem są żylaki zlokalizowane w obrębie głównych pni żylnych, które związane są z przewlekłą niewydolnością naczyń krwionośnych. Objawiają się już nie tylko wyraźnymi żyłami, ale też uwypukleniami na powierzchni skóry.  Powyższym objawom żylaków na nogach często towarzyszą też inne dolegliwości, takie jak częste pojawianie się opuchlizny na nogach, wrażenie ciężkich nóg, uczucie mrowienia, świąd, czy skurcze mięśni nóg. W niektórych przypadkach można odczuwać też ból, zwłaszcza przy długim trwaniu w pozycji stojącej.  Warto podkreślić, że w przypadku zaawansowanej choroby brak zastosowania odpowiedniej terapii może mieć negatywne skutki. Wśród nich jest m.in. zakrzepica, w której dochodzi do zlepienia się płytek krwi i utworzenia skrzepliny. Jeśli zakrzep się oderwie, może spowodować śmiertelny zator. Może też dojść do krwotoku z żylaków, podczas którego następuje obfite krwawienie. 

CENNIK

Usuwanie żylaków

Cena za pełen zabieg (obie nogi)
Skleroterapiaod 600 do 3500
Mini flebektomiaod 3500 do 5000
Laserowe usuwanie żylakówod 4500

Leczenie żylaków Poznań

Wiele osób chcąc pozbyć się żylaków sięga po domowe metody, takie jak stosowanie pończoch uciskowych, maści, czy różnego rodzaju suplementów diety. Takie sposoby mogą zapobiec tworzeniu się żylaków i złagodzić początkowe oznaki ich powstawania, jednak nie przyczynią się do usunięcia żylaków. Na początku zalecane jest dokładne zbadanie problemu. W tym celu wykonywana jest zwykle ultrasonografia (USG) z zastosowaniem tzw. efektu Dopplera. Badanie to wykorzystuje odbicia fal ultradźwiękowych od przepływającej krwi i pozwala ocenić prawidłowość krążenia. W zależności od stopnia rozwoju zmian w obrębie żył, wykazanego w badaniu, wdrażane są różne metody leczenia żylaków. 

Usuwanie żylaków – skleroterapia

Jednym ze sposobów usuwania żylaków na nogach jest skleroterapia, polegająca na podaniu bezpośrednio do żyły środka obliterującego, wywołującego kontrolowany stan zapalny. Lekarz na podstawie stanu naczyń krwionośnych decyduje, jaką formę preparatu wstrzyknąć – środek może mieć postać płynu lub pianki. W efekcie tego zabiegu w naczyniu krwionośnym dochodzi do rozrostu włóknistej tkanki łącznej, co powoduje całkowite zamknięcie żyły i w efekcie usunięcie żylaków. Zabieg usuwania żylaków ten nie wywołuje bólu, przebiega szybko i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Pozwala więc na sprawne leczenie żylaków i niemal natychmiastowy powrót do codziennych czynności.

Żylaki kończyn dolnych – operacja

Istnieje także możliwość chirurgicznego usuwania żylaków, czyli flebektomia. Operacja żylaków jest przeznaczona w głównej mierze dla osób, u których zmiany w obrębie naczyń krwionośnych są mocno zaawansowane. W trakcie zabiegu następuje chirurgiczne usuwanie skupisk żylaków. Współcześnie operacja żylaków przeprowadzana jest nowoczesnymi metodami, które charakteryzuje wykonywanie niewielkich nacięć. Dzięki temu proces gojenia przebiega szybko, a zabieg pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów estetycznych.

Usuwanie żylaków w Poznaniu

W poznańskiej klinice Skin-Medic zatrudniamy doświadczonych lekarzy, specjalizujących się w zabiegach usuwania żylaków. Jeśli więc szukasz pomocy w walce z tą dolegliwością, zapraszamy do wizyty w naszym gabinecie. Wnikliwie zbadamy problem i zaproponujemy skuteczny sposób leczenia żylaków, który pozwoli Ci cieszyć się gładkimi i pięknymi nogami, pozbawionymi nieestetycznych zmian. Niezależnie od metody terapii, w Skin-Medic będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dbamy o zachowanie najwyższych standardów higienicznych oraz maksymalne zadowolenie naszych pacjentów. 

Shopping Cart
Scroll to Top