Call Now Button
SKIN MEDIC

Blefaroplastyka Poznań

Czym jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to prowadzona w znieczuleniu operacja chirurgiczna, która polega na wycięciu nadmiaru skóry i mięśnia okrężnego oka. W niektórych przypadkach operacja dotyczy wycięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach dolnych powiek. Operację blefaroplastyki można przeprowadzić zarówno w celach estetycznych, jak i zdrowotnych. U niektórych pacjentów nadmiar skóry w okolicy oka powoduje bowiem ograniczenie pola widzenia i utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale wykonuje się ją również w celach estetycznych.

Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych 

Skin-Medic oferuje profesjonalną pomoc doświadczonego chirurga w zakresie korekty powiek górnych i dolnych. Problemy każdego pacjenta traktowane są indywidualnie, a przebieg operacji dostosowany do potrzeb i bezpieczeństwa naszych klientów. 

  • blefaroplastyka powiek górnych – operacja zalecana jest osobom, które zmagają się z przerostem tkanki skórnej w okolicach górnej powieki. Fałd skórny, który powstaje nad okiem, może powodować ciężkość powiek, bóle głowy, a także towarzyszące tym objawom ogólne zmęczenie oczu i ograniczenie pola widzenia. 
  • blefaroplastyka powiek dolnych – Klienci zgłaszający się na blefaroplastykę powiek dolnych bardzo często zmagają się z trudnymi do ukrycia defektami estetycznymi, takimi jak worki pod oczami lub wyraźnie zarysowane wgłębienia.

CENNIK

Blefaroplastyka

Blefaroplastyka powiek górnych4500
Blefaroplastyka powiek dolnych5500
Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych8500

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do blefaroplastyki?

Operacja poprzedzona jest szczegółowymi konsultacjami z lekarzem. Blefaroplastyka jest operacją chirurgiczną – oznacza to, że wskazania udzielone przez lekarza powinny być bezwzględnie przestrzegane. Czego unikać, by odpowiednio przygotować się do blefaroplastyki? 

  • przez 2 tygodnie przed operacją zrezygnuj z przyjmowania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, które w swoim składzie posiadają kwas salicylowy (np. aspiryny) 
  • zrezygnuj z przyjmowania leków takich jak ibuprofen oraz paracetamol – rozrzedzają one krew, co może przyczynić się do nadmiernego krwawienia podczas operacji
  • jeżeli palisz papierosy, ogranicz ich stosowanie przez miesiąc poprzedzający operację – unikniesz dzięki temu ryzyka infekcji i długotrwałego gojenia się obszaru zabiegowego. 

Operację plastyczną powiek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub w krótkim znieczuleniu ogólnym – dożylnym i miejscowym. Z tego powodu zaleca się wykonanie przed operacją następujących badań: morfologii krwi z rozmazem, badanie czynników krzepnięcia krwi oraz badanie poziomu elektrolitów. Podczas konsultacji wstępnych specjalista omawia z pacjentem etapy zabiegu oraz informuje, jakie czynności pozabiegowe są niezbędne. Blefaroplastyka powiek w Poznaniu to w pełni bezpieczny sposób na korektę defektu estetycznego górnych lub dolnych okolic oka wykonywany przez profesjonalistów. 

Jak wygląda operacja blefaroplastyki?

Blefaroplastyka przeprowadzana jest w bezpiecznych warunkach w sali przystosowanej do tego typu operacji. Zabieg polega na dokładnym nacięciu okolic oka i usunięciu nadmiaru skóry oraz plastyce mięśnia okrężnego i jego obkurczeniu. Operacja trwa zazwyczaj od 50 minut do 2 godzin – w zależności od specyfiki problemu pacjenta. 

Opadanie powiek górnych – przyczyny 

Do najczęstszych przyczyn opadania górnych powiek należą wynikające z wieku oraz trybu życia zwiotczenie skóry i spadek napięcia mięśnia okrężnego oka. Wśród przyczyn nadmiernej ilości skóry nad okiem można upatrywać także: specyfikę anatomii twarzy pacjenta i jego uwarunkowania genetyczne. Powieki górne mogą opadać również w związku z uszkodzeniem nerwów twarzy oraz na skutek chorób nowotworowych. 

Opadanie powiek dolnych  – przyczyny 

Defekty estetyczne w okolicach dolnej części oka związane są z zanikiem elastyczności tkanki oraz obrzękami wynikającymi z zastoju limfy. Dużą rolę w zmianach wyglądu okolicy oka odgrywają również predyspozycje genetyczne oraz indywidualne cechy anatomiczne. Opadające powieki mogą mieć również związek z trybem życia – długotrwałe przebywanie w źle oświetlonym pomieszczeniu, praca przed ekranem komputera, a także nieodpowiednio dobrane szkła kontaktowe lub okulary mogą wpłynąć na wygląd dolnego obszaru oka. 

Operacja powiek górnych 

Blefaroplastyka powiek górnych polega na nacięciu skóry w punkcie załamania powieki górnej. Następnie lekarz przystępuje do wycięcia nadmiaru skóry, co pozwala na wizualne podniesienie powieki. Mięsień okrężny zostaje odsłonięty, a następnie obkurczony przy pomocy specjalistycznego lasera lub radioskalpela. Przebieg operacji uzależniony jest od potrzeb pacjenta i informacji, które lekarz zebrał w czasie wywiadu wstępnego. Nacięcia zamykane są cienkimi szwami – dzięki temu blizna pooperacyjna jest niemalże niewidoczna. 

Operacja powiek dolnych

Blefaroplastyka powiek dolnych rozpoczyna się od nacięcia skóry powieki poniżej brzegu rzęs – za sprawą tego działania ingerencja w skórę jest po operacji prawie niewidoczna. Następnie lekarz-specjalista oddziela nadmiar skóry od dolnego brzegu oczodołu i przemieszcza tkankę tłuszczową, usuwając tzw. “worki pod oczami”. Całość operacji zaplanowana jest w taki sposób, by w pełni odpowiadać na indywidualne potrzeby pacjenta. Ostatnim punktem operacji plastycznej powieki dolnej jest wycięcie nadmiaru skóry w jej obrębie, a następnie zaszycie obszaru zabiegowego. 

Zalecenia po zabiegu blefaroplastyki

Rekonwalescencja w przypadku zabiegu blefaroplastyki  jest niezbędna. Trwa ona zazwyczaj do ok. 3 miesięcy – w Skin-Medic otrzymasz profesjonalne poradnictwo w zakresie zaleceń pooperacyjnych. Czego należy się wystrzegać po blefaroplastyce? 

  • unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego 
  • unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce 
  • stosuj się do zaleceń lekarza-specjalisty 
  • stosuj maści i żele wskazane przez specjalistę 
  • przez 2 tygodnie po zabiegu zrezygnuj całkowicie z makijażu 

Większość osób może powrócić do codziennych aktywności po ok. 10 dniach po operacji. Gojenie ran pooperacyjnych jest kwestią indywidualną – swoje wątpliwości oraz stan obszaru zabiegowego warto konsultować na bieżąco z lekarzem. 

Blefaroplastyka – przeciwwskazania

Operacji plastycznych w okolicy oka nie powinno się przeprowadzać, gdy: 

  • na skórze pacjenta obecne są aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne 
  • pacjentka jest w trakcie ciąży lub w okresie karmienia piersią 
  • pacjent posiada złe wyniki badań poprzedzających operację 
  • pacjent posiada tendencję do powstawania bliznowców 
  • pacjent jest w trakcie leczenia chorób nowotworowych, chorób układu krążenia, a także chorób psychicznych 
  • pacjent posiada zdiagnozowaną niewydolność wątroby 
  • pacjent jest w trakcie leczenia stomatologicznego 

Pacjenci, u których zdiagnozowano nadciśnienie tętnicze lub cukrzycę, powinni zgłosić ten fakt w czasie konsultacji wstępnych ze specjalistą. Skin-Medic oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie doboru form zabiegu, poradnictwa przed i pozabiegowego, a także konsultacje z klientami na każdym etapie prowadzonej terapii. 

Efekty blefaroplastyki

Blefaroplastyka powiek pozwala uzyskać efekt młodego wyglądu i usunąć defekty estetyczne. Dzięki operacji oko staje się optycznie powiększone. Blefaroplastyka to inwazyjna operacja plastyczna – jej efekty będą utrzymywały się do końca życia. 

Shopping Cart
Scroll to Top